10 čas šetriacich tipov, vďaka ktorým budete každý deň vyzerať úžasne a nebudete potrebovať ani 10 minút času

Zuzana Fulopova

Aj vy sa pri prezeraní časopisov niekedy zamyslíte, ako je možné, že tá slečna na obrázku vyzerá tak perfektne? V tomto prípade má modelka pravdepodobne za sebou niekoľkohodinovú prípravu, pri ktorej jej asistuje tím odborníkov. Bohužiaľ v reálnom svete takýchto odborníkov nemáme po ruke a častokrát nemáme ani čas tráviť v kúpeľni hodiny. Existuje však pár trikov, ktoré vám pomôžu vyzerať skvele.

Článok pokračuje pod videom ↓

# Čiastočné umytie vlasov

pixabay

Ak sa ocitnete v situácii  kedy nemáte po ruke suchý šampón a ani čas na umytie vlasov, poradíme vám malý trik, pri ktorom im rýchlo dodáte sviežosť. Oddelte  predné pramene z čela a bokov a ostatné vlasy si zopnite do chvosta. Oddelené vlasy umyte pod tečúcou vodou šampónom a osušte. Následne si všetky vlasy zopnite do vysokého chvosta tak, aby umyté vlasy prekryli mastné.

# Úprava nechtov

Stalo sa vám, že vám po sadení zostala špina až za nechtami, ktorej ste sa nevedeli dlho zbaviť? Ak sa vám ešte stane takáto situácia, pomôže vám zubná kefka, ktorou sa zbavíte nie len nečistôt, ale aj odumretých buniek.  Namočte ruky do misky s horúcou vodou a po 5 až 10 minútach si ich vydrhnite zubnou kefkou priamo vo vode. Tento trik pomáha dokonca aj pri zašpinení rúk od farby na oblečenie.

# Oživenie topánok

pixabay

Podarilo sa vám zašpiniť vaše obľúbené topánky a nemáte po ruke špeciálny krém na topánky? Tak ich skúste vyčistiť krémom na ruky. Naneste trochu krému na suché topánky a za pár hodín budú ako nové.

# Ploché brucho za 10 minút

Mali ste oslavu a na druhý deň ťažko zapínate zips na svojich obľúbených nohaviciach? Poradíme vám cvik, ktorý vám pomôže s týmto problémom. Ľahnite si na zem tak, aby ste mali nohy od seba pozdĺž šírky ramien a chodidlá pevne na podlahe. V tejto pozícii sa posadte tak, ako vás pustí chrbát v rovnej pozícii, pričom sa stále dívajte pred seba. Tento cvik zopakujte 20-krát a vaše brucho bude vyzerať hneď plochšie.

# Oživenie vlasov

pixabay

Ak vyzerajú konce vašich vlasov neupravené, ba až suché, oživte ich za pomoci kefy a pár kvapiek olivového oleja. Naneste niekoľko kvapiek oleja na kefu a pomaly si s ňou prečešte konce vlasov (asi 1,5 pol palca od koncov). Po tejto procedúre budú vaše vlasy na dotyk hebkejšie a na výzor lesklejšie.

# Rýchla pomoc pri výskyte vyrážky

pixabay

Bohužiaľ akné nás môže prekvapiť aj keď máme dávno po puberte. V takomto prípade namočte vatový tampón do očných kvapiek a na niekoľko minút ich vložte do mrazničky. Následne aplikujte na vyrážku a počkajte niekoľko minúť. Kvapky zúžia krvné cievy, čím docielite menšiu viditeľnosť nechceného problému.

# Krajšia pokožka za pár minút

Dostali ste pozvánku na plážovú párty, ale pri pohľade do zrkadla na vás pozerá dievča s mdlou pokožkou? Ľahká pomoc! Zalejte mletú kávu vriacou vodou, scedte ju a pridajte do nej pár lyžíc olivového oleja. Takto pripravenú zmes si po sprchovaní aplikujte na pokožku a opláchnite teplou vodou. Káva vám pomôže docieliť efekt opálenia a krajšej pokožky.

# Zubná pasta nie len na zuby

pixabay

Niektorých nepríjemných vôní, ktoré zostávajú nie len v ústach, ale aj na rukách ako napríklad cibuľa, ryba alebo tabak, sa nevieme dlho zbaviť ani za pomoci mydla. V tomto prípade použite radšej miesto mydla zubnú pastu. Uvidíte, že po nej budú vaše ruky úplne bez zápachu!

# Krásne ruky

Ak chcete aby vaše ruky vynikli v šatách na ramienka, precvičte si ich 10 minútovým cvikom pred tým, ako vyrazíte von. Uchopte činku s maximálnou hmotnosťou, ktorú môžete zdvihnúť a spravte niekoľko opakovaní svalových cvičení na biceps, triceps a ramená. Týmto cvičením sa vám krv nahromadí do svalov a vaše paže budú vyzerať silnejšie.

# Rýchla pomoc pri nafúknutí

pixabay

Ak máte pocit ťažkého žalúdka po výdatnom jedle, máme pre vás záchranu. Vyžmýkajte polku citróna do pohára vody a vypite ju. Tento nápoj vám pomôže znova naštartovať tráviaci systém rýchlo a efektívne.

Poznáte aj vy nejaké rýchle a efektívne triky na skrášlenie? Neváhajte a podeľte sa o ne s nami v komentároch.

Pozri aj: Na Slovensku pribudla nová predvoľba. Ak vám niekto bude volať z tohto čísla, nezľaknite sa

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me

Najnovšie články