Nekvitne vám orchidea? Vďaka tejto účinnej domácej zmesi zarodí kvety už do 1 mesiaca a bude krajšia ako kedykoľvek predtým

Monizz

Domáce babské recepty sú väčšinou tie najobľúbenejšie a spravidla aj najúčinnejšie. O orchideách píšeme pomerne často, pretože ich veľa z nás pestuje a neraz si nevieme rady, ako ich zachrániť, pohnojiť, presadiť či pomôcť im k bohatšiemu kvitnutiu.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Dnes je na rade cesnak, ktorý má na rast orchideí ohromne pozitívny vplyv. Ak máte orchideu na správnom mieste a napriek tomu nahadzuje už menej kvetov, rozhodne sa oplatí vyskúšať prihnojiť ju „voňavou“ ingredienciou z kuchyne. Cesnak v kombinácii s vodou a kyselinou jantárovou totiž nielen stimuluje rast, ale aj kvitnutie! Ak však kyselinu neviete zohnať, pôjde to aj bez nej. Kúpiť ju môžete v lekárni, ale aj v potravinách so zdravou výživou.

pixabay.com

Odolné, zdravé a kvitnúce

Kyselina jantárová stimuluje proces zakoreňovania rastlín, zvyšuje odolnosť proti škodcom, plesniam a iným nepriaznivým faktorom. Ak všetko urobíte správne, s pomocou cesnaku a kyseliny jantárovej už po dvoch týždňoch uvidíte prvé stopy po budúcich kvetoch.

pixabay.com

Kyselinu jantárovú však treba riediť úplne horúcou vodou. Až keď sa celkom ochladí, môže sa riediť s cesnakom. Ak cesnak pretlačíte len do obyčajnej vody, aj to prinesie úžitok a takúto vodu môžete uchovávať dlhodobo. Pri riedení s kyselinou jantárovou je dôležité robiť proces zakaždým nanovo, pretože ju nemožno uchovávať dlhodobo, maximálne tri dni.

pixabay.com

Budete potrebovať:

1 liter vody

3 strúčiky cesnaku

1 sklenú uzatvárateľnú nádobu

1 tabletu kyseliny jantárovej

pixabay.com

Tabletu kyseliny jantárovej zalejte a rozpustite v horúcej vode. Kým chladne, cesnak si nakrájajte nadrobno alebo si pripravte lis na cesnak. Keď je voda s rozpustenou tabletou celkom studená, pridajte do nej cesnak a prelejte ju do uzatvárateľnej nádoby. Nechajte ju v nej postáť 24 hodín a potom ju pomocou sitka preceďte. Potom si do vedra nalejte trochu čistej vody a zrieďte ju s cesnakovou vodou a rastliny do nej čiastočne ponorte – samozrejme len korene, nie aj stonky. Túto metódu striedajte s bežným zalievaním cesnakovou vodou raz za mesiac. Ak teda tento mesiac rastliny do cesnakovej vody na pár minút ponoríte, o ďalší mesiac ich ňou zalejte.

Aby ste si to všetko dokonale predstavili, ponúkame krátky video návod.

Dajte nám vedieť, ako a o svoje orchidey staráte vy a podeľte sa s nami o triky, ktoré používate na ich množenie alebo hnojenie. Na vaše rady a názory sa tešíme!

Pozri aj: Toto je 10 podivných vecí, ktoré tajne robí takmer každá žena, no verejne sa k nim nikdy neprizná

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články