Priateľky sa ma stále pýtajú, akú diétu držím, že vyzerám tak dobre. Moje tajomstvo spočíva v správnom výbere oblečenia podľa typu mojej postavy

Banana

Je samozrejmé, že najefektívnejším spôsobom, ako sa zbaviť prebytočných kíl, je zdravo a striedmo sa stravovať a k diéte zapojiť aj dostatok cvičenia alebo inej fyzickej aktivity. Čo ale robiť, pokiaľ sa nám schudnúť stále nepodarilo? Každá z nás chce vyzerať čo najlepšie a rady sa pekne oblečieme. Nie všetko však na nás musí vyzerať lichotivo a niektoré kúsky doslova zvýraznia naše problémové partie. S nasledujúcim manuálom sa budete vedieť obliecť vždy perfektne a pozdvihnete to najkrajšie na svojej postave.

Článok pokračuje pod videom ↓

Čo sa týka odievania, nie vždy a na každého platia univerzálne pravidlá. Aj keď vo výklade obchodov vidíte skvelý outfit, po jeho vyskúšaní v kabínke môže byť celkový dojem oveľa horší. Neviňte sa a nemajte z toho za žiadnych okolností zlý pocit. Každý má jednoducho iný typ postavy, a aj keď vašej plnoštíhlej kamarátke „sekne“ sukňa s vysokým sedom, vy radšej siahnite po inom kúsku odevu. Naučte sa vyzdvihnúť vaše najkrajšie stránky a zakryte nedostatky pomocou nasledujúcich módnych trikov.

Presýpacie hodiny

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/129126714289342937/“ size=“large“]
Dominantou vašej postavy sú široké boky, väčší zadoček a prsia, ktoré sú v kontraste s úzkym pásom. Mnohé ženy by dali život za vašu postavu bohyne, ktorá je v mnohých kultúrach považovaná za ten najkrajší typ.

Pri výbere oblečenia sa zamerajte na zvýraznenie úzkeho pásu – napríklad previazaním opaska alebo šatami, ktoré sú v páse prestrihnuté a zúžené. Oblečenie by malo vašu postavu obrysovať alebo prinajmenšom byť obtiahnuté v oblasti pása. Vyhnite sa preto voľným strihom, ktoré vám pridajú zbytočné kilogramy.

Ak si vyberáte top, zvoľte vždy výstrih do písmena V, ktorý opticky predĺži krk. Uistite sa, že máte správnu veľkosť podprsenky, ktorá vaše prsia pekne tvaruje a nepôsobia padnutým dojmom.

 

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/292171094567780665/“ size=“large“]

Pri voľbe sukne alebo šiat je správnym ťahom dĺžka, ktorá sa končí na kolenách alebo tesne pod nimi. Zvýrazníte tak svoju postavu a pekne tvarované boky. Sukne a šaty by sa mali vždy smerom ku kolenám zužovať.

Hruška

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/533535887074784734/“ size=“large“]
Ženy, ktoré majú útlejšie plecia, štíhlu tvár a celkovo vrchnú časť postavy štíhlejšiu ako boky, zadok a stehná, sa radia k typu „hruška„. Znova treba v tomto prípade poukázať na časti vašej postavy, ktoré by mali vyniknúť. V tomto prípade sú to plecia, tvár a dekolt. Využite možnosť nosenia nápadných náhrdelníkov, zaujímavých šatiek alebo iných farebných doplnkov, ktoré odpútajú pozornosť.

Pokojne si môžete dovoliť „lodičkový“ strih šiat alebo topov, ktorému sa iné ženy vyhýbajú. Ďalšou výhodou je vaša voľnosť vo vzorovaných topoch. Blúzky alebo tričká s rôznou potlačou alebo farebným vzorom je presne to, čo potrebujete. Nebojte sa ani pestrých farieb a ich bláznivých kombinácií.

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/523050944206476963/“ size=“large“]

Spodnú časť tela, naopak, obliekajte do tmavších farieb, pokiaľ možno bez vzorov. Takto vyvážite hornú a dolnú časť vášho tela. Riaďte sa pravidlom – hore svetlé alebo farebné, dole tmavé.

