3 zlaté pravidlá šatníka: Začnite ich dodržiavať a budete za každých okolností vyzerať ako módna ikona

Banana

Máte zmätok v najnovších módnych trendoch alebo sa vám nechce im neustále znovu a znovu prispôsobovať a meniť celý svoj šatník? Ukážeme vám, že k tomu, aby ste vyzerali skvele nie je potrebné každý rok meniť odev za nový. Postačí, že budete využívať základné princípy kombinovania vecí a v každej situácii sa vďaka tomu poľahky vynájdete. Buďte štýlová a zvodná s nasledujúcimi tipmi.

Článok pokračuje pod videom ↓


https://www.instagram.com/p/BloGyI2H7Pp/?tagged=zaraoutfit

Ako skombinovať jednotlivé kúsky? Táto otázka dokáže mnohým ženám poriadne zamotať hlavu. Ukážeme vám, že aj so zopár kusmi oblečenia sa dajú robiť hotové zázraky a vy môžete vyzerať zakaždým úplne inak.

Základňa

Úplný základ každého šatníka, ktorý bude hrať hlavnú rolu a vďaka nemu budete môcť kombinovať všetky štýly a farby. Základňa by mala obsahovať veci, ktoré vám padnú ako uliate a strihy, ktoré vám pasujú. Zvoľte vždy základnú farebnosť a držte sa bielej, čiernej a džínsoviny. Okrem toho môžete zahrnúť aj iné farby, dbajte však o to, aby nemali výrazné vzory alebo pútavé detaily. Základňa má byť jednoduchá a strohá.


https://www.instagram.com/p/Blr64QDldIN/?tagged=basicoutfit

Patria sem dobre sediace džínsy, jednoduché nohavice a šortky. Ďalej by ste nemali zabúdať na klasickú koženku alebo jednoduchú bundu, klasické tenisky, obyčajné lodičky a pohodlné ľahké topánky. Základňa zahŕňa aj jednoduché topy, tričká bez potlače a košele či blúzky. Určite vám bude vyhovovať bavlna a vzdušné materiály. Samozrejmé sú aj šaty v jednoduchom strihu a jednej farbe a veľká a menšia kabelka bez výrazných vzorov a dekorov. Keď máte tieto veci, základňa je hotová.


https://www.instagram.com/p/BldvbYRhmTa/?tagged=basicoutfit
https://www.instagram.com/p/Bl47ntVhbZC/?tagged=fashionweek

Akcenty

Keď máte vytvorenú základňu, je čas na akcenty, ktoré ju podškrtnú a dodajú celému outfitu šmrnc. Keďže základňa je jednoduchá, vkusná, hodí sa ku všetkému a jej farebnosť je striedma a nevyniká ani vzormi, musíte akcentmi vytvoriť presný opak. Akcent je pre niečo, za čím sa všetci otočia. Niečo, čo upúta na prvý pohľad. Jednoducho niečo, čo uvidíte v obchode ako prvé, pretože hýri farbami, je nápadné či vzorované.


https://www.instagram.com/p/BlblOE2D5Dc/?tagged=basicoutfit

Akcent nemusí byť vyslovene drahá záležitosť a nemusíte kvôli nemu utrácať mnoho peňazí. Dokonca nemusí byť ani odevom alebo doplnkom. Akcentom môže byť aj váš originálny a zaujímavý účes, pestrá linka na očiach alebo výrazný červený rúž.


https://www.instagram.com/p/BlZRHhTgAwQ/?tagged=basicoutfit

Preto by ste mali staviť na zaujímavé topánky – či už sú to pestrofarebné sandále s nápadným viazaním, vzorované lodičky alebo originálne tenisky. Zaobstarajte si aspoň jednu kabelku, ktorá je ozaj nápadná vďaka vzorom, farbám alebo spracovaniu. Určite sem patrí aj nápadná bižutéria a šatky či klobúky. Akcentom môže byť aj tričko s potlačou, zaujímavé blúzky alebo topy s volánom či výrazným vzorom. Akcent je i džínsová bunda s potlačou alebo zaujímavo strihané šaty.


https://www.instagram.com/p/Bl44blMHpUF/?tagged=shoes

Kombinácia

Keď ste sa postarali o základňu a akcent, všetko čo potrebujete je ich len vhodne skombinovať tak, aby jedno nechalo vyniknúť to druhé a outfit bol dokonale vyvážený. Môžete to urobiť nasledujúcimi spôsobmi:

Celý outfit vyberte z vecí zaradených k základni. Jednoduché kúsky spolu skombinujete veľmi ľahko, takže sa ničoho nemusíte báť. Následne dodajte akcent v oblasti tváre výraznými náušnicami, originálnym make-upom alebo náhrdelníkom. Alebo môžete siahnuť po akcente vo forme topánok vo farbe, ktorá sa už vo zvyšku outfitu neopakuje. Ak máte výrazné topánky, zvoľte už obyčajnú kabelku alebo naopak. Dobrým tipom je tiež výber výrazného opasku, ktorý tiež môže byť akcentom.


https://www.instagram.com/p/BLYbl2TDAy0/?tagged=victorialunina
https://www.instagram.com/p/Bl3yyP_lLhs/?tagged=zaraoutfit

Druhá možnosť je celkom obrátená. Vyberte si výrazné vzorované šaty alebo šaty s pútavým strihom či farbou. Celý zvyšok od bižutérie cez obuv a kabelku následne vyberte zo základne. Takto docielite, že váš outfit bude pôsobiť ucelene a nemusíte sa báť módnych prešľapov.


https://www.instagram.com/p/Blvh4jgh9yZ/?tagged=zaraoutfit
https://www.instagram.com/p/BlqZgOFnO9-/?tagged=zaraoutfit

Tipy v praxi

Všímajte si, aké akcenty vám pristanú najviac. Ak máte krátke vlasy, mohli by perfektne vyniknúť výrazné náušnice, dámam s okrúhlejšou tvárou, krátkym krkom alebo širšími ramenami zas štylisti odporúčajú zaujať množstvom dlhých náhrdelníkov alebo retiazok s príveskami. Svetlé lodičky vám predĺžia nohy a zaujať môžete aj červeným rúžom. Ak sa chcete cítiť pohodlne, vybehnúť s kamoškou na kávu alebo s priateľom do kina, stavte na pohodlný odev zo základného šatníka a doplňte ho napríklad úchvatným farebným výrazným opaskom. Pekne zvýrazní váš pás.


https://www.instagram.com/p/BltjGr1AiBs/?tagged=devilwearsprada

V každom šatníku by mali byť doplnky v zlatej farbe – a pokojne nech ide len o bižutériu. hodia sa vám ozaj ku všetkému, preto ak sa ráno ponáhľate a nemáte čas, nemusíte dlho rozmýšľať. Pokojne kombinujte aj veci, ktoré k sebe zdanlivo nejdú. Urobte si doma módnu prehliadku pred zrkadlom a keď sa oblečiete do jednotlivých kúskov, až na postave zistíte, čo s čím vyzerá skutočne skvele.

Jana, adme.ru