Žena prišla so zaujímavým trikom, mnohí len krútia hlavou. Svoj vianočný stromček každý rok umýva

Nikoleta Kottešová

Foto: pexels

Jedna žena sa na sociálnych sieťach podelila so svojim vianočným trikom. Názory ľudí sa líšia. Rozdelili sa na dva tábory.

Umýva vianočný stromček

Dátum, kedy by mali byť postavené vianočné sromčeky sa blíži. S pribúdajúcimi rokmi sa čoraz viac ľudí prikláňa aj k umelým stromčekom. Vydrží aj niekoľko rokov, a nie je potrebné ho po sviatkoch vyhadzovať. Jedna žena však spôsobila mierny rozruch tým, že so svojím vianočným stromčekom urobila niečo veľmi zvláštne, a to umývanie, kým je čas ho znova použiť, uviedol portál Tyla. Zamyslite sa nad tým, strom stojí asi mesiac a zbiera špinu, prach a čokoľvek iné, čo sa naň môže počas decembrových týždňov nalepiť. Potom ide do krabice na zvyšok roka a nebude sa čistiť.

Foto: pexels

Po niekoľkých rokoch môže byť váš strom dosť špinavý a pravdepodobne by ste si to ani nevšimli, ale to neznamená, že tam tá špina nieje. Po zverejnení svojho riešenia na Facebooku nechala táto žena ľudí v rozpakoch. Niektorí si myslia, že je to geniálny ťah a čudovali sa, prečo im to nikdy nenapadlo, zatiaľ čo iní si myslia, že kúpanie vianočného stromčeka je trochu divné. Ľudia, ktorým sa tento nápad páčil hovorili, že je to „skvelý nápad“ a „zdá sa, že je to také samozrejmé“, že by ste to mali urobiť. Iní vysvetlili, že obrovské množstvo prachu, ktoré každý rok zmývajú, „nikdy neprestane prekvapovať“, takže to stojí za námahu. Viacerí sa pridali, aby súhlasili s tým, že umývanie stromu je šikovným krokom. Niekoľko ľudí uviedlo, že ich psy začali cikať na vianočný stromček, takže umývanie sa stalo samozrejmosťou.

Foto: pixabay

Iní boli v rozpakoch

Iných však tento trik nepresvedčil a tvrdili, že „neexistuje spôsob, ako by svoj strom niekedy umývali.“ Jedna osoba povedala, že nechce „ďalšiu vec, ktorú musím čistiť“, zatiaľ čo iní si mysleli, že sa „určite nebudú starať“ o umývanie stromu. Tretí sa ozval a povedal, že sa neodvážia riskovať umývanie svojho stromu, pretože by sa pravdepodobne „rozpadol na kusy.“