20 užitočných trikov, ktoré vám uľahčia všetku prácu v domácnosti

Mary

Určite sa aj vo vašej domácnosti nájdu plochy, ktoré neradi čistíte, pretože to ide veľmi ťažko a čistenie vám zaberie priveľa času. Ak sa však dobre prizriete, nájdete doma rôzne predmety, ktoré vám prácu nielenže uľahčia, ale aj urýchlia. Stará kefka na zuby či nylonové pančuchy sa pre vás stanú tými najlepšími pomocníkmi pri upratovaní. 

Článok pokračuje pod videom ↓
domácnosť 1
pixabay.com

Každá gazdinka chce mať svoju domácnosť upratanú a čistú. Ako všetci dobre vieme, rôzne prípravky na čistenie, handričky či mopy stoja nemalé peniaze. My vám prinášame niekoľko zaručených trikov, pri ktorých vám bude pripadať upratovanie ako hračka a zároveň pri ňom neminiete veľa peňazí.

Triky a tipy do domácnosti

#Ak máte domáceho maznáčika, určite viete, že odstrániť chlpy z pohovky, postele či kresla je veľmi náročný a zdĺhavý proces. Skúste na odstránenie srsti použiť gumové rukavice. Jednoducho si ich dajte na ruky a prejdite po povrchu, kde sa chlpy nachádzajú.

domácnosť 2
pixabay.com

#Pokiaľ chcete dať vyblednutému neforemnému oblečeniu nový tvar a farbu, dajte do práčky pri praní 1/4 až 1/2 šálky citrónovej šťavy.

#Pri umývaní hrnca, kde sa nám niečo pripálilo, sa často stane, že aj po umývaní riad zapácha. Použite teplú vodu, jednu lyžičku horčice a zápach zmizne. 

domácnosť 3
reference.com

#Ak sa vám doma povaľujú nylonové pančuchy, ktoré už nenosíte, môžete ich použiť na utieranie prachu napríklad z dekoračných predmetov ako sú sošky či rôzne krehké nádoby.

#Pre čistenie ťažko prístupných miest, ako je napríklad úzka váza, použite ryžu. Nasypte ryžu do nádoby, zalejte teplou mydlovou vodou a hrkajte až kým špina úplne nezmizne.

domácnosť 4
takprosto.cc

#Pokiaľ sa bojíte dávať krehké poháre do umývačky riadu, jednoducho ich obmotajte gumovými krúžkami a nič sa im v umývačke nestane.

#Etikety z nádob viete účinne odstrániť za pomoci obyčajného fénu.

domácnosť 5
coolmompicks.com

#Citrusy najlepšie zbavíte všetkých nečistôt a chemikálií v osolenej vode.

#Ak sa vám na nejakej látke párajú švy a bojíte sa, aby ste ich s vysávačom ešte viac nenarušili, jednoducho okolo kefy obmotajte nitky.

domácnosť 6
pixabay.com

#Krém na topánky vo vhodnej farbe je skvelý aj na rozjasnenie vášho nábytku.

#Odmastiť zájdenú látku viete veľmi jednoducho v zmesi cukru s trochou vody.

domácnosť 7
thoibao.today

#Starú kefku na zuby určite nevyhadzujte, viete s ňou efektívne vyčistiť zájdené škáry medzi dlaždicami.

#Na čistenie linolea použite zubnú pastu, ktorá linoleum nielenže zbaví všetkých nečistôt, ale zároveň aj dodá úžasný lesk.

domácnosť 8
pixabay.com

#Vyčisiť obrazovku TV či počítač môžete kľudne aj s kávovou usadeninou z filtra.

#Drevená či plastová doska na krájanie je často veľmi špinavá a nevieme z nej dostať zanesenú špinu. Vyskúšajte citrón, rozrežte ho na polovicu a šťavou potrite celú dosku. Nechajte takto pôsobiť 20 minút a umyte. Doska bude čistejšia ako kedykoľvek predtým.

#Sáčok na bielizeň viete účinne využiť aj pri umývaní rôznych drobností v umývačke.

#Ak chcete vyčistiť tienidlo lampy, pomocníkom vám bude valček na odevy, s ktorým odstraňujete z oblečenia žmolky, vlasy či chlpy domáceho miláčika.

domácnosť 10
wrappedinrust.com

#Pokiaľ máte malé deti, určite poznáte ich radosť pri nálepkách. Tieto nálepky viete zo zrkadla či skla odstrániť majonézou a potom jednoducho odstrániť za pomoci špachtle.

#Čistenie mlynčeka je vždy zdĺhavý a náročný proces. Opäť použite ryžu. Zachytí všetky nečistoty a zároveň váš mlynček vyčistí od všetkej múky či mäsa bez toho, aby v mlynčeku čokoľvek zostalo.

#Na čistenie medi a medených povrchov použite zmes vody, octu a múky, všetko jedna ku jednej. Touto zmesou meď umyte a osušte.

Použitím týchto jednoduchých trikov si prácu v domácnosti uľahčíte a vyčistíte aj často neprístupné miesta. Vymeňte kupovanie drahých čistiacich prostriedkov za prostriedky, ktoré sa určite nachádzajú aj vo vašej domácnosti. Čo je najdôležitejšie – čistenie vašej domácnosti bez chemikálií je prospešné nielen pre vás, ale aj pre celú vašu rodinu. Dajte nám vedieť, aké triky do domácnosti používate vy.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Najnovšie články