Toto je jediný trik, vďaka ktorému sú moje podprsenky po opraní naozaj biele! Stačí, keď ju namočíte na 15 minút do tohto roztoku

Monizz

Keď si ich prinesieme z obchodu, vieme sa tešiť ako malé z ich krásnej farby, tvaru či čipky. Ako krásne sedia a aké si v nich pripadáme príťažlivé. Či už nosíte spodnú bielizeň čistú alebo čipkovanú, pri bielej farbe je problém stále jeden a ten istý. Po čase jednoducho zošedivie.

pixabay.com

Ako sa vysporiadať s problémom „bielej“ podprsenky či „bielych“ nohavičiek, keď už dlhodobo vyzerajú ako špinavé a vyváľané v prachu? Atraktívny vzhľad bielej spodnej bielizne sa stráca rýchlejšie než by nám bolo milé, preto je potrebné využiť babské triky, ktoré pomôžu tento problém napraviť.

Ako vybieliť podprsenku?

Rozhodne k praniu spodnej bielizne nesmiete pridávať bielidlá. Tie ju ešte viac znehodnotia a je možné, že dokonca celkom zničia. Pri domácom bielení je lepšie použiť osvedčenú kombináciu pracieho prášku, soli a sódy bikarbóny. Vaša bielizeň sa pod vplyvom týchto zložiek nezničí, no vráti sa jej belosť a pri pravidelnom praní aspoň raz v priebehu polroka sa táto belosť aj dlhodobo zachová.

Pripravte si:

2 PL soli

1 PL sódy bikarbóny

1 PL pracieho prášku

Do umývadla alebo do lavóra nalejte teplú vodu, no pozor, v žiadnom prípade nie horúcu! Všetky zložky do vody prisypte a dobre zamiešajte.

youtube.com

Keď sa zmes rozpustí, namočte do lavóra bielu spodnú bielizeň a nechajte ju tam postáť zhruba 15 minút. Ak je bielizeň príliš zažltnutá alebo ste ju omylom vyprali s čiernou bielizňou, nechajte ju tam aj 30 minút.

youtube.com

Potom ju ručne vyperte a dobre vypláchajte. Vymeňte si vodu za čistú teplú a opäť bielizeň prepláchnite.

youtube.com

Nechajte ju sušiť na sušiaku, v žiadnom prípade nie ne radiátore. Mohli by na nej vyskočiť žlté fľaky.

Tento spôsob platí nielen na spodnú bielizeň, ale aj na jemné biele blúzky, košele či iné nebavlnené materiály, ktoré je potrebné prať na šetrných pracích programoch. Podrobný návod, ako bielizeň vyprať nájdete v tomto videu.

Ako čistíte bielu spodnú bielizeň vy? S vašimi trikmi a tipmi sa s nami podeľte v komentároch.

Pozri aj: Už žiadny kašeľ ani kýchanie na jeseň alebo v zime! Stačí, ak k popučenému banánu pridáte tieto 2 suroviny, ktoré má doma každý

zdroj: babskeveci.sk (M)