10 skvelých účesov pre krátke a kučeravé vlasy, ktoré si spravíte za pár sekúnd

Lucia Mužlová

brightside.me

Nie je žiadnym tajomstvom, že dlhé, rovné, alebo vlnité vlasy ponúkajú širokú škálu možností na pekné účesy. Čo však tie ženy, ktoré majú krátke alebo prirodzene kučeravé vlasy a hľadajú nejakú zmenu? Ak ste jednou z nich, som rada, že vám môžem povedať, že nie je potrebné cítiť sa zle a sklamane. Tu je pár tipov práve pre vás. Styling je jednoduchý a účesy vám budú trvať len pár minút.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kučeravé vlasy- vrkoč na stranu

vlasy10
surgebeauty.com

Vezmite si väčšiu časť vlasov od stredu v hornej časti hlavy a rozdeľte ich na tri sekcie. Potom už len zapletajte klasický priberaný vrkoč s tým, že sa ho snažte umiestniť na jednu stranu. Keď sa dostanete až na krk, stiahnite vrkoč do gumičky. Gumičku môžete obtočiť vlasmi, aby ju nebolo vidieť a celé to uchyťte sponkami.

Krátke vlasy- koruna

vlasy9
buzzfeed.com

K tomuto účesu budete potrebovať elastickú čelenku. Môže byť v akejkoľvek farbe, no najvhodnejšia bude zrejme tá vo farbe vašich vlasov. Potom už len stačí prameň po prameni stáčať a zafixovať pomocou čelenky. Rýchly a jednoduchý účes, ktorý ale nezabudnite na konci zafixovať lakom na vlasy. Krátke vlásky majú totiž tendenciu trochu horšie držať.

Kučeravé vlasy- Twist And Pin

vlasy8
chicastips.com

Twist And Pin v podstate znamená zatočiť a prisponkovať. Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, tak sa vám tento účes urobí doslova sám. Stačí len stáčať a pripevniť sponkami. Krásne na tomto účese je to, že nemá presný návod ani štruktúru a stále vyzerá skvelo.

Kratšie vlasy- rýchly twist

vlasy7
buzzfeed.com

Rozdeľte si vlasy na dve časti ako keby ste si išli robiť dva copy. Potom vezmite ľavú časť a začnite ju skrúcať niekde pri uchu a zastavte sa keď budete približne v strede hlavy. Celé to prisponkujte, aby to dobre držalo. Potom vezmite vlasy z druhej strany a pripojte k nim aj tie, ktoré ostali z ľavej strany a urobte to isté, len na druhú stranu. Celé to zalakujte lakom na vlasy, prichyťte sponkami a máte hotovo.

Kučeravé vlasy- pletená čelenka

vlasy6
buzzfeed.com

Vezmite si vlasy nad uchom a začnite pliesť klasický zapletaný vrkoč od ľavej alebo pravej strany. Pleťte ho popri tvári smerom nahor a postupne pridávajte pramene. Postupne sa dostanete na druhú stranu. Tu vrkoč ukončite a zafixujte. Potom ho trochu uvolnite, povyťahujte jednotlivé pramene, aby pôsobil väčším dojmom.

Krátke vlasy- objem s čelenkou

vlasy5
brit.co

Pomocou hrebeňa na tupírovanie vlasov si natupírujte hornú časť. Všetky vlasy začešte smerom dozadu a upevnite ich elastickou čelenkou. Hornú polovicu vlasov zatočte a zachyťte vlásenkou približne v strede hlavy. Spodné vlasy môžete nechať rozpustené alebo ich prichyťte sponkami.

Kratšie vlasy- zapletaný cop na vrchu 

vlasy1
pinterest.com

Rozdeľte si vlasy na dve časti. Vrchnú časť zatiaľ vypnite, spodnú časť si natočte a vytvorte vlny. Následne si vrchnú časť natupírujte, aby získala objem. Pleťte od vrchu hlavy zapletaný alebo priberaný cop smerom zozadu a ukončite ho na vrchu hlavy. Trochu ho upravte prstami, rozšírte ho a povyťahujte pramene. Koniec copu natupírujte a urobte jednoduché zakončenie, ako na obrázku.

Kučeravé vlasy- zapletený drdol

vlasy2
pinterest.com

Urobte si cestičku nabok a začnite pliesť priberaný cop smerom do stredu a do vrchu hlavy. Potom už len k copu pridajte všetky ostatné vlasy a vzadu si z nich urobte jednoduchý drdol. Celkom obyčajný účes, no pri kučeravých vlasoch vyzerá originálne, skvelo a tak trochu nedbalo.

Kratšie vlasy- romantický vlnitý twist

vlasy4
brit.co

Najskôr je potrebné si vlasy zvlniť pomocou kulmy alebo žehličky na vlasy. Celé to potom trochu prelakujte lakom na vlasy. Zakrúťte časť vlasov, začnite odzadu a od stredu hlavy. To isté urobte aj na druhej strane. Takto pokračujte s jednotlivými prameňmi až kým nemáte všetky vlasy zatočené a povypínané. Vpredu si môžete nechať zopár prameňov vlasov.

Kratšie vlasy- zapletené copy

vlasy3
hairpush.com

Zapleťte si dva priberané copy smerom dozadu. Copy by mali ísť po stranách a končiť by mali niekde vzadu, v strede hlavy. Zo zvyšných vlasov urobte malý copík. Pomocou sponiek ho pripevnite pod copy a celé to ešte prichyťte sponkami, tak ako je to na obrázku.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články