V špajzi mala stále neporiadok. Vypratala ju a nainštalovala do nej niečo, čo vyriešilo všetky problémy

Michal Blaško

Mnoho ľudí má niekedy problém zorganizovať si veci. Či sa už jedná o voľný čas a povinnosti, alebo o poriadok v domácnosti. My mladí vieme, že je jednoduchšie zavrieť dvierka na skrinke a neporiadok ignorovať. Veď ho predsa nie je vidieť, takže vlastne neexistuje. Ak máte podobný problém, napríklad pri skladovaní potravín vo vašej špajze, máme pre vás riešenie. Takto svoju špajzu vynovila Emily.

spajza13
diply.com

Organizovanie vedie k zdravšej a čistejšej kuchyni a varenie bude o dosť jednoduchšie, ak budete mať vo veciach poriadok. Už nebudete musieť usilovne hľadať ingrediencie kade-tade po skrinkách. Čo si myslíte o takejto „prerábke“? Aké sú vaše tipy na organizovanie a poriadok?

Predtým

spajza12
diply.com

Asi chápete, prečo táto špajza potrebovala ľudskú ruku. Veľa políc, veľa vecí, jednoducho nočná mora kuchyne. To bol ten správny čas, aby sa niečo zmenilo.

spajza11
diply.com

Krabice sa váľali po podlahe, všade veľa obalov a veru ani potraviny by nemali byť takto skladované.

Vypratávanie

spajza10
diply.com

Prvým krokom premeny je všetko z políc vypratať. A mám na mysli naozaj všetko. Usporiadavanie sa môže začať už pri tomto kroku. Skontrolujte minimálne trvanlivosti výrobkov, nepotrebné môžete vyhodiť niekam pred kontajnery, niekto si z tých vecí, pre vás už nepotrebných, môže čosi uchmatnúť a zúžitkovať. Samozrejme, pokiaľ nejde o jedlo, ktoré je už značne pokazené. Poznáte ten pocit, keď sa sťahujete a pozeráte sa, koľko veľa vecí máte a vôbec nechápete, ako sa to do vášho bytu mohlo všetko zmestiť? Myslím si, že takýto pocit zažijete aj v tomto momente.

Zoznámte sa s novým kamarátom

spajza9
diply.com

Tým myslím tapetu. Je na vás, aký vzor zvolíte, či už bude farebná, biela, so vzormi alebo bez. Je to lacné, potrebujete jej málo a urobí z vašej špajze nový priestor. Emily zvolila klasickú bielu. Takto vyzerá jej špajza s tapetami. Už teraz môžete vidieť, aký je to rozdiel. Police majú istý francúzsky šmrnc a vyzerajú trochu viac profesionálnejšie.

spajza8
diply.com

Najobľúbenejší organizačný nástroj, ktorý Emily použila? Budete prekvapení, ale je to podnos na tortu. Tento pomocník nie je len skvelý pri pečení a dekorovaní, ale dá sa využiť aj takto. Emily ich nainštalovala, aby vytvorila ďalšie skladovacie miesto a uľahčilo jej to aj prístup k niektorým ingredienciám.

spajza7
diply.com

Takto to vyzerá, keď je všetko namontované.

spajza5
diply.com

Pozrite sa, koľko miesta ušetrila.

spajza4
diply.com

Okrem modernizácie regálov, Emily taktiež vylepšila skladovanie niektorých potravín. Takéto veľké sklené nádoby kúpite už teraz za pár korún a môžu zahrať veľa muziky. Môžete v nich skladovať múku, cukor, sušienky, v menších aj koreniny alebo bylinky. Samozrejme si nezabudnite polepiť aj etikety, aby ste vedeli, kde čo máte.

spajza3
diply.com

Priehľadné nádoby na cereálie alebo cestoviny sú tiež tou správnou voľbou. Je predsa omnoho jednoduchšie, keď potraviny vidíte. Stávajú sa tak rýchlo dostupné a nemusíte hľadať celú večnosť v neporiadku. Vytvoríte aj úložný priestor pre pomôcky do kuchyne a rôzne mixéry, hriankovače a podobne.

spajza2
diply.com

Dokonca môžete skladovať aj kuchárske knihy. Keď sú všetky veci na dosah, Emily oveľa radšej trávi čas v kuchyni a pripravuje jedlo pre svoju rodinu.

spajza1
diply.com

Ak sa vám tento nápad páči a máte pocit, že aj vaša špajza potrebuje malú rekonštrukciu, neváhajte a inšpirujte sa. Možno vymyslíte niečo ešte oveľa kreatívnejšie a hlavne niečo, čo bude vyhovovať priamo vám. Podeľte sa o svoje názory a nápady v komentároch.

zdroj: interez.sk