Módni experti varujú: Týchto 8 kúskov zo šatníka vyzerá oveľa lepšie v koši, ako na vašej postave

Gabriela Kinčoková

Možno vás tento článok donúti vyhodiť zo svojho šatníka tak polovicu vašich vecí, ale verte či nie, bude to dobrý krok a hlavne začiatok. Módni experti sa zhodli a priniesli zoznam vecí, ktoré už nie sú v móde a oveľa lepšie budú vyzerať v koši, ako na vašej postave. Prinášame vám 8 vecí, ktoré by ste zo svojho šatníka mali okamžite vyhodiť.

#1 Darčeky od príbuzných, ktoré sa vám nepáčia

Foto: unsplash

To, že milujete svojich blízkych neznamená, že musíte všetky veci od nich skladovať, aj v prípade keď sa vám nepáčia. Toto je prvý krok, ktorý by ste mali spraviť. Všetko, čo sa vám nepáči, hneď vyhoďte. Dôležité je, že darček prijmete s úsmevom na perách a s vďakou. Čo budete s darčekom však robiť ďalej, je len a len na vás. Na čo by ste v skrini skladovali niečo, čo aj tak nikdy nebudete nosiť?

#2 Slávnostné oblečenie

Foto: unsplash

Hovoríme o tých kúskoch, ktoré si oblečiete skutočne len raz za život. V každej skrini sa niečo také nájde, u mňa sú to určite šaty zo stužkovej, ktoré v skrini stáli celé roky. Takéto kúsky je škoda vyhadzovať, pretože nestoja málo, preto ich skúste napríklad predať, alebo ich podarujte niekomu, kto ich bude potrebovať viac. Do budúcna si skúste slávnostnú róbu radšej zapožičať, určite to nebude krok vedľa.

#3 Biele spodné prádlo

Foto: unsplash

Biele spodné prádlo je naozaj veľmi sexy kúsok v ženskom šatníku. Všetci však dobre vieme, aký problém s ním je. Rýchlo sa zašpiní, časom biela zožltne alebo zošedne a už to nikdy nebude tá snehovobiela sexy nevinná farba. Tmavé spodné prádlo má, čo sa žien týka, určite lepšie využitie.

#4 Poškodené oblečenie

Foto: unsplash

Áno, aj toto dobre poznáme. Svoj obľúbený sveter nevyhodím, aj keď je celý zažmolkovaný a už sa vôbec nedá nosiť. Veď bude aspoň na doma. S takýmto prístupom sa vám budú kopiť veci „na doma“. Ak nosíte zničené veci, nerobí vám to dobrú vizitku, skôr naopak. Najlepšie urobíte, ak starým a zničeným veciam dáte raz a navždy zbohom.

#5 Oblečenie, ktoré spôsobuje negatívne emócie

Foto: unsplash

Špecialisti marketingu z Alastair Tombs z University of Queensland Business School tvrdia, že oblečenie, v ktorom ste zažili niečo negatívne a pamätáte si to, vo vás môže vyvolať opäť negatívne pocity, keď si ho znovu oblečiete. Rovnaký názor má aj štylistka Annalisa Armitage, ktorá tvrdí, že by ste sa mali zbaviť vecí, ktoré vám pripomínajú smutné chvíle. Naopak, určite máte aj kúsky, ktoré vo vás vyvolávajú krásne spomienky.

#6 Veci, ktoré nosíte keď ste samé doma

Foto: unsplash

Áno, staré dobré veci „na doma“. Ak máte v skrini poličky, ktoré sú týmito vecami zaplnené, určite s tým musíte začať niečo robiť. Toľko oblečenia nevynosíte a nepotrebujete. Nikto nehovorí, že máte chodiť v najnovšom, ale koľko tričiek potrebujete reálne? Aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie, keď nečakanej návšteve otvoríte v tričku, ktoré už nevyzerá ako zo smetného koša.

#7 Fejky

Foto: unsplash

Nikoho nejdeme súdiť kvôli fejkom, ale uznajte sami, že sa to nenosí. Existuje veľa vecí, ktoré nie sú značkové a sú oveľa krajšie ako falzifikáty. Skupina amerických vedcov zistila, že nosenie falzifikátov má kritický vplyv na človeka. Ľudia, ktorí vraj nosia fejky sú viac náchylní na podvodné konania a malé podvody. Okrem toho sa stávate cynickejšími a menej veríte ľuďom.

#8 Staré šperky

Foto: unsplash

Áno je to tak. Aj šperky po vašej babičke už vyšli z módy a je čas ich nahradiť niečím moderným a štýlovým. Odporúčame pozrieť sa na šperky a zhodnotiť či ich je možné ešte nosiť alebo je čas na zmenu. Napríklad malé kruhové náušnice sú znakom, že všetko by malo jedného dňa skončiť. Ak máte doma drahšie kúsky, ktoré vám je ľúto len tak dať preč, skúste sa opýtať v zlatníctve, či sa z nich nedá vyrobiť nejaký iný šperk. Momentálne je to veľmi moderný spôsob, ako sa nevzdať nostalgického šperku, prípadne ako sa účinne zbaviť darčeka od expriateľa.

Samozrejme nemusíte práve v tejto chvíli vyhádzať do koša celú skriňu. Je čas byť trochu sebakritický a povedať si, čo sa vám hodí a čo nie. Nie je to ťažké, len treba vybehnúť zo zabehnutých koľají. Toto všetko bude vaše okolie vnímať pozitívne, no pomôže to najmä vám. Budete sa cítiť ľahšie a voľnejšie.

Pozri aj: Dva týždne som každý deň robila 100 drepov. Toto sa stalo s mojím telom a hlavne zadkom

Gabriela, adme.ru

0
Komentovať