Naše potrubie sa neustále upchávalo. Potom mi inštalatér poradil tento skvelý trik a po zápachu či upchaní nie je ani stopa

Mary

Upchané kanalizačné potrubie – problém, ktorý sa zvyčajne vyskytuje v domácnostiach, kde sú odpady a vykurovacie systémy ešte z dôb sovietskej éry. Všetci dobre vieme, že takéto systémy sa na Slovensku ešte stále vyskytujú. Upchanie či zápach z odtoku však viete vyriešiť veľmi jednoducho, iba za pomoci týchto surovín.

Článok pokračuje pod videom ↓
odtok 1
takprosto.cc

Na prečistenie potrubia budete potrebovať:

250 g jedlej sódy

100 g bieleho destilovaného otcu

2,5 litra horúcej vody

jednu väčšiu starú handru

Postup:

Pripravte si hrniec, v ktorom zohrejte ocot a priveďte ho k bodu varu.

Jedlú sódu vsypte do odtoku a následne zalejte prevareným octom. Spojením týchto dvoch surovín, dosiahnete chemickú reakciu, ktorá odtok dokonale vyčistí.

Ihneď po aplikácií octu a jedlej sódy si vezmite starú handru, ktorú obmotajte na metlu. Následne ju strčte do odtoku a vyčistite.

Túto zmes nechajte pôsobiť aspoň 30 minút, Počas doby pôsobenia si dajte zohriať 2,5 litra vody, ktorú postupne lievajte do odtoku.

odtok 5
takprosto.cc

Ak sa vám tento postup nevydaril úplne tak, ako ste si predstavovali (odtok nie je úplne čistý),  môžete celý postup ihneď zopakovať.

Pozri tiež: Nikdy som nevedela dobre vyčistiť výlevku a vodný kameň. Potom som vyskúšala tento skvelý trik a upratovanie je teraz oveľa jednoduchšie

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

 

Najnovšie články