Sused si na záhrade vykopal tri jamy. Boli sme z toho zmätení, no keď sme neskôr uvideli výsledok, takmer sme neverili vlastným očiam!

Monizz

Skrášliť si záhradku možno rôznymi spôsobmi, no videli ste už, aby si ju niekto skrášľoval vykopávaním jám? S podobnou reakciou sa stretol aj muž, ktorý sa pustil do veľkej veci. Vlastnoručne vybudovať záhradný rybník. Aby toho nebolo málo, zmyslel si, že na to použije staré pneumatiky. Neuveríte, ako to dopadlo.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Inšpiratívny pán sa s vervou pustil do roboty a zapriahol aj svoju manželku. Susedia, ktorí prechádzali okolo, len neveriacky krútili hlavami, pričom netušili, čo sused robí. O svojej vízii rybníka sa nikdy nikomu nezmienil a celú koncepciu výroby si vymyslel sám. Je pomerne bizarná. Veď posúďte sami.

Rybníček z gumy

Najprv si zhromaždil tri staré pneumatiky s rôznymi priemermi a vykopal jamy, ktoré zodpovedali veľkosti jednotlivých gúm. Kruhové jamy museli byť o niečo hlbšie.

takprosto.cc

Dno jamy vysypal hrubšou vrstvou piesku, ktorý použil ako izolačný materiál.

takprosto.cc

Aby rybník nebol v jednej línii, ale viacúrovňový, vykopal muž tieto jamy rôzne. Tá, do ktorej zasadil najväčšiu pneumatiku, bola zároveň aj najhlbšia. Menšie pneumatiky dal do jám, ktoré kopal zámerne plytšie.

takprosto.cc

Kotúčovou pílkou odrezal časť pneumatiky tak, aby ostal len tvar pripomínajúci deravý tanier.

takprosto.cc

Hrany odrezanej gumy zarovnal a zabrúsil.

takprosto.cc

Vnútornú časť pneumatík vystlali manželia opláštením, ktoré zámerne nechali väčšie. Celú viditeľnú časť pneumatiky do igelitu doslova obliekli.

takprosto.cc

Okolie vysypali kamienkami a dekorovali ho tak, aby im štýl zasadol do vidieckej záhrady.

takprosto.cc

Na záver do rybníka napustili vodu.

takprosto.cc

Výsledok vyzeral dokonale!

takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články