Tieto rastlinky poviedia navždy „zbohom“ komárom, muškám a iným druhom hmyzu v domácnosti

Michal Blaško

Určite to poznáte. Len na chvíľku si podvečer necháte otvorené okno či balkónové dvere, a do bytu vám nalietajú desiatky komárov, mušiek a iného hmyzu. Každý proti tomuto bojuje iným spôsobom, napríklad si kupuje drahé repelenty, ktoré častokrát nie sú až také efektívne, alebo si na svoje okná dávajú rôzne sieťky, ktoré väčšinou zavadzajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prečo si ale namiesto všetkého tohto trápenia doma nezasadíme jednu z týchto rastliniek, ktorá hmyz odpudzuje?

Bazalka

Okrem toho, že je veľmi chutná a túto bylinku môžete pridať do mnohých jedál, môžete ju použiť aj ako repelent. Ak ju umiestnite k oknu, vďaka svojim éterickým olejom a aróme odpudí nežiadúci hmyz.

bazalka

healthline.com

Šalvia

Ďalšia zázračná bylinka. Odpudzuje hmyz, dá sa použiť na lekárske účely, taktiež slúži včelám na získavanie peľu. Ak rozvešáte jej vňať okolo okien, večer k vám žiadny komár nepríde.

salvia

motherearthliving.com

Mäta a medovka

Okrem toho že odohnajú hmyz, môžete si z nich spraviť výborné limonády a čaje.

Ak budete vo svojom byte či na balkóne pestovať mätu, eukalyptus, pažítku, levanduľu, muškáty alebo nechtík lekársky, určite neobanujete a proti boju s komármi a iným hmyzom budete úspešní a nebudete musieť kupovať drahé repelenty.

Repelent z citrónu

Komáre nemajú radi vôňu citrusov. Vôňa citrónových esenciálnych olejov prirodzene odpudzuje komárov. Ak ju pridáte do vonnej sviečky, alebo si ho jednoducho natriete na svoje telo pri prechádzke, neobanujete.

repelent-proti-komarom
WikiHow.com

Poznáte aj iné rastlinky či triky na boj proti hmyzu vo vašej domácnosti? Napíšte ich do komentáru nižšie.

zdroj: zabavicka.sk

Najnovšie články