Zmiešala sódu bikarbónu, soľ a olivový olej a zmes natlačila do formy. 5- minútový darček ohúril všetkých

Michal Blaško

Foto: pxfuel

Ako už všetci viete, Vianoce sú za rohom a ja osobne milujem tú atmosféru, ktorá sa aspoň u mňa začína už 1. decembra. Vianoce. Štedrý deň. Každý z nás sa vždy poteší, keď si pod stromčekom nájde vytúžené darčeky. Čo však v prípade, že chcete obdarovať niekoho Vy a neviete si rady alebo vám nevyšiel rozpočet?

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @lovebonbonsoaps on

V nasledujúcom návode si ukážeme, ako rýchlo a lacno vyrobiť darček pre kamarátku, maminu, tetu, jednoducho pre všetkých, ktorých máte radi. Odskúšané nami a je to fakt „bomba“.

Šumivé bomby. Úžasný darček pre všetkých milovníkov dlhých a hlavne voňavých kúpeľov. Úžasné je, že vás okamžite nabijú energiou a tiež môžete ulahodiť aj svojmu nosu a vybrať si vôňu, ktorú máte najradšej.

Na výrobu budeme potrebovať:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Starsha Farala (@heyinspiremestar) on

  • 2 hrnčeky sódy bikarbóny
  • 1 hrnček kyseliny citrónovej
  • 1 hrnček soli do kúpeľa alebo morskej soli (hrubozrnnej)
  • 3 lyžice oleja (olivový, kokosový, mandľový)
  • 1 lyžicu vody

Postup:

  • Prvým krokom je, že si na ruky navlečieme ochranné rukavice, ktoré zakúpime v drogérii, alebo bývajú často pribalené napríklad k farbám na vlasy. Zvolíme si stredne veľkú nádobu, kde postupne zmiešavame suroviny.
  • Predtým, ako pridáme vodu, môžeme do zmesi pridať rôzne vonné oleje, poprípade nadrobno nasekanú levanduľu, materinu dúšku, mätu priepornú, lupene ruží, každý to, čo mu vonia, čo sa mu páči. Ak chcete, aby boli vaše šumivé bomby farebné, môžete pridať potravinárske farbivo, alebo jednoducho pridať soľ do kúpeľa, ktorá už bude zafarbená. Keď do zmesi pridáme vodu, vymiešame hmotu podobnú hutnejšiemu cestu. Vodu pridávame opatrne, po kvapkách alebo rozprašovačom.
  • Teraz už je len na vás, akú kreatívnu formu, tvar si zvolíte. Môžete vymodelovať guličky, vyplniť formu na muffiny, vykrojiť rôzne tvary. Odporúčam použiť napríklad staré vykrajovačky na cesto s vianočným motívom.
  • Nezabudnite hmotu dobre popritláčať aby držala pekne pokope. Šumivé bomby nechajte pár hodín, alebo cez noc odpočívať. Po vyschnutí a stvrdnutí ich stačí už len pekne zabaliť do vianočného sáčku, dať do vianočnej krabičky alebo sklenenej nádoby, fantázii sa medze nekladú.
  • Ak by ste nevedeli ako na to, tu je aj videonávod.

Skvelé na tomto jednoduchom recepte je to, že je rýchly, môžete si vybrať vôňu, ktorú máte radi a hlavne je to vyrobené „homemade“, čo určite ocení každý, kto si ich pod stromčekom nájde.

Najnovšie články