Test: Ako rýchlo skontrolovať kvalitu pracieho prášku? Tento jednoduchý trik má prekvapivé výsledky

Lucia Mužlová

Na trhu je nespočetné množstvo pracích prostriedkov, a teda aj pracích práškov. Niekedy je však hľadanie toho najlepšieho a najkvalitnejšieho naozaj náročné. Niektoré prášky zanechávajú biele práškové škvrny, iné nie sú veľmi vhodné na pranie farebných vecí, pretože rýchlo vymývajú farbu. Čo je však dôležité pre nás ženy, je to, aby bolo prádlo krásne čisté a voňavé.

Ako nájsť ten najlepší prací prach?

Je možné, že ste sa s hľadaním pracieho prášku trápili dlhšiu dobu a poriadne ste si priplatili, kým ste našli ten správny. Dnes sme si pre vás pripravili tento jednoduchý trik, vďaka ktorému si overíte kvalitu svojho pracieho prachu.

prach1
takprosto.cc

Ako na to? Úplne jednoducho. Stačí, ak do pohára s vodou dáte 1 polievkovú lyžicu prachu na pranie a potom do tohoto pohára umiestnite uvarené vajíčko natvrdo.

prach3
takprosto.cc

O deň neskôr uvidíte, aký je výsledok. Ak vajíčko ostalo neporušené, prací prach je v zlej kvalite. Ak je však vajíčko a jeho škrupina mäkšia a dokonca aj mierne porušená, váš prací prach je vhodný na pranie najmä farebných vecí, ktoré sú špinavšie.

V prípade, že škrupina je takmer úplne rozpustená, váš prací prach je vhodný a dokonca ideálny na pranie bieleho a svetlého oblečenia. Vyčistí dokonca aj silne zašpinenú bielizeň.

prach2
takprosto.cc

Máme pre vás však ešte jeden test. Potrebovať budete vzorky prachu na pranie a nádobu na ľad, prípadne menšie zaváraninové poháre. Do každej priehradky dajte iný prášok na pranie a zalejte ho teplou vodou. Počkajte, kým sa prací prášok nerozpustí. Potom do každej priehradky pridajte dve kvapky zeleného farbiva (napr. vodovej farby alebo potravinárskeho farbiva), zamiešajte a sledujte sfarbenie vody.

prach4
takprosto.cc

V nádobke, kde sa nachádza vysoko kvalitný prášok na pranie, by sa voda mala veľmi rýchlo sfarbiť nazeleno, čo v praxi znamená, že tento prášok je ideálny pre pranie bielych vecí. Pre lepšie porovnanie je najlepší ten prášok, ktorý má najsýtejšiu zelenú farbu, ktorá ide až domodra.

Skvelé triky, však? Pre niekoho to môže byť zbytočné testovanie, no pre ženy, ktoré márne hľadajú dobrý prací prach, bude tento trik naozaj užitočný. Poznáte nejaké iné triky na zisťovanie kvality pracieho prášku?

zdroj. babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc