Na hotovú tortu som položila misku, pritlačila som a zarezala nožom. Tento trik mi pri krájaní torty vždy pomôže!

Lucia Mužlová

Poznáme to asi všetky. Keď máme doma nejakú oslavu, všetko vyupratujeme, nachystáme občerstvenie a prípadne aj upečieme krásnu tortu. Neviem ako u vás, ale u nás je vždy problém s krájaním torty. Nikdy neviem, kde a ako začať a párkrát to už skončilo katastrofálne. Rodina a priatelia mi však vždy servírovanie odpustia 🙂

sovkusom.ru

Ak máte na stole tortu a v rukách veľký nôž, s ktorým sa bojíte zakrojiť, máme pre vás užitočný tip. Keď sa ho naučíte, zistíte, že to vôbec nie je také náročné, ako sa na prvý pohľad zdalo.

sovkusom.ru

Pripravte si sklenenú alebo plastovú misku, ktorú obrátite okrajmi smerom k torte.

sovkusom.ru

Misku teraz trošku pritlačte, ale dajte si pozor, aby to nebolo príliš. Stačí zľahka, aby sa objavili obrysy misky. Misku dáme preč a na torte nám ostal kruh.

 

sovkusom.ru

Teraz si vezmeme nôž a urobíme kruhový rez presne podľa línie, ktorú zanechala miska. Vyrežeme teda kruh. Takto vznikne malá tortička vo vnútri.

sovkusom.ru

Zbytok narežte na rovnaké časti a podávajte. Potom môžete rozkrojiť aj malú kruhovú tortičku vo vnútri. Žiadny problém pri krájaní, rovnaké kúsky a šikovný trik!

sovkusom.ru

Pozri aj: Otestujte svoju intuíciu! Pozrite sa pozorne na obrázok a odpovedzte na jednoduchú otázku: Ktorá žena je matkou dieťaťa?

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru