Staré silonky som nastrihala na menšie kúsky a použila som ich na nezvyčajnú činnosť. Tieto triky mi závidia aj tí najlepší domáci majstri

Mary

Nylonové pančuchy. Kto by ich nepoznal? Každá z nás ich už minimálne raz mala na sebe. Ak ich nosíte s obľubou, určite viete, že nie sú práve tým kúskom oblečenia, ktorý by vydržal roky či mesiace. My sme pre vás našli spôsob, ako ich využiť aj po tom ako sa roztrhnú, zašpinia alebo sa urobí očko. 

Materiál, z ktorého sú pančuchy vyrobené, je elastický, pružný a skvele sa s ním pracuje. Pozrite sa, aké využitia nám ponúka.

Čo dokážete vyrobiť zo starých nenosených pančúch?

Bábiky ako dokonalé umelecké dielo. Sú prenádherné a len málo z nás vie, že sú vyrobené z klasických nylonových pančúch a syntetickej výplne.

pancuchy 1
takprosto.cc

Z nylonových pančúch dokážete vyrobiť aj dekoráciu v podobe takýchto nádherných kvetov.

pancuchy 2
takprosto.cc

Pokiaľ sa vám nahromadilo väčšie množstvo starých pančúch, môžete z nich vytvoriť menší koberec do chodby, ktorý bude vyzerať takto úžasne.

pancuchy 4
takprosto.cc

Pančuchy, ktoré už nenosíte, môžete efektívne využiť pri domácich prácach.

Možno ste o tom nevedeli, ale pančuchy vedia byť skvelým pomocníkom pri zatĺkaní klincov. Odstrihnite kúsok pančuchy. Do steny vyvŕtajte dieru požadovanej veľkosti a do otvoru vložte kúsok pančuchy. Následne pribite klinec a máte hotovo. Tento trik zabezpečí, že bude klinec držať pevne a predídete aj zbytočnému poškodeniu steny.

pancuchy 5
takprosto.cc

Vyskúšajte použiť pančuchy aj na čistenie okien. Vďaka svojim abrazívnym vlastnostiam, pančuchy nezanechávajú šmuhy a skvele odstránia nečistoty.

pancuchy 7
takprosto.cc

S pančuchami viete efektívne vyčistiť aj nábytok, ktorý je vyrobený z dreva. Dodáva povrchu žiarivý lesk a nový nádych.

pancuchy 7
takprosto.cc

Ak doma práve nemáte k dispozícií vrecko na pranie, tento malý problém vyriešia opäť nylonové pančuchy.

pancuchy 8
takprosto.cc

Tieto nápady sú skutočným prínosom do domácnosti. Či už sa rozhodnete vyrábať dekorácie alebo si chcete uľahčiť prácu v domácnosti, určite vyskúšajte aspoň jeden z týchto trikov. Dajte nám vedieť, ktorý z nich sa vám zapáčil najviac.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

7
Komentovať