11 potravín, ktoré môžete jesť v úplne inej podobe a vôbec ste o tom nevedeli

Monizz

Potraviny sú mimoriadne tvarovateľná záležitosť, preto z nich vyrábame rôzne pokrmy na rôzne spôsoby. Povedzme si však úprimne, máloktorá z nás využíva svoju kreativitu pred tým, než niečo položí na stôl. Máme na mysli takú tú skutočnú kreativitu. A keďže láska ide cez žalúdok, rozhodli sme sa, že vám k tomu trochu pomôžeme. Pretože všetko, čo na tanieri pekne vyzerá, povzbudí naše zmysly a poteší oči.

breakfast wedding 1
austinweddingblog.com

Nápadov, ako s potravinami pracovať sú státisíce. Je to ako s hudbou. Nikdy sa nezopakuje, vždy sa dá vytvoriť nová melódia. Jedlo oplýva presne takými istými výhodami. Vieme, že po celodennej fuške v práci máte všetkého plné zuby a nechcete rozmýšľať nad tým, ako a čo budete večer jesť. Horko ťažko niečo pripravíte a ste radi, ak sa vám večer vôbec podarí vyložiť si nohy skôr, než zaľahnete do postele. Človek by však mal pamätať na to, že pri rýchlom tempe je mimoriadne dôležitá psychohygiena. Prečo teda nespojiť príjemné s užitočným a nevyčistiť si hlavu pri kreatívnej práci s jedlom? Neviete si to predstaviť? Tak sa inšpirujte nápadmi iných ľudí. Uvidíte, že sa z vás stane majsterka kuchynských parád!

Článok pokračuje pod videom ↓

Jednoduchý, ale veľmi chutný dezert. Ponorte niekoľko banánov v rozpustenej čokoláde, posypte ich vašou obľúbenou drobnou maškrtou – napríklad orieškami, rozdrvenými cukríkmi, či kandizovaným ovocím – a nechajte všetko spolu stuhnúť v chladničke. Vaši drahí budú vyvaľovať oči a do banánov sa pustia ako nikdy predtým.

potraviny1
explosion.com

Prečo ničiť najkrajšie sezónne ovocie rezaním, prípadne vytrhávaním striedky s lístkami, ktoré v konečnom výsledku naozaj nevyzerá efektne? Použite obyčajnú slamku a prepichnite si jahôdky odspodu až po vrch. Jahody ostanú naďalej vábne a okrem toho, tento trik zaručuje dokonalý poriadok. Minimálne nezababrete kuchynskú linku, ako pri rezaní, alebo vytrhávaní.

potraviny2
3.bp.blogspot.com

Nezdravá ale chutná jednohubka k večernému filmu? Nekupujte čipsy ale dajte si tú námahu a pripravte vašej polovičke plátky slaninky opečenej v slanom palacinkovom cestíčku. Bude vás milovať a otvorí aj šampanské!

potraviny3
pinterest.com

Slaninku môžete piecť aj vo forme na muffiny s rozšľahaným vajíčkom. Fantastická vec!

potraviny4
explosion.com

Prekrojte jednu polovicu melóna a nakrájajte ho na kocky. Takto narezané ovocie ocení každý milovník šťavnatosti a sviežosti. Zje sa oveľa rýchlejšie ako keby ste si mali babrať ústa vyjedaním z celých poloblúkov.

potraviny5
flickr.com

Vyrežte jadierka a časť dužiny z polovičky jablka a nalejte doňho tekutý karamel. Dajte stuhnúť do chladničky a potom nakrájajte na mesiačiky. Zdravo-nezdravá dobrota je na svete a chutí ako samotné nebo!

potraviny6
funelf.net

Máte radi čínske jedlá? Potom si pozrite video, ktoré vám ukáže, ako si jedenie číny zjednodušiť.

Ako oživiť tanier? Jednoducho. Pripravte si volské oko v zdravej „formičke“. Narežte väčšiu papriku na kolieska a buchnite do nej vajíčko. Opekajte ako keby ste robili normálne volské oko. A tanier bude zrazu krásne farebný.

potraviny8
mashable.com

Ak vaše deti milujú domáce hamburgery, skúste túto fintu. Do mletého mäsa si pohárom vyrežte otvor a mäso dajte opekať na panvicu. Keď sa mäso zatiahlo, do otvoru buchnite vajce a nechajte ďalej opekať. Výsledkom bude mäsko s vajíčkom v strede. A je to veľmi chutné!

potraviny7
pinterest.com

Ako najchutnejšie pripraviť domácu zmrzlinu? Pripravte si papierové košíčky, alebo papierové poháriky. Na dno dajte trochu orieškov, na ne vrstvu zmrzliny. Na ňu vrstvu keksov a opäť vrstvu zmrzliny. Na ňu zasa čokoládu, a opäť zmrzlinu. No a vrch zmrzliny opäť posypte orieškami. Dajte zamraziť a po vybratí papierový obal jednoducho strhnite. Úchvatná maškrta!

potraviny9
pinterest.com

Chcete prekvapiť návštevu? Pripravte im na studenú misu takéto dlhé varené vajíčka. Návod, ako na ne, nájdete nižšie vo videu.

Páčia sa vám tieto návody, alebo ste stále presvedčené, že kuchyňa je len povinnosť?

zdroj: babskeveci.sk (Monika), brightside.me

Najnovšie články