Ako byť na fotke skutočne krásna? Týchto 12 rád od profesionálnych fotografov vám zaručí, že každá vaša fotka bude perfektná

Monizz

Máte pocit, že na každej fotografii vyzeráte príšerne? S najväčšou pravdepodobnosťou za to môže niekoľko detailov, ktoré ste si nikdy neuvedomili, lebo ste o nich ani nevedeli. Nejde o to, ako vyzeráte, či máte vlasy ryšavé alebo tmavé, či ste okatá alebo máte plné pery. Každá žena je krásna iným spôsobom, no to, ako vyzerá na fotkách, závisí doslova od uhla pohľadu. Lepšie povedané – od uhla držania vášho tela.

Vytiahnite bradu

1
adme.ru

Vyššie postavená brada vám opticky zúži krk, preto bude aj vaša tvár vyzerať oveľa atraktívnejšie.

Neprekrižujte si ruky

2
adme.ru

Prekrížením rúk na fotografii svoj trup a brucho opticky zväčšíte. Ruky na bruchu navodzujú jednak širší objem v porovnaní s ostatnými časťami vášho tela a okrem toho psychologicky pôsobia, že ste sa pred niečím stránite.

Dávajte si pozor na držanie tela

3
adme.ru

Ak si sadnete tak, že sa zhrbíte a brucho vtiahnete do seba v dobre mienke, že vám nebude vytŕčať, opak sa stane pravdou. Opäť dosiahnete iba optický klam – teda vaše brucho bude vyzerať väčšie, vy budete zhrbená a na fotke budete pôsobiť doslova zúbožene. Ak si však sadnete na kraj stoličky, vystriete chrbát a zdvihnete bradu, fotografia bude oveľa atraktívnejšia.

Zmeňte uhol

4
adme.ru

Nikdy neseďte pred fotoaparátom priamo spredu. Posaďte sa bojom a nezabudnite sa vystrieť.

Expandujte do priestoru

5
adme.ru

Pri fotografii je dobré ukázať krivky, preto sa nesnažte svoje telo zmenšiť „vcucnutím“ do seba, ale ruky pokojne položte na široko. Ramená budú opticky širšie, čo vám v konečnom výsledky spraví užší pás.

Pozor na ruky

6
adme.ru

Nikdy nedávajte ruky k sebe, akoby ste sa pred niečím chránili. Ak chcete fotografiu, na ktorej vyniknú ruky, skúste ich radšej prekrížiť cez seba a podoprieť si bradu.

Vytvorte optickú linku

7
adme.ru

Vašim telom sa vždy snažte vytvoriť nejakú linku. Nikdy nestojte rovno s rukami pri sebe.  Radšej si jednou rukou pridržte vlasy alebo si ju oprite o rameno alebo si ju aspoň dajte vbok.

Kombinujte

8
adme.ru

Užší driek dosiahnete vždy pod zmenou uhla. Ak chcete pôsobiť štíhlejšie, pootočte sa pred objektívom viac do boku. Nikdy nestojte priamo alebo len mierne natočená.

Vyhnite sa vrecovitému oblečeniu

9
adme.ru

Pre štíhlejší dojem je dobré vyhnúť sa vrecovitému oblečeniu. Ak ho však napriek tomu uprednostňujete, nezahaľujte sa doň akoby vám vola zima. Naznačte, že sa pod ním skrýva normálna žena s celkom normálnymi krivkami, za ktoré sa netreba hanbiť.

Neotŕčajte lakte

10
adme.ru

Takéto fotografie nikdy nevyzerajú dobré z dvoch dôvodov. Prvým je, že ak si chytíte šiju a lakeť automaticky nasmerujete do objektívu, vaša ruka vyzerá trojnásobne objemnejšia než v skutočnosti je. Druhý dôvod je, že takéto fotografie vyznievajú ostentatívne, teda útočne. Na hodnotiteľa nikdy pozitívne nezapôsobia.

Simulujte dotyk

11
adme.ru

Nedotýkajte sa tváre alebo krku naozaj. Dotknite sa jej len špičkou prsta alebo prsty k tvári jednoducho len nasmerujte a kožu nechajte nedotknutú. Vyhnete sa optickým deformáciám.

Zdôraznite tvár

12
adme.ru

Nikdy nepozerajte dole, ale vystrite krk, narovnajte ramená a pozerajte sa priamo do objektívu. Na fotke budete vyzerať sebavedomejšie a krajšie.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), adme.ru