Na krémoch na opaľovanie vždy hľadajte tento symbol: Môžete tak predísť mnohým problémom

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Vlny horúčav sú už s letnými mesiacmi jednoducho spojené. Napriek tomu, že väčšina z nás pozná dôležitosť pitného režimu, veľmi dôležité je sledovať opaľovacie krémy. Konkrétne ich dátum spotreby.

Ako uvádza portál Tyla, krém na opaľovanie je skutočne výborná pomôcka ako chrániť seba, ale aj svoju rodinu predtým, aby ste sa spálili. Ak vám záleží na tom, aby ste sa chránili pred škodlivým UV žiarením a rizikom rakoviny kože, ktorá je s horúcim počasím spojená, musíte si uvedomiť to, že krém na opaľovanie, ako aj všetky ostatné kozmetické produkty, majú svoj dátum spotreby.

Sledujte symboly

Ľudia by preto mali sledovať symbol na zadnej strane fľaše, ktorý je extrémne praktický. Je umiestnený na všetkých kozmetických výrobkoch, má tvar otvorenej nádobky a je v ňom číslo a písmeno M. Asi je vám jasné, že to znamená, ako dlho by ste mali produkt používať od okamihu, keď ho otvoríte.

Strácajú účinnú zložku

12M teda znamená 12 mesiacov od otvorenia. Niektoré krémy majú na svojom obale vyslovene napísaný dátum spotreby, preto sa môžete držať aj toho. Odborníci upozorňujú, že hlavne pri opaľovacích krémoch je dôležité tento symbol nepodceňovať, pretože po uplynutí dátumu spotreby sa aktívne zložky v produkte začínajú rozkladať a môžu byť neúčinné. Inde boli klienti varovaní, že nemusia poskytnúť dostatočnú ochranu, a to hlavne v letných mesiacoch.

Upozornili tiež na to, že hlavne pri hydratačných krémoch alebo make-upoch, ktoré obsahujú SPF, môže táto zložka po uplynutí doby spotreby výrazne klesunúť.

1
Komentovať