Je vám často zima na nohy a doslova vás pália chodidlá? Ak vyskúšate tento šikovný trik, budete mať počas zimy nohy ako v bavlnke

Lucia Mužlová

Zažili ste už ten pocit, keď vás v zime tak oziabajú nohy, že pociťujete až pálenie? To vôbec nie je dobré znamenie a v tomto prípade by ste mali svoje nohy čo najskôr dostať do tepla. Počas zimy vystavujeme pomerne často naše nohy zmenám teplôt, a to má za následok napríklad aj problémy so suchými chodidlami, a ak sa navyše v ponožke vytvorí vlhké prostredie, je to ideálny stav pre tvorbu plesňových ochorení.

pixabay.com

Ak je vonku zima a naše nohy trpia, spomaľuje sa aj krvný obeh a naše končatiny nie sú správne prekrvované. Dôsledky sa nemusia objaviť hneď, no postupom času môže tento stav viesť až k vážnemu ochoreniu obličiek. Ako ale udržať nohy v teple aj počas zimy, keď jednoducho musíme vyjsť von? Prechádzky na čerstvom vzduchu mi dnes už nikto nezakáže, pretože poznám skvelý trik.

Budeme potrebovať:

zimné topánky

fixka

nožnice

penový tepelný reflektor tepla (zakúpite dnes už bežne v obchode)

Postup:

Z topánky, ktorú nosíme v zime, si najskôr vyberieme vložku. Tú obkreslíme na tepelný reflektor a vystrihneme. Takto si ako keby vyrobíme ďalšiu vložku do topánky, ktorá má ale mimoriadne vlastnosti. Do topánky najskôr vložíme vložku, ktorú sme si vyrobili a na ňu dáme klasickú, ktorú sme mali v topánke.

Ak chcete zabezpečiť lepšiu priedušnosť, do tepelnej izolačnej vložky urobte 4 dierky. Takáto vložka zabráni úniku tepla z topánky a taktiež tomu, aby vám bola na chodidlá zima. Celý postup si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Pozri aj: TEST: Vidíte na tomto obrázku tvár muža alebo schúlenú ženu? Prečítajte si, čo to prezrádza o vašej osobnosti

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)