10 módnych trikov, vďaka ktorým budete vyzerať luxusne bez toho, aby ste na oblečenie museli minúť veľa peňazí

Banana

Ktorá z nás by nechcela vyzerať ako z módneho žurnálu? S obdivom sledujeme dámy na červenom koberci a túžime vyzerať ako modelky v televízii či v časopisoch, ktoré pôsobia ozaj neskutočne dobre. Možno nakoniec skonštatujete, že s takým majetkom sa to dá dosiahnuť veľmi jednoducho a nám neostáva nič iné, ako výpredaje. To však nie je pravda. Aj s malým rozpočtom sa dajú dosiahnuť doslova zázraky. Ukážeme vám, ako na to.

Článok pokračuje pod videom ↓

Štýlovo a luxusne nemusíte vyzerať len s kabelkou Prada a kostýmom Chanel. Takto môžete byť bohyňou módy aj za pár eur.

Správne tkaniny

Nie každý si môže dovoliť oblečenie z kašmíru, hodvábu či zamatu. To však neznamená, že v napodobeninách týchto látok budete vyzerať dobre. Umelé náhrady drahých materiálov sa dajú ľahko rozpoznať, preto vyzerajú fake odevy tak lacno.

© Tanja Heffner / Unsplash © Tradlands / Flickr

Radšej siahnite po cenovo dostupnejších materiáloch, hlavne aby boli kvalitné. Bavlnené a ľanové materiály alebo semiš môžu byť to pravé orechové pre vás.

Jednotnosť farby

„Jednoduchosť je podstatou elegancie.“ Povedala to Sophia Loren a veľmi dobre vedela, čo hovorí. Komplety v jednotných farbách vyzerajú doslova úžasne. Ak to chcete dotiahnuť do dokonalosti, mali by ste staviť na tlmené púdrové farby, ktoré zvýraznia nežnosť, ženskosť a vyzerajú draho.

© Pete Bellis / Unsplash © Pete Bellis / Unsplash © HUST WILSON / Unsplash

Kombinujte rôzne materiály a štruktúry v podobných tónoch a budete prekvapená, ako dobre vyzerá celok.

Biela blúzka

Nesmrteľný kúsok, ktorý svedčí každému a vďaka množstve strihov si môžete vybrať takú blúzku, ktorá vám padne ako uliata. Bonusom je, že sa dá kombinovať s čímkoľvek, a preto ju často využijete.

© Tradlands / Flickr © a befendo / Unsplash © Kyle Loftus / Unsplash

Sedí ženám v akomkoľvek veku, no dodržať musíte jedinú zásadu. Dbajte o to, aby bola vždy pekná biela, pretože nie je nič horšie, ako sivastá či nažltlá „biela“.

Kabelka

Dotvára celkový outfit a dokáže podčiarknuť a zvýrazniť vzhľad. Aby ste pomocou kabelky priviedli svoj výzor do dokonalosti, nemusíte vlastniť jednu z drahých kúskov, ktorých cena je priam astronomická. Zároveň sa vyhnite ich napodobeninám, pretože nikdy nebudú vyzerať ako originál a vy budete vždy na druhej priečke.

© Artem Bali / Unsplash © Pete Bellis / Unsplash © Zeny Rosalina / Unsplash

Oveľa lepšie je siahnuť po origináloch od lokálnych dizajnérov alebo miestnych výrobcov. Dnes, keď viete nájsť na internete nádherné kúsky by bola škoda jeden nevlastniť. Je množstvo šikovných dizajnérov, ktorí to majú v krvi a vytvárajú kabelky, ktoré sú zároveň šperkami. Určite si od nich nájdete niečo, čo bude cenovo dostupné a nebudete musieť míňať celý majetok na originály svetových značiek či zbytočne míňať na nekvalitné napodobeniny.

Gombíky

Zaujať sa dá aj takou maličkosťou ako sú gombíky. Aj obyčajný plášť alebo kabát môžete zmeniť na hotové umelecké dielo luxusný kúsok. V galantérii iste nájdete kvalitné gombíky z rôznych materiálov alebo siahnite po bláznivých kúskoch či gombíkoch od dizajnérov.

© Frank Flores / Unsplash

Pomôcť si môžete aj v second hande, kde nájdete drahé kúsky oblečenia, ktoré sa vám síce nemusí páčiť, ale môže mať krásne a kvalitné gombíky. Nahraďte lacné plastové gombíky perleťovými, kovovými, drevenými či sklenenými a vzhľad oblečenia sa zmení od základov.

Vyblednuté oblečenie

© Riki Ramdani / Unsplash

Je hotová katastrofa, ak na sebe máte vyblednutú čiernu či zašlú bielu. Ani červené šaty nemusia byť po viacerých praniach tak krásne červené, ako keď ste ich kúpili. Je pravda, že s niektorými obľúbenými kúskami sa možno neviete rozlúčiť, no nosiť vyblednuté veci nie je dobrým krokom na ceste k luxusnému vzhľadu.

Vhodná veľkosť vzhľadom na proporcie

Zabudnite na štítky označujúce veľkosti. Každý kúsok si radšej vyskúšajte, pretože zatiaľ čo jeden strih vám padne vo veľkosti S, iný môže byť vhodnejší aj vo veľkosti M. Dávajte pozor na svoje proporcie a vždy oblečením zvýraznite svoje pekné črty a zakryte nedostatky. Šaty s prestrihnutím v páse sú perfektné pre ženy s úzkym driekom alebo postavou presýpacích hodín. Ak máte útle ramená, určite budete vyzerať dobre v šatách s lodičkovým výstrihom alebo padnutými ramenami. Tie zas nepristanú dámam so širším hrudníkom, pretože zbytočne rozširujú.

© Thought Catalog / Unsplash © Davids Kokainis / Unsplash

Ak budete dbať o správne veľkosti a oblečenie, ktoré vám dobre padne, budete vyzerať oveľa lepšie. Odev, ktorý je viditeľne malý, vyťahujúca sa sukňa, či padajúce nohavice by vo vašom šatníku nemali čo robiť.

Vôňa

Aj parfém dotvára celkový dojem rovnako ako doplnky alebo make-up. Dokáže na prvom stretnutí zaujať, osloviť, napovie tiež veľa o jeho nositeľke. Dáma, ktorá pozná bontón však rešpektuje osobný priestor iných a dobre vie, že príliš veľa parfumu ľudí obťažuje a pre iných nie je ničím príjemným.

© Christin Hume / Unsplash

Preto by ste sa mali s vôňou krotiť a použiť len toľko, aby ste za sebou zanechali ľahký a príjemný voňavý vánok.

Béžová

Zdá sa, že béžová farba je rovnako nesmrteľná ako čierna a biela. Ľahko sa kombinuje s akýmikoľvek inými farbami a vyzerá vždy skvele. Ak stavíte  na béžovú pláštenku, kabát alebo lodičky, určite tento kúsok stále využijete.

Krása v nás

© CMDR Shane / Unsplash

Aj to najdrahšie oblečenie a luxusné doplnky môže zatieniť naša neistota, komplexy alebo hrubé správanie. To, čo z nás vyžaruje, naša duševná pohoda a nálada dokáže zmeniť celkový pohľad ľudí na nás. Preto by sme koniec koncov mali začínať vždy zvnútra a až potom doplniť našu telesnú schránku peknými kúskami.

Pozri aj: Žiadny strašiak do maku! Toto je 15 kúskov, ktoré budú najviac trendy práve túto jeseň a mali by ste zbystriť pozornosť

Jana, adme.ru