Mala som veľa sklenených fliaš a chcela som ich vyhodiť. Potom som našla tento návod a vyrobila som niečo, čo budete chcieť tiež!

Monizz

Máte doma sklené fľaše a ledva čakáte, kedy sa vyprázdni kontajner so sklom? Prečo? Sklo je predsa recyklovateľný materiál a nie hocijaký! Dajú sa z neho vyrobiť všemožné zázraky a nielen dekoratívneho charakteru. Z takej sklenej fľaše si môžete bez problémov vyrobiť aj svietidlo!

Článok pokračuje pod videom ↓

Odmalička nás učili recyklovať sklo. Buď sme sklené fľaše vracali a dostávali za ne peniaze, alebo sme ich vyhadzovali do kontajnerov na to určených. Zatiaľ čo recyklácia materiálov je veľmi dôležitá a potrebná, mnohokrát pre niektoré z nich nájde aj lepšie a efektívnejšie využitie.

To je z fľaše?!

shareably.net
shareably.net

Ako prvé si musíte fľašu vždy očistiť od etikety. Dbajte na to, aby na skle neostal ani kúsok po lepidle alebo papieru. Ak vám všetko nezíde pomocou horúcej vody so saponátom, odstráňte zvyšky napríklad technickým benzínom, riedidlom alebo benzín alkoholom.

shareably.net
shareably.net
shareably.net

Takéto dekoratívne fľašky sa hodia predovšetkým na detské oslavy alebo na chaty. Pripravíte ich celkom jednoducho. Stačí fľaše pomaľovať farbou na sklo a vzory po zaschnutí farby nalepiť, alebo namaľovať.

shareably.net

Ak ste milovníci kníh, určite oceníte túto originálnu dekoráciu. Vyrobte si vázu, alebo dekoratívnu fľašu s vašim najobľúbenejším úryvkom, básňou či citátom. Vystrihnite si text pokojne aj do tvaru srdca, kvetu či obyčajnej kocky. Fľašu namaľujte ľubovoľnou farbou a po zaschnutí výstrižok jednoducho prilepte.

shareably.net
shareably.net
shareably.net

Obľúbeným spôsobom, ako sklo recyklovať, je aj jeho následné využitie v kuchyni. Napríklad pri skladovaní cestovín, ryže, alebo strukovín.

shareably.net

Zo sklenej fľašky si môžete vyrobiť rozstrekovač. Stačí nájsť takú fľašu, ktorá bude mať hrdlo akurátne hrubé na váš nadstavec.

shareably.net

Fľaše sú obľúbené najmä pri dekorovaní na Vianoce. Ak si chcete pripraviť takúto luxusnú zasneženú fľašu, použite bielu farbu, ktorou natriete fľašu, po zaschnutí ju poriadne potrite priesvitným tekutým lepidlom a potom výdatne vyváľajte v ozdobnom prášku. Vyzerá ako kupovaná!

shareably.net
shareably.net
shareably.net
shareably.net

Kedysi sa tento spôsob zdobenia fliaš praktizoval takmer v každej domácnosti. Do hrdla fľaše zastoknite sviečku a nechajte vosk fľašu pekne obtiecť. Nezabudnite ju však niečím podložiť, aby si to neodniesol váš obrus, prípadne stôl. No a, samozrejme, použite sviečku, ktorá na ceduľke nemá titulok „netečúca“.

shareably.net

Súťaž o najoriginálnejšie kŕmidlo pre vtáčiky vyhráva tento nápad!

shareably.net

zdroj: babskeveci.sk (Monika), shareably.net

Najnovšie články