Citrón rozkrojila na dve polovice a namočila ho do farby. Vzniklo originálne balenie na darček, ktoré budete chcieť vyrobiť tiež

Lucia Mužlová

Chcete svojím darčekom potešiť už na prvý pohľad a získať obdiv obdarovaných? Prinášame vám zopár tipov ako veľmi jednoducho pretvoriť obyčajný papier na originálne balenie. Vlastnoručne vyrobeným papierom umocníte hodnotu vášho darčeka alebo ním ozvláštnite menej originálny dar. Zaujímavo zabalené darčeky okrem toho pôsobia ako dekorácia a pod stromčekom sa budú krásne vynímať. Inšpirujte sa a vytvorte si aj vy vlastný baliaci papier presne podľa svojich predstáv.

Článok pokračuje pod videom ↓
balenie22
pinimg.com

Výroba je skutočne jednoduchá, takže si nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti či umelecké nadanie. Navyše nemusíte míňať peniaze na extra pomôcky zo špecializovaných obchodov. Postačia vám veci z domácnosti, klasické kancelárske potreby alebo bežné farby. Do výroby takéhoto baliaceho papiera neváhajte zapojiť aj deti. Určite ich zaujmete touto kreatívnou činnosťou. Vneste tak do svojej domácnosti vianočného ducha a potešte svojich blízkych niečím, čo sa nedá kúpiť.

Otláčanie

balenie1
pinimg.com

Veľmi jednoduchá metóda, ktorá sa dá nekonečne obmieňať. Pripomenie tiež časy, keď sme dostávali pečiatky do našich školských zošitov. Práve preto je vhodná aj pre deti.

balenie2
etsy.com

Stačí vám na ňu obyčajný baliaci papier (hnedý alebo biely), väčší zemiak a temperové farby (tiež sa dá použiť atrament alebo klasická poduška, do ktorej sa otláčajú pečiatky). Zemiak prerežte na polovicu a vyrežte požadovaný tvar – stromček, srdiečko, kruh. Zemiak trochu osušte na papierovej vreckovke.  Následne vyrezanú plochu namočte do farby alebo na ňu farbu naneste štetcom. Potom už stačí len otláčať vzor na papier.

balenie3
pinimg.com

To však nie je jediná možnosť. Ak vám vyrezávanie nožom nejde, na otláčanie postačí aj obyčajná špongia, ktorá navyše vytvorí zaujímavú štruktúru. Nožnicami vystrihnite požadovaný tvar a plochu namočte do farby a hor sa do otláčania!

balenie4
parentmap.com

Sú pre vás tvary, ktoré sa dajú vyrezať alebo vystrihnúť príliš jednoduché a máte radi netradičnejšie vzory? Siahnite po ovocí. Jednoducho prerežte napríklad citrusový plod a opakujte spomínanú techniku. Nebojte sa experimentovať – ako by asi vyzerala „pečiatka“ po otlačení vnútornej strany banánovej šupky či prerezané jablko s jadierkami?

balenie5
asmsrv.co

Ako ste si už isto stihli všimnúť, možností na otláčanie je ozaj mnoho. Skúste sa okolo seba poobzerať a využite rôzne predmety. Špagátiky, vetvičky, listy alebo korky od vína. Fantázii sa medze nekladú…

balenie6
asubtlerevelry.com
balenie7
pinimg.com
balenie8
popsugar-assets.com
balenie9
blacksburgbelle.com
balenie10
cosymore.com
balenie11
cosymore.com

Balenie pre cestovateľa

balenie12
mshcdn.com

Tento tip je skvelý najmä ak sa chystáte obdarovať nejakého dobrodruha a cestovateľa. Možno doma máte starú automapu alebo len starý leták s turistickou mapou. Skúste do nej zabaliť váš darček a určite sa stretnete s uznaním.

Dotyk prírody

balenie
cosymore.com

Ak doma pestujete bylinky alebo iné rastliny, môžete ich tiež využiť. Vhodné sú aj šušky, listy alebo halúzky, ktoré iste nájdete aj cestou domov. Takéto rastlinky jednoducho priviažete špagátikom alebo stuhou k darčeku. Pomôcť si môžete aj tenkým drôtikom. Skvele sa vynímajú na hnedom baliacom papieri a očaríte nimi nielen milovníkov prírody.

balenie14
pinimg.com
balenie15
pinimg.com
balenie16
pinimg.com
balenie17
pinimg.com

Skúste k rastlinkám pridať vanilkový lusk alebo celú škoricu a estetický zážitok umocní príjemná vôňa.

Fŕkance a škvrny

balenie18
songofstyle.com
balenie19
pinimg.com

Vďaka tomuto tipu do vianočného balenia vnesiete trochu abstrakcie. Pri tejto technike si plochu okolo baliaceho papiera zakryte novinami. Temperové farby si zrieďte troškou vody tak, aby farba zo štetca odkvapkávala. Využiť môžete aj akrylové farby či zvyšnú farbu po maľovaní stien. Potom už len namáčajte štetec do ľubovoľnej farby a na baliacom papieri vytvárajte rôzne fŕkance.

balenie20
cliqueimg.com

Zaujímavé sú aj farebné škvrny, ktoré vytvoríte dotykom štetca na papieri. Vytvárajte plochy „ďobkaním“ štetca. Na tieto škvrny je vhodný aj akvarel (vodová farba).

balenie21
pinimg.com

Nebojte sa kombinovať rôzne spôsoby – čo tak namočiť koniec šušky do farby? Popustite uzdu fantázii a experimentujte. Urobte si z balenia darčekov príjemnú činnosť a vyčarujte obdarovaným úsmev na tvári.

zdroj: babskeveci.sk (Janka Lukčová)

Najnovšie články