Vyberajte si sukne v strihu A, vyhnite sa obtiahnutým nohaviciam (slim) a radšej voľte rovný alebo smerom dole mierne rozšírený strih. Tiež vymeňte krátke sukne za strihy, ktoré siahajú minimálne po kolená. Ak chcete ešte viac zúžiť siluetu, voľte predelenie outfitu opaskom. Nie však na páse, ako je to najlepšie u postavy typu „presýpacie hodiny“, opasok alebo prestrihnutie blúzky/šiat by malo byť trošku vyššie – pod prsiami.

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/334673816031502767/“ size=“large“]

Obdĺžnik

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/50454458308872758/“ size=“large“]
Je to typ postavy, ktorej sa často vraví i „chlapčenská„. Vaša postava je približne v jednej línii a nezáleží na tom, či ste štíhla alebo máte nejaké to kilo navyše. Všetko je rozmiestnené rovnomerne po celom tele. Keďže nemáte prirodzene výrazné krivky, pomocou oblečenia alebo doplnkov ich môžete celkom jednoducho vytvoriť.

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/334462709816534826/“ size=“large“]

Váš top by mal končiť niekde v strede bokov a keďže chceme vytvoriť väčší objem v oblasti pŕs, pokojne siahnite po blúzkach alebo šatách s volánom. Môžete zvoliť lodičkový strih alebo masívne náhrdelníky, čo vašu hornú časť tela opticky mierne zväčší a pás bude vyzerať užší.

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/42925002675404842/“ size=“large“]

Ďalšou možnosťou je sako alebo blúzka, ktoré sa smerom od pásu dole rozširujú (peplum). Vhodné sú aj postupne rozširujúce sa sukne alebo šaty, ktoré sú na páse obtiahnuté. Takto vytvoríte ilúziu postavy tvarovanej ako presýpacie hodiny.

Jablko

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/569846159091834259/“ size=“large“]
Problematická partia pre vás je stred vašej postavy. Širšia oblasť pásu a užší hrudník a boky vytvárajú typ postavy nazývaný „jablko„.  V tomto prípade sa teda musíte snažiť odpútať pozornosť od vášho pásu a celkovo stredovej oblasti tela vôbec.

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/AcEqERVpaon1J0awjig6iMbWMfPgbWwKGgnwiBdxFfUeLnh80D2tYjo/“ size=“large“]
Jednoduchým spôsobom je voľba šiat, ktoré sú voľné a padavé. Je veľmi dobré, ak sú na prsiach prestrihnuté alebo majú výstrih do písmena V. Oblasť pásu by nemala byť obtiahnutá.

Plus size padavé svetre nie sú pre vás. Vyhnite sa aj sakám a kabátom s dvojradovým zapínaním, ktoré váš pás ešte viac rozšíria. Zvoľte tuniky so vzorom alebo vsaďte na vrstvenie. Top, svetrík a sako vás aj napriek viacerým vrstvám opticky zúžia a odpútajú pozornosť od bruška.

[pit-pin url=“https://www.pinterest.es/pin/361765782558075552/“ size=“large“]

Nohavice by nemali byť príliš úzke, no rozšírených strihov sa nemusíte báť. Nezabudnite na zadné vrecká, ktoré pekne tvarujú zadoček. Vyhnite sa bedrovým strihom nohavíc alebo sukniam s krátkym pásom.

Odporúčanie umiestniť na pás opasok nie je pre vás. Upútal by pozornosť na strednú partiu tela, čomu sa chceme vyhnúť. Prestrihnuté šaty alebo top pod prsiami sú skvelé. Opasok tiež môžete umiestniť do oblasti pod prsiami.

Nezabúdajte, že ste krásna presne taká, aká ste. Naučte sa milovať svoje telo a mať sa rada so všetkými plusmi i mínusmi. To, ako sa cítime vo vnútri, sa prejavuje i navonok.

Pozri aj: Toto je 11 trikov, vďaka ktorým budú aj ženy s plnšími tvarmi na fotografiách vyzerať štíhlejšie! Najviac mi pomohol tip č. 8

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Najnovšie články