Toto je 10 podivných vecí, ktoré tajne robí takmer každá žena, no verejne sa k nim nikdy neprizná

Lucia Mužlová

Trošku drámy, trošku žiarlivosti, dávka roztomilosti a množstvo komplikovanosti a iného, čomu sa jednoducho nedá odolať. Stačí maličkosť na to, aby sa jej nálada výrazne zlepšila, alebo naopak, zhoršila až na bod mrazu. Pochopiť ženu je nemožné, ani sa o to nepokúšajte. Týchto 10 vecí však robí takmer každá z nich.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nalíčia sa len kvôli fotke

Zrejme je vám jasné že všetky tie dokonalé fotky na Instagrame nie sú dokonalé momentky. Nejednej z nich predchádza dlhá príprava od líčenia, účesu, až po oblečenie. Treba predsa ukázať ten nový rúž a ten správne vynikne jedine pri dokonalom líčení. Aby toho nebolo málo, mnoho dievčat má nasledované hodiny návodov cez Youtube, ako si čo najlepšie naniesť rúž a ako si vytvarovať dokonalé obočie.

Nech to znie akokoľvek zvláštne, nájdete dokonca aj manuály na to, ako správne pózovať a špúliť pery do objektívu. Ak už má všetko naštudované, vznikne asi 100 fotografií, z ktorých len jedna sa dostane až do finále, a teda na instagramový profil, kde môže byť ospevovaná a chválená do nebies. To je však už ďalšia kapitola.

Čakanie na komplimenty

Každá žena má svoje väčšie či menšie neistoty a každej padne dobre počuť, že je krásna. Aj vo chvíľach, keď sedí v teplákoch s vlasmi v drdole. Aj nenápadný kompliment môže znamenať veľa. A práve v takých chvíľach ženy neraz vytiahnu fotky, na ktorých vyzerajú bezchybne, postnú ich a čakajú na komplimenty.

Ak fotku olajkuje alebo okomentuje niekto, kto sa jej páči, nič viac k vylepšeniu nálady netreba. V kritických situáciách sa občas ešte pridá sťažnosť a úloha najlepších kamarátok je v takom čase chváliť, chváliť a chváliť. „Nieeeee moja, v tých šatách vyzeráš absolútne skvele a tá farba ti neskutočne pristane.“

pexels.com

Telefón prilepený k rukám

Aby sme neboli nespravodliví, toto sa týka nielen žien, ale takmer každého jedinca. Už sa nerozprávame, už si píšeme. Dokonca aj keď sme v jednej miestnosti, často radšej vyjadríme myšlienku napríklad cez Messenger. Okrem odpisovania na správy sa však čoraz väčšej obľube teší napríklad Snapchat, kde zachytávame, čo sme práve mali na raňajky, ako sme (ne)cvičili a aké máme nové gélové nechty.

Porovnávanie sa s inými

Nezávisle od toho, ako často ju budete chváliť, v prítomnosti inej ženy bude žena vždy pociťovať náznak neistoty. Či už sa nejakej zapáčila vaša fotka na Facebooku alebo si od vás potrebovala požičať podklady k práci, bude sa s ňou porovnávať a zisťovať, či a čo sa vám na nej páči. Aj keď je to nepraktické a nepríjemné, nedá sa s tým nič robiť.

Nerozhodnosť vždy a všade

Ak sa opýtate, kam sa chce ísť najesť, urobíte vážnu chybu. Nerobte to. Nanešťastie, jedlo nie je to jediné, v čom sa ženy nevedia rýchlo rozhodnúť. Rozhodovanie je náročné a nerozhodnosť ich sprevádza doslova na každom kroku.

pixabay.com

Babské problémy

Poznajú to všetky ženy. Raz za mesiac tie prudké zmeny nálad a zdá sa, že celý svet je proti. Treba to však nejak prežiť a trochu sa posťažovať. Ideálne by bolo, ak by ste takej žene darovali kvety a čokoládu, ale klobúk dolu pred každým, kto to zvláda bez ujmy. Čokoláda síce nezbaví bolesti ani zmien nálad, ale padne dobre cítiť, že sa o ňu niekto stará.

Posadnutosť vecami

Žena nikdy nemá dosť oblečenia v šatníku. Ani topánok. Ani líčidiel. Ani doplnkov. A aj keď má (čo ale naozaj nemá), ten nový rúž je taký krásny! Hádam preto je kozmetický priemysel taký úspešný. Nejedna dáma má toľko vybavenia, že by ho mohla sama predávať, ale keď tá herečka má takú krásnu novú kolekciu očných tieňov…

Skupinkovanie

Iste ste si všimli, že veľa žien chodí všade húfne. Od nákupov až po toaletu. Prečo? No predsa lebo chcú ovládnuť svet a na ich čele bude stáť Beyoncé. Okrem toho potrebujú predsa po boku niekoho, s kým si môžu na tej toalete urobiť selfie, napraviť rúž a kto im povie, že ten chalan by stál za hriech. A s niekým predsa treba poohovárať to nové dievča, čo má absolútne hrozné šaty.

pexels.com

Ponižovanie sa

Všimli ste si, že ženy sa takmer vždy sťažujú na svoj výzor? Zrejme to občas robí aj Angelina Jolie. Každá žena má drobné nedostatky, ktoré jej však pripadajú ako najväčšia obludnosť na svete. Ak takú osobu poznáte, nezabudnite jej občas pripomenúť, že je jednoducho krásna. Každý má iné črty a kvality, ktoré sú výnimočné.

Predstieranie

Nejedno dievča na otázku „čo sa stalo“ odpovie, že nič, že všetko je v poriadku. Je to jednoduchšie ako vysvetliť všetky tie náročné emocionálne pochody. Okrem toho, nemusí sa vás to týkať. Možno si len na niečo smutné spomenula. Niekedy je lepšie nepýtať sa. Odpovedanie na otázky stojí veľa energie a možno dokonca vyvolá aj plač.

Ženy sú ako bludiská. Komplikované, no fascinujúce, zábavné a často také chaotické, že si ani samy nerozumejú.

Pozri aj: Astrológovia sa zhodujú! Ženy narodené v tomto znamení zverokruhu sú najlepšie milenky. Kto skončil na 1. mieste?

tapoos