Rozčuľuje vás zahmlievanie a rosenie okien? Vďaka triku tejto ženy sa ho zbavíte raz a navždy

Kristína Hagarová

Foto: pikist

S príchodom zimy mnohých ľudí trápi zahmlievanie a rosenie okien. Existuje množstvo rôznych trikov, ktoré môžete vyskúšať aj vy.

Ako informoval portál Tyla, lacný trik jednej mamičky sa stal virálnym. Potrebujete na to len soľ a papierový pohár. Podľa nej na tento domáci trik stačí, keď si soľ nasypete do papierových pohárov a necháte ich počas noci na parapete.

smutok
Foto: pixabay

Jednoduchý trik

Natasha má tento trik od starých rodičov, ktorí takto každú zimu dostávali z domu vlhkosť. Je to podľa nej skvelá alternatíva pre každého, kto si nemôže dovoliť odvlhčovač. Hlavne v takom prípade, kedy máte veľmi vlhko v celom byte či dome a odvlhčovače by boli naozaj výraznou položkou v rozpočte.

Vyskúšajte ho aj vy

„Kedysi som musela utierať okná v zime každé ráno, ale odkedy používam trik so soľou, nemusím robiť nič. Poháre so soľou naplním do polovice a každé ráno nimi potrasiem, aby som zistila, či sa soľ nezlepila,“ povedala. Ak je soľ už vlhká, môžete ju dokonca vysušiť a použiť znova. Práve soľ absorbuje prebytočnú vodu, preto je na takéto triky perfektná.

Soľ má silnú schopnosť absorbovať vodu zo svojho okolia. Vyskúšajte tento trik aj vy.