16 brilantných nápadov pre vašu kúpeľňu, ktoré budete chcieť okamžite vyskúšať

Monizz

Kúpeľňa je presne to miesto, ktoré po určitom čase zovšednie a hlavne zosivie. Zájdený nábytok či večne polepené kachličky, na ktorých vlhkosť sadá prach, môžu byť minulosťou. Ak do svojej kúpeľne dáte niektorú z týchto domácich vychytávok, už sa žiadne oči nebudú upínať na jej nedostatky, ale na jeden krásny a žiarivý skvost.

insp6
bp.blogspot.com

V tomto článku vám prinášame niekoľko jednoduchých návodov, ako na to. Vďaka nim môžete mať originálne poličky, zlepšováky, držiaky a iné vymoženosti. A mimochodom, niektoré z nápadov sa dajú realizovať aj v iných miestnostiach bytu, nielen v kúpeľniach. Hor sa na výrobu kreatívnych a funkčných vecičiek.

Nový spôsob, ako vešať uteráky

1
themerrythought.com

Na výrobu takejto nádhernej poličky z prírodného dreva potrebujete len:

drevenú dosku vami vybranej veľkosti

drevenú palicu alebo oválny kolík približne rovnakej dĺžky ako je doska

špagát

2 hmoždiny + 4 skrutky

2 háčiky do dreva

diel na prichytenie poličky do steny

Dosku požadovanej veľkosti si položte na zem. Zo špagátu si odstrihnite dva rovnaké diely. Každý zviažte koncami dokopy. Na dva konce drevenej dosky zatočte háčiky – na nich budú visieť zviazané špagáty. Teraz dosku s háčikmi pomocou hmoždín a skrutiek upevnite do steny. Na háčiky zaveste zviazané špagáty a cez ne vložte oválny kolík, alebo palicu. Teraz uteráky už len prehoďte cez oválny kolík a krásna inšpirácia je na svete!

Pôsobivé drevené police

2
bp.blogspot.com

Na túto nádhernú policu z prírodného dreva budete potrebovať len niekoľko komponentov.

2 kusy rekultivovaných drevených dosiek

lano alebo tenší povraz

vŕtačka

lak

extra silné lepidlo

2 pevné závesné konzoly

V prvom rade si podľa rozmerov dĺžky dosiek pripravte diery, do ktorých podľa návodu navŕtate závesné konzoly. Do oboch dosiek si podľa hrúbky lana vyvŕtajte diery. Všetky diery robte podľa šírky navŕtaných konzol v stene. Iba ak budete mať všetko v jednej línii, bude polička vyzerať profesionálne. Potom cez diery v doskách prevlečte lano. Spravte uzlíky pod dierami v polici, aby sa polica nezosúvala a bola pevná. Teraz všetko zaveste na konzoly v stene a nádherná polička je hotová. Ak chcete dosiahnuť patinový efekt, použite lak alebo si policu jednoducho zafarbite podľa vlastných predstáv.

Magnetická kozmetická doska

Takúto kozmetickú dosku by chceli mať doma najmä tínedžerky, ktoré sa radi fintia a skrášľujú. Prečo im neurobiť radosť, keď je to také jednoduché?

3
auntpeaches.com

Potrebovať budete len jednu metalovú dosku alebo plát. Všetko závisí od veľkosti výrobku, ktorý svojej parádnici chcete dopriať. K nej bude treba o kúsok väčší rozmer látky, ktorou metalovú dosku obopnete a silné magnety. Magnet pripevníte na pudrenku alebo puzdro s očnými tieňmi pomocou pištole s horúcim lepidlom. Z druhej strany magnet už len priložte k doske potiahnutej látkou a pudrenka z nej viac nespadne. Magnetickú kozmetickú dosku si môžete umiestniť do kúpeľne, ale aj do detskej izby či spálne. Pripevniť ju môžete na stenu, ako vidíte na obrázku,  ale dá sa urobiť aj na rôzne iné spôsoby – napríklad ako podložka, prípadne sa dá využiť oporný diel z rámiku na fotky, ktorý poslúži na to, aby mini magnetická doska stále na nočnom stolíku.

