Neuveriteľný nápad v starostlivosti o izbové kvety. Vďaka tomuto geniálnemu spôsobu zavlažovania vám budú izbové fialky kvitnúť celý rok

Monizz

Izbové fialky kvitnúce po celý rok? Milujem izbové fialky a mám ich v troch miestnostiach zo štyroch, ktoré sa nachádzajú v mojom byte. Sú prekrásne, keď kvitnú, a aj keď nekvitnú, dá sa na ne pozerať, pretože ich zelené listy spríjemňujú priestor tak, či tak. No, ako dosiahnuť, aby bolo aj jedno aj druhé? Máme návod ako na to!

Článok pokračuje pod videom ↓
fialka
takprosto.cc

Medzi kvetinármi, alebo ľuďmi, ktorí kvetom rozumejú, pojem „zavlažovací knôt“ nie je ničím novým. No pre bežných ľudí, ktorí sa týždeň čo týždeň trápia s myšlienkou, či poliali kvety, prípadne kedy ich poliali, je to priam revolučná záležitosť. Ešte ste o tom nepočuli? Tento spôsob zavlažovania sa stal skutočným hitom najmä v domácnostiach, kde sa neustále zabúda na polievanie izbových rastlín. Za zmienku stojí tiež fakt, že zavlažovací knôt je vhodný len pre tie rastliny, ktoré majú radi vzdušnú pôdu. Majitelia izbových fialiek preto tento spôsob nielenže využívajú, ale ho priam milujú.  Skúsení pestovatelia tvrdia, že práve vďaka zavlažovaciemu knôtu sú ich kučeravé krásky svieže a kvitnúce po celý rok.  No a čo je najdôležitejšie, po zavlažovací knôt nemusíte nikam chodiť. Lacno a rýchlo si ho vyrobíte doma.

Náš tip: Zavlažovací knôt nie je určený výlučne pre fialky, je však pri nich osvedčený. Avšak ak máte rastlinky, ktoré majú radi ľahkú a vzdušnú pôdu, môžete zavlažovací knôt vyskúšať aj na nich.

Na výrobu zavlažovacieho systému budete potrebovať tieto štyri veci :

sklenenú fľašu (z piva, alebo vína)

vyšší pohár

kúsok ochrannej sieťky na okná

knôt (špagátik, čo dobre saje vodu)

Postup výroby zavlažovacieho systému je jednoduchý

#Opatrne si odrežte hrdlo sklenej fľaše. Vystrihnite si primeraný štvorček z ochrannej sieťky proti komárom, ktorú bežne dostať v záhradkárskych potrebách. Do stredu štvorčeka urobte malý rez.

 

1
takprosto.cc

#Na špagátiku urobte uzol tak, aby vám vznikla malá slučka. Tento uzol potom opatrne prestrčte cez rez v sieťke. Riaďte sa obrázkom.

2
takprosto.cc

#Do širšej časti odrezaného hrdla z fľaše vložte sieťku so špagátikom tak, aby do úzkeho hrdla vošla visiaca časť špagátu. Uzol, alebo slučka musí ostať nad sieťkou v širšej časti fľaše.

3
takprosto.cc

#Do širšej časti fľaše potom vložte hlinu aj s fialkou. Príliš ju do fľaše nezatláčajte, aby mohla pôda dýchať.

4
takprosto.cc

#Do širšej časti fľaše potom vložte hlinu aj s fialkou. Nepritláčajte, aby mohla pôda dýchať.

5
takprosto.cc

Tento jednoduchý systém vám pomôže zabudnúť na nešťastné dni, kedy ste pri pohľade na svoje fialky zistili, že ste ich zabudli poliať. A navyše zabezpečí vám nepretržité kvitnutie kvetu. Dôležité je, aby špagátik, ktorý použijete nebol vyrobený iba z umelých vlákien. Voda by sa totiž do pôdy nedostala a kvety by ostali suché. Ideálne je, ak je špagát vyrobený z prírodného materiálu v kombinácii s umelým. Keď bude v špagátiku časť materiálu aj z umelých vlákien, nevadí. Aspoň sa prírodný materiál rozloží pomalšie.

Pre inšpiráciu pri jednoduchej výrobe si pozrite aj video návod.

Pozri tiež: Vždy som túžila pestovať tulipány doma v črepníku, no nikdy nevydržali. Potom som objavila tento skvelý nápad a dnes mám svoju vlastnú záhradku na parapete

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články