Pred Vianocami zobrala vidličku a začala na ňu obmotávať vlnu. Z toho, čo vytvorila, boli všetci v nemom úžase!

KatkaR

Vianoce sú nielen obdobím pokoja, pohody, lásky a obdarúvania našich blízkych, ale aj akejsi nezameniteľnej mágie, čara a kúziel, ktoré sa s týmito sviatkami bezpodmienečne spájajú. Magickú atmosféru dodáva nášmu domovu ako vôňa pečiva a štedrej večere, tak i nádherná výzdoba, ktorú starostlivo aranžujeme s dostatočným predstihom, aby sme si jej krásu mohli vychutnávať čo najdlhšie. Niekedy nám však chýba originálny nápad, ktorý je na jednej strane časovo nenáročný, no jeho výsledok skutočne stojí za to. Prinášame vám preto zopár rýchlych tipov, ako môžete zo svojho domova vykúzliť vianočnú rozprávku. 

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Hviezdičková girlanda

Takáto girlanda nielenže krásne vyzerá, ale vyrobiť ju môžete aj večer pri televízii, prípadne do výroby zapojte svoje ratolesti a výzdoba bude hotová raz-dva.

pinterest.com/ pinterest.com

LED osvetlenie v papieri

Dekorácia z obyčajného kancelárskeho papiera môže vyzerať ohromujúco, keď medzi ňu vložíte obyčajné LED pásiky, prípadne svetielka, ktoré nepoužijete na výzdobu vianočného stromčeka.

pinterest.com
pinterest.com

Krásne pom-pom dekorácie

Viete ich veľmi jednoducho vytvoriť pomocou triku, ktorý vám zaručí ich pravidelnosť a guľatý tvar. Potrebujete k tomu iba obyčajnú vidličku s dlhšími zúbkami, na ktorú namotáte niť, resp. bavlnu alebo priadzu. Keď to máte, odstrihnite namotanú časť od zvyšnej nite a v strede urobte pevný uzol. Potom ju zvlečte z vidličky, po stranách prestrihnite a rozstrapkajte svoju pom-pom guličku do požadovaného tvaru.

pinterest.com/ pinterest.com

Konár v hlavnej úlohe

Kto by bol povedal, že krásna dekorácia sa dá vytvoriť aj pomocou konárika či vetvičky, ktoré ste našli na prechádzke s deťmi? Môžete na ne navešať dekorácie od výmyslu sveta, kreativite sa predsa medze nekladú. To, či siahnete po vianočných guliach, figúrkach, medovníčkoch alebo papierových snehových vločkách, nechávame na vás.

pinterest.com

Prištipcovaná dekorácia

Na túto výzdobu vám úplne postačia dve veci, ktoré máte pravdepodobne hneď po ruke – špagát (prípadne akýkoľvek povrázok alebo šnúra) a štipce na bielizeň.

pinterest.com
pinterest.com

Aktivita pre najmenších

Ak chcete do vianočného zdobenia zapojiť aj svoje ratolesti, skúste im navrhnúť, aby vyrobili takéto dekorácie.

View this post on Instagram

Creating happiness is my goal. I live for it, I really do 🙂 Kids decor that is bright colourful & makes me smile & more importantly I hope it makes you smile. I want to let you know a little secret…….If I didn't create for these beautiful little kids…mine & yours, I would feel stale. Off. Wrong. Almost like something was missing from me. It's an empty feeling hard to describe. When I don't create I get anxious. Unless you're creative like me it's hard to understand. I take that back…….Even if you're not creative, but have a passion thats deep inside for something else….You know that feeling you get when you not in direct contact with it. It's yuck right? Let me know how you feel, whats you deep passion? I's love to hear whatever it is. Remember we are all unique & amazing 🙂 PS..If your up for quick creative results I have these super fun DIY paper garlands that look AWESOME in the kids room. Order…Buy…Download…Make…Hang…Enjoy You can check them out here http://kylieloy.com/printable-decorations/

A post shared by Kids Decor | Nursery Decor (@happyjoydecor) on

pinterest.com

Strihám, striháš, striháme

Tradičné vystrihovačky nás asi nikdy neomrzia. Zopár listov kancelárskeho alebo farebného papiera a nožničky má doma asi každá z nás a krása a jedinečnosť tejto výzdoby spočíva práve v nenáročnosti a rýchlosti jej výroby.

pinterest.com

Domáci sneh

Keďže niektorí stále nevieme, či sa na Štedrý deň prebudíme do bielej rozprávkovej krajinky, môžeme si bielu pokrývku aspoň vyrobiť.

pinterest.com/ pinterest.com

Svetielka

Tak bez tých si Vianoce nevieme naozaj ani predstaviť. Farebné a teplé žlté svetielka, girlandy, reťaze a rôzne LED ozdôbky dodávajú nášmu domovu nádych pokoja, pohody a v neposlednom rade nezameniteľného vianočného kúzla.

Technika vytynanka

Táto technika patrí k ukrajinským tradíciám a aj keď vám jej názov možno veľa nehovorí, jej realizácia nie je vôbec zložitá. Všetko, čo k nej potrebujete, sú ostré nožnice, papier a kvapka inšpirácie.

View this post on Instagram

Vytynanky in #hh #überallkunst #vytynanka

A post shared by valentina (@valentina044) on

Netradičné využitie zubnej pasty

Vedeli ste, že zmiešaním zubnej pasty s trochou vody viete vytvoriť nádhernú napodobeninu umelého snehu? Poprikladajte na okno snehové vločky vystrihnuté z papiera a okolo nich naneste pripravenú zmes – výsledok vás ohromí.

pinterest.com

Kreslenie nie je len pre deti

Vaše kresliace schopnosti a zručnosti môžete využiť aj keď ste dospelá – napríklad na prípravu originálnej vianočnej dekorácie, ktorá ozdobí vaše okná.

pinterest.com

Obľúbené šišky

O tom, že borovicové šišky sa dajú využiť mnohými spôsobmi, niet pochýb. Skúsili ste si z nich niekedy vytvoriť girlandu?

pinterest.com/ pinterest.com

Nebojte sa farieb

Kto povedal, že na vianočnú výzdobu musíte nevyhnutne použiť bielu farbu? Biela nám síce evokuje snehovú pokrývku a stavanie snehuliaka, no medzi farby Vianoc patrí rovnako i červená, zelená, zlatá, prípadne akákoľvek iná farba, ktorá sa vám páči. Nebojte sa siahnuť po farebnom papieri či inom materiáli, z ktorého dokážete vytvoriť krásne dekorácie.

Ovocie nie je iba na jedenie

A najmä nie to sušené, voňavé a vianočné. Nedávno sme vám priniesli zopár nápadov o využití ovocia a korenín, vďaka ktorým bude váš domov voňať ako vianočná krajinka. Avšak, z ovocia môžete vytvoriť aj krásne a originálne ozdoby v podobe girlánd a reťazí – použite napríklad plátky sušeného pomaranča alebo citróna.

https://www.instagram.com/p/BZjg2G-Au9B/?tagged=orangegarland

Ste zvyknutá vyrábať takéto alebo podobné vianočné dekorácie? Máte nejaké vlastné nápady, ktoré vám nielenže šetria čas, ale zároveň aj krásne vyzerajú? Podeľte sa s nami a inšpirujte nás.

Pozri aj: Doma som mala staré poháre na víno a šampanské, ktoré len stáli v skrini. Na Vianoce ich vždy využívam takto a je to úplne geniálne!

zdroj: babskeveci.sk (Katuš)

Najnovšie články