Zubná pasta pre lenivcov

4
youtube.com

Pohodlné vytláčanie zubnej pasty je pre mnohých z nás obrovským utrpením, a to najmä vtedy, keď nám už pasta dochádza, no nám je ľúto vyhodiť aj tú trochu. Podľa tohto videa si môžete pripraviť domáci zlepšovák. A nevyhodíte už ani toľko pasty, koľko by sa zmestilo do malého hrášku.

Izbové police na koše a uteráky

V rámci efektívnej recyklácie sme pre vás pripravili ďalší výnimočný tip. Ak máte doma staré dvere, ktoré už nemôžete ani predať, ale ani použiť, inšpirujte sa touto originálnou poličkou. Zo starých dverí si zrežte taký veľký kus, aký budete potrebovať. Dvere budú tvoriť zadný, teda oporný diel celej konštrukcie.

0
findinghomefarms.com

Samotné poličky si môžete kúpiť za lacný peniaz buď hotové, alebo si ich vyrezať z kusov dreva doma a namaľovať tak, aby farebne ladili k zadnému dielu. Poličky pomocou dielu na prichytenie pripevníte o zadnú dosku z dverí a zázrak je na svete. Teraz ostáva už len na vás, či si policu zavesíte pomocou hmoždín na stenu, alebo ju upevníte takpovediac „na stojáka“ na podlahe. V tomto prípade však nezabudnite vyvážiť ťažisko, aby polička stála rovno.

Viacúrovňové police

5
lh4.ggpht.com

V kúpeľni je často množstvo priestoru, no málokedy ho vieme efektívne využiť. Ak máte skrinku na umývadlo, ktorá má len jednu policu prechádzajúcu stredom od oporných dielov, vyhoďte ju. Vy si môžete takúto skrinku vylepšiť efektívnejšie a najmä funkčnejšie. Postačí vám na to preglejka a trochu zručnosti a logického myslenia. Preglejku pospájajte a popredeľujte tak, aby vyhovovalo rozmerom vašej skrinky.

Praktická sklená dekorácia

9
bp.blogspot.com

Máte doma priveľa zaváraninových pohárov? Využite ich na krásne dekoračné komponentny do vašej kúpeľne alebo kuchyne. Stačí, ak si k nim dokúpite nálepky, ktoré môžete popísať a zaobstaráte aj vrchnáky.

Magnetický prúžok na kúpeľňové príslušenstvo

7
squarespace.com

Drobnosti ako nožničky, pilníky, pinzety či sponky už viac nemusíte hádzať do krabičky, z ktorej ich potom neviete vydolovať. Zaobstarajte si jednu magnetickú dosku alebo prúžok, podľa toho, ako veľa takéhoto priestoru využijete. Pripevnite ho na stenu pomocou skrutiek alebo špeciálneho lepidla, ktoré zoženiete v stavebninách a železné a kovové drobnosti si uložte tak, ako nikto iný.

Dekoračné košíčky

8
tellloveandparty.com

Na takéto krásne dekoračné košíčky alebo vedierka vám úplne stačí pár drobných. Vedierka si zaobstarajte z lacného obchodu. K nim už potom dokúpte len farby na daný materiál, prípadne nálepky. Všetko dekorujte podľa vášho vkusu a v prípade, že vedierka farbíte farbou, nezabudnite ich dať vysušiť von. Vo vlhkej kúpeľni by im to totiž mohlo trvať oveľa dlhšie.

Ďalšie inšpirácie

Kreativita niektorých domácich kutilov nepozná hraníc, preto si pozrite aj ďalšie inšpirácie na nábytok či doplnky, ktoré si ľudia doma zhotovili sami. Niektoré sú nádherné. No úprimne, niektoré vyvolávajú úsmev na perách.

insp1
wp.com
insp2
blackanddecker.com
insp3
etsystatic.com
insp4
bp.blogspot.com
insp5
makelyhome.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), brightside.me

0
Komentovať