Vyčistí škvrny a zatočí aj s chlpmi domácich miláčikov. 10 spôsobov, ako využiť starú kozmetiku, ktorej sa chcete zbaviť

Zuzana Fulopova

Raz za čas je dobré pretriediť staré veci, aby mohli pribudnúť tie nové. No mnohokrát veci, ktoré sa zdajú už úplne nevyužiteľné, nám môžu ešte poslúžiť. Napríklad starý nevyužitý krém, alebo nevyhovujúca pleťová voda, či púder v nesprávnom odtieni. Ak máte aj vy starú kozmetiku, na ktorú vám sadá len prah, poradíme vám, ako ju znova využiť!

pixabay

# Pleťová voda

Ak máte pleťovú vodu s obsahom alkoholu, ktorá vám nesadla, alebo ste prešvihli dátum jej spotreby, určite ju nevyhadzujte. Môže vám poslúžiť ako účinný dezinfekčný prostriedok rúk, alebo ako čistiaci prostriedok na mobilný telefón alebo klávesnicu. Práve alkohol je účinný v boji s nečistotami a baktériami, ktoré sa len tak hemžia práve na týchto zariadeniach.

# Kozmetický olej

Kozmetický olej je výborný čistič umývadla z nerezovej ocele. Nakvapkajte kúsok oleja na tampón a vytrite ním povrch umývadla, nechajte chvíľu postáť a následne utrite papierovou utierkou. Olej vám vytvorí tenký film, ktorý zamedzí vzniku šmúh a škvŕn.

# Transparentný lak na nechty

pixabay

Transparentný lak na nechty môže byť aj výborný pomocník pri oprave drobných vecí, ako napríklad škrabancov na nábytku. Ak máte drobné škrabance na nábytku, opatrne naneste na poškodené miesto trochu laku na nechty. Tak isto, ak vám vypadla napríklad skrutka z rámu na vašich okuliaroch, po dotiahnutí na ráme ju týmto lakom nalakujte.

# Púder

Práškový púder obsahuje minerálne soli, ktoré absorbujú vlhkosť, preto sa môže použiť ako účinný prostriedok satia potu. Pred cvičením si dajte púder na miesta, kde sa najviac potíte ako podpazušie, lakte a dlane. Tak isto sa môže púder využiť namiesto suchého šampónu. Aplikujte si trocha púdru na vlasy, nechajte pôsobiť a následne si vlasy rozčešte nad umývadlom alebo vaňou.

# Odstraňovač make-upu

Odstraňovač make-upu hravo odstráni nie len make-up, ale aj zvyšky z nálepiek a cenových značiek z nových vecí. Stačí ho naniesť na tampón a trieť povrch daného miesta.

# Odlakovač

Odlakovač, ktorý obsahuje acetón môžete použiť ako rozpúšťadlo. Ak vám zostali polepené prsty z lepidla, jednoducho naneste na prsty odlakovač, počkajte 30 sekúnd a následne si ich umyte teplou vodou a mydlom. Tak isto je odlakovač tiež výborný odstraňovač škvŕn. Dajte na hubku trochu teplej vody, pridajte odlakovač a máte výborný čistiť dlaždíc, alebo porcelánu.

# Krém

pixabay

Krémy obsahujú zvlhčovacie zložky, preto budú ideálne na oživenie a vyčistenie kožených vecí ako kabeliek alebo topánok. Jednoducho naneste krém na vašu obľúbenú kabelku a za chvíľu bude vyzerať ako nová!

# Šampón

Šampóny obsahujú zmäkčovacie zložky a panthenol, preto budú ideálne na umývanie odevov z jemnej látky, ako je spodná bielizeň, hodvábne oblečenie a oblečenie z bavlny. Ak ich budete prať šampónom, uchovajú si dlhšiu životnosť.

# Balzam

pixabay

Balzam na pery obsahuje vazelínu, ktorá zvlhčuje, preto ho môžete použiť napríklad aj na suché alebo rozdvojené konce vlasov. Stačí ho naniesť na konce vlasov a rozdiel uvidíte okamžite.

# Lak na vlasy

Lak na vlasy môžete využiť napríklad aj ako čistič mačacej srsti. Naneste na uterák sprej na vlasy a následne ho rozotrite na oblečenie. Oblečenie bude nie len čisté, ale bude mať aj antistatický efekt. Ďalšie využitie laku na vlasy je napríklad na oslave. Ak chcete aby balóny vydržali dlhšie nafúknuté bez priťahovania prachu, jednoducho ich nastriekajte lakom na vlasy.

Viete aj vy o iných spôsoboch ako využiť nepotrebnú kozmetiku? Neváhajte a dajte nám o nich vedieť v komentároch!

Pozri aj: 3 zlaté pravidlá šatníka: Začnite ich dodržiavať a budete za každých okolností vyzerať ako módna ikona

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me