Vianočný stromček vám môže zničiť domácnosť. Na tieto miesta ho rozhodne nedávajte

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Čo by to boli za Vianoce bez vianočného stromčeka? Hoci vám môže navodiť čaro Vianoc a rozsvietiť celú miestnosť, môže tiež znamenať riziko pre vašu domácnosť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál DailyStar, ak ste to ešte neurobili, pravdepodobne sa už veľmi tešíte, že si už čoskoro postavíte a ozdobíte vianočný stromček. Vedeli ste však, že existujú určité miesta, na ktoré by ste ho v skutočnosti nemali dávať? A nie kvôli tomu, že sa vám pod ním kopia trblietky či čačina.

Foto: Pexels

Treba sa vyhnúť trom miestam

Interiérový expert Warren Kinloch z Bathroom Deal odhalil, že existujú určité miesta, kam by ste vianočný stromček nikdy nemali dávať, ak sa chcete vyhnúť poškodeniu svojej domácnosti. Napríklad, hoci sa to môže zdať samozrejmé, vždy by ste sa mali vyhýbať umiestneniu v blízkosti tepla, ako sú radiátory.

Nedávajte ho do kúpeľne

Umiestnenie vianočného stromčeka v kúpeľni, dokonca aj malého na dekoratívne účely, sa môže zdať ako atraktívna možnosť, najmä ak je priestor v iných miestnostiach domácnosti obmedzený. Toto miesto však predstavuje niekoľko potenciálnych nebezpečenstiev.

Po prvé, vlhké prostredie kúpeľne môže strom rýchlo vysušiť, čím sa stane neatraktívnym a ešte viac náchylným na požiar. Po druhé, ostré ihličnaté konáre stromu by mohli obmedzovať pohyb v menšej kúpeľni, ľahko brániť prístupu k sprche alebo vani, čo by predstavovalo bezpečnostné riziko.

Navyše, je jednoducho nehygienické mať vianočný stromček umiestnený kdekoľvek v blízkosti toalety, pretože baktérie by sa na stromček mohli ľahko rozšíriť.

V blízkosti radiátora alebo zdroja tepla

Najnovšie články