Kamila dostane po korunovácii kráľa Karola nový titul. Mnohých ľudí to prekvapilo

TASR

Foto: profimedia

Titul „kráľovná Kamila“ bol po prvýkrát oficiálne použitý na pozvánkach na blížiacu sa korunováciu britského kráľa Karola III. TASR správu prevzala zo stredajšieho servisu tlačovej agentúry DPA.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kamila bola od vlaňajšieho úmrtia kráľovnej Alžbety II. označovaná ako kráľovná manželka. Na pozvánkach pre viac ako 2000 hostí je už uvedená spoločne s kráľom Karolom III. ako kráľovná Kamila. „V prvých mesiacoch vlády Jeho Veličenstva malo zmysel hovoriť o Jej Veličenstve ako o kráľovnej manželke, aby sa tak dalo odlíšiť od Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II.,“ uviedol nemenovaný zdroj z kráľovského dvora.

Jej titul nie je prekvapením

„Kráľovná Kamila je popri kráľovi Karolovi III. primeraným titulom na pozvánkach. Korunovácia je vhodným časom na to, aby sme začali používať výraz ‚kráľovná Kamila‘ pri oficiálnom označení jej pozície. Všetky bývalé kráľovné manželky sú známe ako ‚kráľovné‘ plus ich krstné meno,“ dodal zdroj.

Foto: Instagram (theroyalfamily)

Špeciálne pozvánky

Pozvánky sú vytlačené na recyklovanom papieri a dômyselne zdobené prírodnými motívmi, čo odráža dlhoročné ekologické kampane kráľa. Ich súčasťou sú vtáky, hmyz, listy brečtanu, hlohu a dubu spolu s ružami, bodliakmi, narcismi a trojlístkami, ako symbolmi jednotlivých časti Spojeného kráľovstva. Autorom je grafik a heraldik Andrew Jamieson z Cechu umeleckých pracovníkov (AWG). Čestným členom AWG je aj kráľ.

Pozvánka znie: „Korunovácia ich veličenstiev kráľa Karola III. a kráľovnej Kamily – Na príkaz kráľa sa grófovi maršalovi nariaďuje, aby pozval (meno hosťa) do kostola Westminsterského opátstva 6. mája 2023.“ Manželia v nedeľu oslávia 18. výročie svadby. Kamila sa počas pôsobenia v kráľovskej rodine vžila do svojej úlohy a ako plnohodnotná kráľovská dáma minulý týždeň absolvovala s kráľom svoju prvú štátnu návštevu v Nemecku.

Najnovšie články