Chystali sme sa vymaľovať obývačku a ja som potrebovala zmenu. Týchto 5 nápadov oceníte, ak sa chystáte prerábať!

Monizz

Dekorácia miestnosti je vždy vzrušujúcim zážitkom. Moderní dizajnéri nás neprestávajú tešiť novými a čoraz zaujímavejšími nápadmi, ako svoje miestnosti nielen skrášliť, ale dodať im aj punc originality. Navyše, ak ide o lacné a pritom krásne riešenia, ktoré si dokážeme urobiť sami, radosť je dvojnásobná.

Kreatívnych spôsobov, ako si ozdobiť stenu, je celá škála. Pritom pod pojmom „zdobenie steny“ nemusíme hneď rozumieť jej maľovanie. Použiť môžete mnoho materiálov, ktoré na jednofarebný náter pripevníte. Detská izba, spálňa, predsieň. Každá vaša miestnosť teraz môže byť krajšia, ak sa inšpirujete týmito dizajnérskymi vychytávkami a vyskúšate pracovať aj so svojou kreativitou.

Aha, stena?!

1
takprosto.cc

Pre inšpiráciu, ako neuveriteľne nápadití dokážu byť ľudia pri dekorovaní miestností, uvedieme výmysel naozaj nápaditej ženy. Merredith Makkardl, milovníčka kníh o Harrym Potterovi, si svoju izbu vyzdobila naozaj nezvyčajným spôsobom. Na celú stenu prepísala prvú stránku z knihy Harry Potter a Kameň mudrcov. Spôsob, akým to urobila je ešte zábavnejší. Pomocou projektora si text nasvietila na stenu a potom celé dni prepisovala.

2
takprosto.cc

Výsledok je fascinujúci.

Staré dobré valčeky

Valčekové vzory, ktoré sa tešili popularite desiatky rokov dozadu, sú späť. Nečudo. Táto metóda je jednou z najjednoduchších a zároveň najkrajších. Je lacná a časovo v podstate nenáročná. Treba si len nájsť valček s tým správnym vzorom. Jediné, čo k takejto nádhernej stene potrebujete, je trpezlivosť a stopercentná pozornosť pri maľovaní.

3
takprosto.cc

Pomocou valčeka dokážete dať na stenu naozaj čokoľvek. Kvety, zvieratá, abstrakciu či jednoduché vzory. Je to oveľa jednoduchšie, zhltne to minimum peňazí a máte izbu, ktorá je krajšia ako tapety.

4
takprosto.cc

Navyše tie vám po stiahnutí dokážu narobiť poriadne nepríjemné prekvapenia.

5
takprosto.cc

Investuje pár drobných do dekoratívneho valčeka a farby a vaše izby budú zmenené na nepoznanie.

Nadrozmerné plátno

Z úplne iného súdka je dekorácia dominantnej steny dominantným plátnom. Tento spôsob sa vynikajúco hodí najmä do moderných interiérov, no ocenia ho všetci, pokiaľ bude na plátne zobrazený vzor adekvátne prispôsobený zariadeniu miestnosti. Na tento účel môžete využiť napríklad obyčajný sprchový záves, alebo hrubšiu látku. Stačí si vybrať materiál so vzorom, ktorý sa vám bude pozdávať.

6
takprosto.cc

Ako prvé si musíte spraviť drevený rám správnej veľkosti, na ktorý budete záves napínať.

8
takprosto.cc

Potom záves otočte vzorom k zemi a dôkladne ho pod rámom natiahnite. Okraje začnite zahýbať k drevu a upevňujte ho doň pomocou klincov, alebo pripínačiek.

9
takprosto.cc
10
takprosto.cc
7
takprosto.cc

Záves nezabudnite poriadne vyšponovať. A dominanta miestnosti je na svete!

Lepiace pásky

Steny si môžete dekorovať aj s pomocou lepiacej pásky. Namiesto maľovania sa budete síce piplať so strihaním a lepením, no špiny bude podstatne menej.

13
takprosto.cc

Pozrite sa, ako efektívne môžu vyzerať biele steny, ktoré zdobia len obyčajné pásky. Miestnosť je ako z katalógov o bývaní.

12
takprosto.cc
14
takprosto.cc

Využiť môžete aj farebné pásky a potešiť tak svojich najmenších.

15
takprosto.cc

Nadrozmerná pavučina

Stenu v študentskej či detskej izbe môžete dekorovať aj s pomocou klincov a špagátu. Spôsobov, ako na to, je mnoho a my vám ukážeme ten najzákladnejší, od ktorého sa môžete pri výbere takejto dekorácie odpichnúť akýmkoľvek smerom.

17
takprosto.cc

Pripravte si obrazec, alebo abstraktný vzor, ktorý chcete docieliť. Potom si ako prvé naznačte ceruzkou body, kam klince zapichnete. Nabite klince.

18
takprosto.cc

Potiahnite špagát podľa vášho vzorca a na záver už len navešajte fotografie, alebo dekoratívne predmety, ako sú stužky, sušené či umelé kvety a podobné drobnosti.

16
takprosto.cc

Akvarelové steny

Takéto steny sú snom mnohých. No väčšina z nich sa bojí tento experiment zrealizovať. A pritom sú takéto steny nielen ozdobou, ale priam skvostom domova a docieliť podobný výsledok nie je vôbec náročné!

19
takprosto.cc

Stačí steny pokryť základnou farbou – najlepšie bielou. Potom je potrebné zriediť klasický atrament alebo farebný atrament s vodou. S pomocou štetca sa zopárkrát poriadne zahnať na ešte dostatočne vlhkú stenu a nádhera je na svete. Samozrejme, ak nechcete experimentovať, no po takejto stene napriek tomu túžite, k dispozícii sú tu stále tapety s podobnými vzormi. Treba si len nájsť správnu kombináciu farieb.

20
takprosto.cc
21
takprosto.cc
22
takprosto.cc

Páčia sa vám tieto nápady? Dajte nám vedieť, ako najoriginálnejšie ste svoju stenu pomaľovali alebo inak dekorovali vy.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články