9 užitočných rád, ako rozoznať pravý parfum od falzifikátu. Vďaka jednej z nich som sa vyhla kúpe „fejku“

Lucia Mužlová

brightside.me

Pri dnešných možnostiach je dosť pravdepodobné, že na internete narazíte na tzv. „fejky“, čo sa voňaviek a parfumov týka. Občas si tieto falošné veci nájdu cestu aj do rôznych malých obchodíkov a je to celkom nepríjemná záležitosť. Nielenže budete nahnevaní, no môže to byť aj škodlivé pre vaše zdravie.

Práve preto som pre vás dnes pripravila článok, v ktorom sa dozviete, ako rozlíšiť falzifikáty od tých pravých parfumov. Vyberte pre seba, svojich priateľov, či rodinu na 100% pravé a autentické vône. Keď už to stojí toľko peňazí, mali by ste určite vedieť toto.

Skontrolujte obal

parfum1
bubr.ru

Autentické parfumy sú zabalené v celofáne, ktorý je pomerne pevný a zložený úplne bezchybne. Ak uvidíte nejakú chybu už na celofáne, slúži to ako jeden z prvých varovných znakov.

Bezchybné švy

parfum2
pinterest.com

V prípade, že plastový obal z parfumu alebo krabica sú uzavreté v neatraktívnym spôsobom (šev je široký viac ako 5 mm, je nerovný, alebo sa tam nachádza prebytočné lepidlo), je dosť možné, že daný parfum nie je pravý. Obal má vždy bezchybné švy.

Papierový obal

parfum3
lubimaidacha

Pravý obal je vyrobený z kvalitnej lepenky a je určený na ochranu nádobky pred poškodením. Preto sa vo vnútri škatuľky nachádza špeciálna konštrukcia, ktorá udržuje parfum na svojom mieste. Lepenkový obal by mal byť vždy bielej farby, nie šedivý.

Etikety a nápisy

parfum4
bubr.ru

Najskôr sa pozrite na zlatý krúžok. Šípka smerujúca vpravo by mala byť vždy tmavšia ako šípka smerujúca doľava. Pri kúpe parfumu sa neváhajte pozrieť na internetové stránky výrobcu, kde zistíte všetky informácie a môžete si ich porovnať s obalom, ktorý máte doma. Aj ten najmenší nesúlad je známkou falzifikátu.

Dizajn

parfum5
dior.com/makeup.com

Pri pohľade na pulty, ktoré predávajú rôzne vône, môžeme vidieť parfumy, ktoré majú záhadne podobný vzhľad ako známe drahé značky. Nezabudnite vždy skontrolovať flakón predtým, než si ho kúpite.

Pokračovanie článku na ďalšej strane…