Minuli sa vám gumičky a chcete šiť rúška ďalej? Bez šijacieho stroja, bez gumičiek a hotové do pár minút

Foto: redakcia Babské veci

Mnohí Slováci a Slovenky v tejto krízovej situácii ukázali svoju šikovnosť a začali šiť rúška. Niektorí sú však nešťastní z toho, že im šitie veľmi nejde, poprípade, že doma žiadne nemajú. Je potrebné si uvedomiť, že aj nejaká ochrana je lepšia ako žiadna. Práve preto je výborné, že existujú aj návody, ako si vyrobiť rúško bez šitia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na internete nájdete naozaj veľmi veľa návodov a je super, že existujú mnohé, na ktoré nepotrebujete šijací stroj ani ihlu a niť. Postačia vám len veci, ktoré máte doma, preto sa poriadne pozrite, čo doma vlastne máte. Čokoľvek, čo už nenosíte alebo čo vám len tak stojí v skrini, sa vám môže teraz hodiť.

POTREBUJETE

  • šatka alebo staré tričko
  • dve gumičky do vlasov/silonky/gumy z pyžamových nohavíc
  • ak nemáte gumičky do vlasov tak postačia aj staré ponožky

POSTUP

  • Šatku alebo tričko poskladajte do takého tvaru, aby vám sedela na tvár. Ak máte staršie tričko, odstrihnite rukávy.
  • Pokiaľ nemáte gumičky do vlasov /silonky/iné zrecyklované gumičky a chystáte sa použiť ponožky. Odstrihnite ich vrch a pripevnite ich na oba boky. Keď máte gumičky, môžete použiť tie.
  • Dávajte si pozor na to, aby vám toto „rúško“ zakrývalo nos a priliehalo priamo ku tvári

Tipy

Použiť môžete naozaj všetko, čo máte doma. Okrem šitia ľuďom často chýbajú práve gumy a ak ich chcete nahradiť gumičkami do vlasov, často nastáva problém, keďže sú veľmi pevné a ťahajú. Riešením môžu byť spomínané ponožky, avšak je jasné, že niekomu nebude vyhovovať ani to. Prezrite si svoj šatník a vytiahnite gumy zo starých vecí. Sukne, spodničky, staré pyžamové nohavice, vo všetkom môžete nájsť niečo, čo môžete použiť. Nebojte sa improvizovať. Najlepšia prvá pomoc sú naozaj silonky

Rúško z filtra

Máte doma nepoužité filtre do vysávača? Skvelé! Ideálny materiál na výrobu rúška. Sáčky do vysávača sú totiž vyrobené z materiálov, ktoré pri filtrácii fungujú ešte lepšie ako bavlna. Dokážu zachytiť menšie častice a percento ochrany je o niečo vyššie. Sledujte jednoduchý návod a vyrobiť si môžete aj rúška zo sáčkov do výsávača.

Profi rúško bez gumičiek

Praktický návod a vysoká miera ochrany. Ak hľadáte práve to, môžete sa inšpirovať aj týmto perfektným návodom. Síce je výroba tohto rúška trochu pracnejšia a už naozaj vyzerá profesionálne, možno to ocenia najmä tí, ktorí chcú mať väčší pocit bezpečia. Tento návod určite stojí za to, budeme radi, ak niekomu pomôže.

Najnovšie články