Veľký prehľad cien základných potravín: Zdražovanie ešte neskončilo, najnovšie dosiahnu túto výšku

Kristína Hagarová

Ilustračná foto: pixabay

Masívne zdražovanie sa stále neskončilo a Slováci sú v koncoch. Ceny idú stále hore a rastú aj tie za obľúbené, respektíve bežné potraviny. 

Podľa informácii portálu TV Noviny, ceny v obchodoch rastú extrémne rýchlo. Kým v roku 2021 sme priemerne zaplatili za nákup 100 eur, dnes za taký istý nákup zaplatíme 20 eur viac. Mnohí Slováci si všimli, že hore idú hlavne bežné potraviny, ktoré kupujeme najčastejšie.

Pečivo a chlieb

Ceny pečiva a chleba išli enormne hore, vzrástli o tretinu. Nárast pritom podľa portálu hrozí aj naďalej. V najbližšom období narastú ceny chleba o 25 až 30 %. Chlieb by teda mohol stáť až tri eurá.

Foto: archív TASR/František Iván

Zemiaky

Úroda bola na Slovensku priemerná a keďže bolo leto veľmi suché, ľudia bez závlah do zvládali len veľmi ťažko. Zemiaky by mali prekročiť cenu 60 centov.

Foto: unsplash

Kuracie mäso aj vajcia

Vzhľadom na to, že narástli ceny krmiva pre hydinu, zdraželo aj kuracie mäso. Cena kuraťa sa bude blížiť k piatim eurám, pričom rezne až desať eur. Cena vajíčok môže narásť až dvojnásobne.

Cukor

Veľa si zaplatíme aj za cukor. Budeme ho potrebovať dovážať, pretože ho nemáme dostatok. Jeho cena sa môže dostať až na úroveň jedného eura, respektíve ju môže ešte prekročiť.