Pre tento úžasný nápad vzala prázdnu fľašu od vína a kuchynskú soľ. Keď mi ukázala, čo vytvorila, okamžite som sa pustila do výroby aj ja!

KatkaR

Ak sa vám v posledných rokoch zdá, že vášmu štedrovečernému stolu niečo chýba, pociťujete silné nutkanie niečím ho ozvláštniť, dodať mu eleganciu a zároveň originalitu, možno vás inšpirujeme nasledujúcim návodom, na ktorý nebudete potrebovať nič okrem prázdnej fľaše a kuchynskej soli, ktorej máte určite hojnosť. Ak nemáte v predvianočnom období času nazvyš, určite oceníte rýchlosť a jednoduchosť výroby tejto krásnej dekorácie. Vďaka tomu si ju totiž môžete vyrobiť aj počas pauzy pri príprave večere.

Článok pokračuje pod videom ↓

Takúto dekoráciu môžete pokojne zahrnúť aj do vianočnej výzdoby svojho domu a umiestniť ju v ktorejkoľvek miestnosti.

pinterest.com

Materiál na výrobu

prázdne fľaše od vína (prípadne iného alkoholu, kávy,…)

alkohol (prípadne odlakovač na nechty s obsahom acetónu)

farba, náter (prípadne farba v spreji)

morská soľ

PVA lepidlo (prípadne lepidlo Herkules)

Ako na to?

#1 Z pripravených fliaš najskôr odstráňte etikety. Pre jednoduchšie odstraňovanie môžete použiť alkohol alebo odlakovač na nechty.

youtube.com

#2 Keď máte pripravenú fľašu čistú a vyleštenú, bez zbytkov lepidla z etikety, môžete začať aplikovať farbu. Po nanesení prvej vrstvy ju nechajte uschnúť a potom naneste ďalšiu vrstvu.

youtube.com

#3 Keď farba úplne uschne, natrite fľašu lepidlom. To však nanášajte iba na tie časti fľaše, ktoré budú pokryté snehom (teda pripravenou soľou).

pinterest.com

#4 Fľašu nechajte schnúť na bezpečnom mieste, kde na ňu nebudú mať dosah vaše ratolesti, prípadne domáci miláčik. Ak sa chcete uistiť, že soľ nezačne opadávať, môžete naniesť ešte jednu vrstvu lepidla.

pinterest.com
pinterest.com

Takouto technikou môžete pokojne ozdobiť akúkoľvek sklenenú nádobu, ktorej tvar a veľkosť by sa vám hodili do vianočnej výzdoby. Môžete si vyrobiť napríklad aj roztomilé zasnežené svietniky či nádobky, na ktorých bude vytvorený motív vianočného stromčeka či snehovej vločky. Ak chcete kombinovať viaceré farby, môžete použiť viacfarebnú morskú soľ.

pinterest.com

Páči sa vám nápad zdobenia fliaš obyčajnou kuchynskou soľou? Myslíte si, že ho vyskúšate počas blížiacich sa sviatkov a spestríte si ním slávnostný stôl plný dobrôt? Ak by ste sa tak rozhodli, pošlite nám fotografiu.

Pozri aj: Odborníci varujú: Stále si myslíte, že čím viac čistej vody vypijete, tým lepšie? Práve toto pravidlo platí, ak …

 (Katuš), sovkusom.ru

Najnovšie články