Moja známa si celé dva mesiace odkladala túto jednu vec. Odkedy nám ukázala, čo z nej vytvorila, odkladá ju celá moja rodina!

KatkaR

Po spotrebovaní toaletného papiera vám v ruke zostane hnedá lepenková rolka. Ak patríte medzi ľudí, ktorí ju automaticky vyhadzujú, možno sa pri najbližšej príležitosti rozhodnete tak, že miesto smetného koša skončí vo vašej vianočnej, prípadne inej výzdobe. Ak patríte medzi majstrov, ktorí si radi vyrábajú dekorácie vlastnoručne a nedáte dopustiť na výzdobu, ktorej tvorcom ste práve vy, možno sa necháte inšpirovať nasledujúcimi nápadmi, na ktorých realizáciu potrebujete iba spomínanú rolku od toaletného papiera či papierových kuchynských utierok.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Pri pohľade na túto zaujímavú dekoráciu by vám určite nezišlo ani len na um, z čoho je v skutočnosti vyrobená.

pinterest.com

#2 Sovičky vyrobené z roliek sú jednou z najobľúbenejších dekorácií. Viete si nimi vyzdobiť napríklad vianočný stromček alebo ich postaviť na poličku miesto sošiek. Navyše, možno sa vám podarí vyrobiť takú, ktorá vám bude pripomínať slávnu Rozárku z čarovnej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku.

https://www.instagram.com/p/BcWD2M9jlGl/?tagged=toiletpaperroll

pinterest.com

View this post on Instagram

Nothing better to do part II #diy #toiletroll #owl

A post shared by Glordian Tan (@edward_png_mum) on

pinterest.com

#3 Ak ste vy alebo vaše ratolesti fanúšikmi nejakých iných zvieratiek, určite oceníte jednoduchosť výroby takýchto zvieracích kamarátov. Druh, tvar, farba i veľkosť sú pritom ponechané čisto na vás.

Niektoré zo zvieratiek môžete odložiť aj do veľkonočnej výzdoby.

pinterest.com

#4 Poznáte Olafa? Ak nie, skúste sa opýtať svojich detí a tie vám určite rozpovedia celý  životný príbeh tohto milého snehuliačika. Ak chcete, aby ho mali nablízku aj v skutočnosti, môžete im ho pomôcť vyrobiť.

pinterest.com

#5 Keď už máte hotového snehuliaka, nemal by vám chýbať ani Ježiško. Podľa nasledujúceho fotopostupu si ho nepochybne vytvoríte ľavou zadnou. Touto peknou figúrkou môžete znova ozdobiť vianočný stromček, no môžete ňou napríklad aj dekorovať balíčky.

pinterest.com
pinterest.com

#6 Čo by boli Ježiško, Santa Claus či Papa Noel bez svojich sobov? Ak sa rozhodnete vytvoriť pre vaše deti rozprávkovú krajinu alebo Severný pól, určite by tam tieto milé zvieratká nemali chýbať!

pinterest.com

https://www.instagram.com/p/-uJxMzkSdK/?tagged=toiletpaperrolls

#7 Ak poprosíte členov rodiny, aby rolky od toaletného papiera nevyhadzovali a odovzdávali vám ich, určite sa vám podarí vyzbierať počet potrebný na postavenie takéhoto originálneho vianočného stromčeka.

pinterest.com

#8 Z roliek od toaletného papiera alebo kuchynských utierok si môžete vytvoriť celú armádu všelijakých postavičiek. Výber je skutočne len a len na vás.

TOILET ROLL CHRISTMAS CRAFTS…so darn cute!http://xn--wunderttchen-jlb.de/nikolaus-rudolph-und-tannenbaeume/

Gepostet von Crafty Morning am Mittwoch, 14. Dezember 2016

Gepostet von Useful DIY and Mixed Fun am Donnerstag, 3. August 2017

#9 Na vytvorenie takejto originálnej girlandy budete potrebovať niekoľko kartónových roliek. Počet si zvoľte podľa toho, akú dlhú reťaz chcete mať. Tiež si pripravte špagát, farby na ozdobovanie a výstrižky z časopisov – môžete zvoliť vianočnú, novoročnú či inú tematiku. Keď máte zdobenie jednotlivých roliek dokončené, na okrajoch každej z nich vyrežte malé dierky, cez ktoré prevlečiete pripravený špagát.

pinterest.com

#10 Pomocou roliek si môžete vyrobiť aj takúto originálnu snehovú vločku. Na maľovanie môžete použiť bielu akrylovú alebo vodou riediteľnú farbu a po uschnutí môžete vločku ešte ozdobiť flitrami.

pinterest.com

Skúšali ste už niekedy vyrábať vianočné alebo iné ozdoby z roliek od toaletného papiera? Máte nejaké vlastné originálne nápady, ako využiť tento, na prvý pohľad nepotrebný materiál? Inšpirujte nás.

Pozri aj: Jednoduchý trik, vďaka ktorému zvládne dymové líčenie aj začiatočník. Jediné, čo musíte urobiť, je naniesť očný tieň na …

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), takprosto.cc

Najnovšie články