Vďaka týmto originálnym tipom sa zo mňa stala dekoratérka, ktorá vytvorí vianočnú atmosféru všade! Mám totiž tajný recept na vianočnú náladu

KatkaR

Nachádzame sa v období, v ktorom stres zo zháňania darčekov a prípravy na najkrajšie sviatky roka vrcholia, no my často ani len netušíme, ako ich zvládnuť čo najpokojnejšie a s chladnou hlavou. Niekedy nemáme žiadny nápad na originálny darček či čas na jeho realizáciu, niekedy nemáme chuť vyvárať a vypekať kulinársky excelentné vianočné chody a niekedy zase máme pocit, že náš kreatívny duch umrel a nedokážeme vymyslieť výzdobu, ktorou by sme očarili svoju rodinu a známych, v dôsledku čoho sa dostávame pred Vianocami do ešte väčšieho stresu, aký sme schopné zvládnuť. My vám však prinášame niekoľko vianočných dekorácií, pri ktorých výrobe zabudnete na stres a všetko, čo vám zostane, bude kúzelná vianočná nálada.

Článok pokračuje pod videom ↓

Oblečte svoj domov do sviatočného tónu

Skúste sa na svoju domácnosť pozrieť očami vašich známych a návštev, vžite sa do ich kože, a uvedomte si, ako vidíte svoj domov a ako by ste ho chceli vidieť. Myslíte si, že v ňom panuje pravá vianočná atmosféra?

Ak ju chcete dosiahnuť, môžete siahnuť po farbách typických pre Vianoce a Nový rok, ako sú pastelové farby, hnedá, biela, zlatá, strieborná a v neposlednom rade červená a zelená. Nezabudnite výzdobu ladiť so zvyškom interiéru. Samozrejme môžete použiť aj iné farby, ktoré sa vám spájajú so sviatkami pokoja a lásky, kreativite sa medze nekladú.

Ozdobte vianočný stromček

Prenádherne ozdobený a pompézny vianočný stromček je symbolom Vianoc už po stáročia. To však neznamená, že naň musíte za každú cenu povešať všetko, čo vám príde pod ruku. Aj v tomto prípade by ste mali myslieť hlavne na to, aby vám stromček ladil so zvyškom interiéru a starostlivo povyberať ozdôbky, ktoré naň dáte. Tu sa totiž často potvrdzuje pravidlo “menej je niekedy viac“.

pinterest.com/ pinterest.com

Vianočný stromček je už sám o sebe nádherná dekorácia, ktorú niekedy stačí dozdobiť svetielkami a prútenými či ručne vyrobenými dekoráciami a môže byť krajší než stromčeky, ktorých ihličie nie je poriadne vidieť kvôli prehnanej výzdobe.

Vo svetle sviečok

O tom, že sviečky dokážu domácnosti dodať tú pravú kúzelnú atmosféru, asi písať nemusíme. Túto atmosféru môžete ešte vylepšiť, keď máte po ruke zopár dekoratívnych materiálov, ako sú rôzne stužky, vrecovina, nožničky, lepiace pásky a iné dekorácie, vďaka ktorým si vytvoríte vlastné a tým pádom veľmi originálne sviečky, ktoré vášmu domovu dodajú nezameniteľného vianočného ducha.

Ak okrem svetla sviečok chcete docieliť, aby váš domov aj voňal ako vianočná rozprávka, môžete použiť prírodné vône, ako sú napríklad škorica, ihličie, klinčeky, vanilka či typické vianočné ovocie (pomaranče, mandarínky a jablká) a ozdobiť nimi svoje sviečky. Vôňa sa bude horením sviečky automaticky uvoľňovať do ovzdušia a vy sa ňou môžete nechať unášať.

pinterest.com

Dekorácie z prírodných materiálov

Určite ste si všimli, že prírodné materiály, ako sú napríklad borovicové šišky či smrekové vetvičky a iné, zažívajú veľkolepý návrat a ich využitím vo svojej vianočnej výzdobe nemôžete absolútne nič pokaziť. Môžete ich dozdobiť umelým snehom, strieborným alebo zlatým sprejom, čím im dodáte slávnostný nádych a budú hneď pripravené na dekoráciu vášho štedrovečerného stola, vianočného stromčeka či akéhokoľvek kusu nábytku.

Ďalšími z prírodných materiálov, po ktorých môžete siahnuť a vyrobiť si z nich originálnu a navyše voňavú výzdobu, sú napríklad pomaranč a škorica.

pinterest.com

Kúzelné girlandy

O tom, že girlandy z akéhokoľvek materiálu, akejkoľvek dĺžky a akéhokoľvek tvaru dokážu vytvoriť vianočnú atmosféru, niet najmenších pochýb. Môžete ich použiť pri príprave slávnostného stola, zavesiť ich pozdĺž zábradlia vášho schodiska, na steny, dvere, okná alebo jednoducho nimi ozdobiť vianočný stromček.

pixabay.com

Sviatočné prestieranie

Rovnako, ako je to pri výzdobe vianočného stromčeka, ani pri dekorovaní nášho štedrovečerného či novoročného stola by sme to nemali preháňať s doplnkami. Naopak, stačí, keď celkový dizajn nášho prestierania znova prispôsobíme interiéru kuchyne či jedálne a necháme vyniknúť to hlavné – chutné chody, ktoré sme celý deň starostlivo pripravovali.

pinterest.com
pinterest.com/ pinterest.com

V tomto prípade môžete tiež siahnuť po dekoráciách z predošlých tipov – či už ide o borovicové šišky, krásne vence, sviečky či kúsky ihličia.

