Jednoduchý trik, ako rýchlo ošúpať cesnak sa stal virálnym. Keď to uvidíte, vyskúšate to aj vy

Nikoleta Kottešová

Foto: unsplash

Ak ste niekedy skúšali ošúpať cesnak, určite viete, aké to môže byť zdĺhavé. Ale jedna žena sa teraz podelila o svoj dômyselný trik, ako dostať hlavičky cesnaku veľmi jednoducho.

Článok pokračuje pod videom ↓

Varenie nie je pre každého a nie všetci môžu byť kulinárski majstri. Jedným z najstresujúcejších aspektov kuchyne je však určite sekanie a krájanie zeleniny. Ako to správni kuchári robia tak rýchlo? Samozrejme skôr, než sa dostanete k rozkrájaniu cesnaku, musíte ho najprv vybrať z jeho škrupinky.

Prišla s jednoduchým trikom

Jedna žena si myslí, že možno tento problém rozlúskla svojím jednoduchým trikom, napísal portál Tyla. Vo videu zdieľanom na TikToku prezradila, že tvrdo pracovala na svojich zručnostiach a nakoniec sa jej podarilo ošúpať cesnak s minimálnou námahou.

Namiesto toho, aby trhala vonkajšiu škrupinu, len chytí nôž a napichne každú hlavičku jednotlivo, a následne vylupne. Jednoduché, však? Odkedy zverejnila video, videlo ho viac ako 11 500 ľudí. „Potrebujem tutoriál!“ prehlásil jeden. Ďalší komentoval: „Fajn! Toto musím vyskúšať!“ „Návod prosíme,“ povedal tretí.

@schrodingersbrat Reply to @bigb_pi ♬ Throw It Back x Promiscuous – DJ L Beats

Čistenie bez zápachu

Aby toho nebolo málo, máme pre vás ešte jeden trik. Keď hlavičku vyberiete zo škrupiny, nepochybne ho budete musieť rozrezať, čo môže na rukách zanechať nepríjemný zápach. No, s týmto trikom to môže byť minulosťou. Jasmine nedávno vysvetlila, ako sa jej darí zbaviť sa zápachu takmer okamžite bez toho, aby si musela drhnúť pokožku.

Vo videu zverejnenom na jej stránke je Jasmine vidieť, ako nakrája cesnak, a hoci väčšina z nás má tendenciu drhnúť si ruky v snahe vyčistiť si ich, ona má veľmi jednoduchú metódu. Namiesto použitia mydla alebo umývania rúk si len opláchne prsty trochou vody a potom ich utrie na kohútiku z nehrdzavejúcej ocele.

@justforkingeatit #stitch with @thelifebath #garlicgod #garlicfingers #smelly #lifehacks #fyp #tiktokhack #stainlesssteel #bakedoats #homecook #dramaticmoments ♬ original sound – Jasmine

Najnovšie články