Nevkusné, no ženy sa za ním idú zblázniť. Obyčajné tričko sa stalo hitom leta a v obchodoch stojí stovky eur

Lucia Mužlová

Foto: Instagram (emilydidonato)

Niektoré ho považujeme za štýlové, iné ženy by si ho nikdy neobliekli. Ikonické tričko sa stalo hitom leta napriek tomu, že je ženami často označované ako najškaredšie tričko na svete. 

Ide o tričko rôznych farieb, najčastejšie biele, krémové, čierne, lila, hnedé, šedé alebo khaki, ktoré je zaujímavé najmä svojim strihom. V ramenách je totiž poprešívané tak, že rukávy smerujú do vnútra, tam sú trochu nazberané a pôsobia ako vypchávky. Prvá značka, ktorá s nápadom prišla je Frankie Shop na čele so zakladateľkou Gaelle Drevet. O módnom hite napísal aj český Forbes.

Jednoduchosť a zaujímavý strih

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Frankie (@thefrankieshop) on

Frankie Shop už dlhšie sledujeme na Instagrame a ich módne kúsky sú naozaj originálne. Myšlienkou ich tvorby je jednoduchosť, no výrazné a zaujímavé strihy. Za tričkom so zvláštnymi rukávmi stojí aj bloggerka Camile Charriere, ktorá so značkou spolupracovala. Tričko teda nemá rukávy v pravom slova zmysle, skôr ide o vypchávky, ktoré ramenám dodajú objem. Celý jeho názov je Eva Padded Shoulder Muscle. Stojí za ním aj pekná myšlienka, kedy výťažok z predaja smeruje Červenému krížu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Frankie (@thefrankieshop) on

Kolekcia je na svete už nejaký čas, no až keď ju podporili aj známejšie influencerky, začalo sa o tomto strihu rozprávať. Niektoré značky okamžite vyšli s kolekciami podobných strihov. V obchodoch teda môžete vidieť kúsky, ktoré nápadne kopírujú strih, no originál je len jeden. A dôležité je, že v prípade Frankie Shop viete, že ide o dizajnérsky a kvalitne šitý kúsok.

Ležérne aj elegantne

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Frankie (@thefrankieshop) on

Špeciálny strih zasadený do 80. rokov strihy sedia najmä útlejším ženám, ktoré práve potrebujú dodať objem v oblasti ramien. Je jednoduché a môžete ho kombinovať v ležérnom aj v elegantnom outfite. Na stránkach Frankie Shop stojí takmer 100 eur a majú aj čerstvú novinku. V tomto strihu začali vyrábať aj basic šaty, ktoré sú na leto ideálne. Ak by ste chceli niektorý z originálnych kúskov, stáva sa, že Frankie shop máva aj zľavy, kedy sa dizajnérske kúsky naozaj oplatia. Čo na ich unikátne tričko hovoríte vy? Páči sa vám alebo by ste ho nikdy nenosili?

 

0
Komentovať