Odborníčka zverejnila dôležitú radu. Po tomto už nebudete pri nakupovaní používať samoobslužné pokladne

Hyriaková Kristína

Foto: Wolfmann, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Mnohí ľudia využívajú samoobslužné pokladne. Považujú ich za rýchlejšie a mnohí sa chcú takto vyhnúť kontaktu z predavačmi. Obzvlášť populárne sa stali hlavne počas pandémie koronavírusu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Daily Mail, odborníčka v oblasti trestného práva, právnička Carrie Jernigan z Arkansasu, sa stala virálnou na TikTok-u, keď zdieľala niekoľko tipov a trikov nielen pri nakupovaní. Vo svojom najnovšom videu vysvetlila, že samoobslužné pokladne sú často terčom zlodejov, čo spôsobuje, že obchody často podozrievajú nevinných ľudí, ktorí ich používajú.

Existujú tri typy ľudí

Podľa nej existujú tri typy ľudí, ktorí bývajú často obvinení z krádeže. Prvou sú profesionálni zlodeji v obchodoch, druhí sú tí, ktorí sú obvinení z „krádeže omylom“, ktorú je veľmi ťažké dokázať. „Sú to ľudia, ktorí si skutočne len zabudli naskenovať položku. Väčšinou je to niečo, čo je na spodku nákupného vozíka a pri odchode ich zastaví alarm alebo SBS,“ povedala.

Využívajte kartu

Tretí typ sú ľudia, ktorí sú naozaj nevinní a je to v prípade, že obchod vykonáva kontrolu kvality alebo inventúru. Vtedy zistia, že im niečo chýba a nájdu niekoho, kto si ju kúpil. Carrie tiež vyzvala ľudí, aby neplatili v hotovosti, pretože je oveľa ťažšie dokázať, že za tovar zaplatili.

Najnovšie články