View this post on Instagram

🎄 CONCOURS TERMINÉ 🎄 Le sort a désigné @odrai_et_louis ! Félicitations 🎉 Contacte-moi en MP pour recevoir ton bouquet à temps pour Noël 🎄 Merci à toutes pour votre participation et rdv en 2018 pour encore plus de concours ! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Aujourd'hui je vous propose de gagner ce joli bouquet Golden Wood du @lejardindesfleurs_officiel (pour voir plus de photos, rdv sur mon blog ➡️lien dans ma bio) ! Ça vous dit ? Pour participer, il faut : 1️⃣Liker cette photo 2️⃣Être abonné(é) aux 2 comptes Instagram de @lejardindesfleurs_officiel et @lespetitsriens 3️⃣Inviter 2 amies à participer en commentaire 🔸 Jeu-concours ouvert à la France métropolitaine jusqu’au dimanche 17 décembre 19h. La gagnante sera annoncée en édit de ce post. 🔸 ✨ Bonne chance ! ✨ ______ #lespetitsriens #lejardindesfleurs #jdf #concours #contest #jeuconcours #contests #contestday #blogger #igers #igersparis #blog #blogger #blogueuse #fleur #fleurs #flower #battleflowers #flowers #flowerstagram #floweroftheday #instaflower #flowershop #flowergram #offrezlesfleursdujardin #flowerpower #flowerlover #christmasdecor

A post shared by L@ure ♥ Lifestyle Blogger (@lespetitsriens) on

Originálne podávanie jedál

Najmä my ženy – či už sme manželky, priateľky, dcéry, mamy alebo staré mamy – sme tie, ktoré na Štedrý deň už od rána stoja pri sporáku a rúre, len kvôli tomu, aby bolo na večer všetko dokonale a detailne pripravené a chutné. Stalo sa vám niekedy, že stres z varenia a pečenia vám tak trochu narušil vianočnú náladu? Ak áno, môžete do svojej tradičnej večere zaradiť aj pár nových chodov, z ktorých vytvoríte majstrovské diela a už pri ich príprave vám bude veselo.

Dobrým nápadom je napríklad naservírovať ovocie či zeleninu v podobe vianočného stromčeka. Táto súčasť večere bude tým pádom zároveň i dekoráciou.

pinterest.com

Vyzdobené okná

Ak vám počasie na Štedrý deň nepríde vianočné, ale skôr jesenné, znova môžete využiť svoju kreativitu a fantáziu a rýchlo to napraviť. O detainom postupe sme písali nedávno v jednom z našich článkov. Zmiešajte zubnú pastu s vodou a do vzniknutej zmesi ponorte štetec či špongiu a vytvorte na svojich oknách jedinečné obrazce v podobe zamrznutého stromčeka, snehových vločiek či snehuliaka, ktoré nepotešia len vás, ale i oči okoloidúcich, ktorí prechádzajú popri vašom dome.

pinterest.com
pinterest.com

Za oknom si môžete vytvoriť aj kúzelný lesík. Potrebovať budete iba niekoľko menších váz, sviečky a obľúbené prírodné materiály – šišky, zopár vetvičiek a kúsky špagátu či vrecoviny na ozdobenie.

pinterest.com

Samozrejme sa môžete vynájsť aj jednoduchšie a použiť iba korkové zátky či menšie polienka, do ktorých zapichnete smrekové vetvičky.

pinterest.com

Textilné dekorácie

Či už sa jedná o vankúšiky s vianočnou potlačou a nápismi, deky s motívom snehových vločiek alebo vianočnú posteľnú bielizeň, tieto prvky dokážu vo vašom domove vyčariť nádhernú atmosféru.

https://www.instagram.com/p/BcaJBg_Aw2u/?tagged=christmaspillows

Ešte niečo do plusu

Vianočnú náladu si môžete navodiť skutočne kdekoľvek a kedykoľvek. V predvianočnom období nezabúdajte pozerať filmy s vianočnou tematikou alebo si urobiť vlastný playlist s obľúbenými vianočnými piesňami a koledami, ktoré vám spríjemnia aj vyzdobovanie domu.

https://www.instagram.com/p/BOXo9xCjdt-/?taken-by=kaja_runn

Rovnako sa môžete ísť prejsť po vysvietených vianočných uliciach alebo si dopriať punč na vianočných trhoch vo vašom meste. Koniec koncov, skutočné šťastie a sviatočný duch sa väčšinou skrýva práve v takýchto maličkostiach.

Máte vlastný recept na vianočnú náladu? Existujú činnosti, bez ktorých si Vianoce neviete ani len predstaviť? Podeľte sa s nami a inšpirujte nás.

Pozri aj: Už žiadne experimenty na vlastných deťoch! Toto sú zlaté pravidlá proti horúčke, ktoré by mal poznať každý jeden rodič

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), takprosto.cc

Najnovšie články