Zabudnite na dotrhané rifle a legíny. Toto je 8 jarných trendov, ktoré sú „in“ aj počas karantény

Lucia Mužlová

Foto: Instagram (janithathomas/roseboutique)

Táto jar je iná. Nedostali sme šancu vynosiť pestré farby do práce alebo do mesta. Momentálne sú najobľúbenejším kúskom tepláky a je to úplne v poriadku. 

Najväčšia radosť je, keď môže ísť človek aspoň do obchodu a obliecť si niečo iné ako bežné domáce oblečenie. Teploty sú jarné a zimné bundy sme už dávno odložili. Ak sa chystáte aspoň na prechádzku, prípadne chodíte do prírody alebo do práce, možno vás bude zaujímať, aké sú tohtoročné jarné trendy.

Svoje obľúbené obchody môžete podporiť napríklad online nakupovaním. Ak nechcete míňať veľa, skvelou voľbou je napríklad Nosene, kde nájdete recyklované kúsky, prípadne kúsky z druhej ruky, ktoré sú vo fantastickom stave. Zároveň tak podporíte dobrú vec, čo nie je v tejto dobe na škodu.

Béžová farba

Medzi top farby tejto jari patrí určite obľúbená béžová. Má veľmi omladzujúci efekt a je kombinovateľná s inými farbami ale aj materiálmi. Dávajte si však pozor na vhodný odtieň béžovej. Pokiaľ ste bledá, vyberajte si tmavší odtieň, ak ste naopak veľmi tmavá, zvoľte svetlý odtieň.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝑳𝑰𝑽𝑰𝑨 𝑨𝑼𝑬𝑹 (@livia_auer) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Spick & Span (@spickandspan_jp) on

Klobúky

Na jar opäť zavládne trend klobúkov, ktoré sa hodia ku kabátom, ale aj ku koženým bundám. Nemusíte sa pritom orientovať len na klobúky, trendom sú rôzne pokrývky hlavy, ktoré využijete počas chladnejších jarných dní, zároveň vás však čiastočne ochránia pred slnkom, ktoré vám bude svietiť do očí. Je teda jasné, že by ste sa mali po nejakej pokrývke hlavy skôr či neskôr poriadne poobzerať.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aistė Svarauskaitė (@mondayjazz) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hemline Highland Road (@hemlinehighlandroad) on

Metalické farby a materiály

Mnohé ženy tento trend odsudzujú. Samozrejme, všetkého veľa škodí, preto si vyberte jednu konkrétnu vec, ktorá bude metalická. Ak zvolíte metalické topánky, viac metalických prvkov nekombinujte. Topánky budú vyzerať naozaj úžasne, pokiaľ k nim už zvolíte len jednoduchý outfit. Takisto je to aj s ostatným oblečením alebo kabelkami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasha Sharma (@sashahoture) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cayleigh Scalamera (@cayleighscalamera) on

Mini kabelky

Pred pár rokmi boli veľkým trendom obrovské tašky, do ktorých ste zmestili naozaj čokoľvek. Tento rok však ide móda iným smerom a preto sa zamerajte na mini kabelky, ktoré vám pomôžu vytvoriť naozaj dokonalý outfit. Malé kabelky môžete vymeniť aj za ľadvinky, ktoré sa stále tešia veľkej obľube. Nezabúdajte, že opäť môžete kombinovať rôzne farby, veľkosti a materiály.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carola Pojer (@carolapojer) on

Nohavice sú základ

S jarou prichádza aj možnosť odviazať sa, čo sa týka nohavíc. Trendom pre tento rok budú veľmi úzke a zároveň aj rozšírené či nohavice neforemného charakteru, v ktorých sa budete cítiť pohodlne. Do popredia sa však dostávajú aj rôzne kvetinové vzory, ako to už na jar býva.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by W a r d r o b e I C O N S (@wardrobeicons) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Para Mi NL (@parami.trousers) on

Romantický štýl

Romantické šaty, košele, sukne či tričká sú späť v móde. Volániky, kvietky či široké rukávy prichádzajú opäť túto jar. Ak sa chcete vyhnúť prehnanej romantike, môžete použiť tenisky či masívnejšie topánky. Ideálne sú voľné šaty na ramienka s drobnými bodkami alebo kvietkami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by БОЛЬШОЙ84 🛍💕 (@bolshoi84) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Одежда в БОХО стиле (@_nlelyakova_boho_dress) on

Hadia potlač

Aj túto jar opäť nesmú chýbať zvieracie vzory a potlače. Favoritom je hadia potlač, no stále je veľmi trendy aj leopard. Aby ste to však neprehnali, nezabudnite tieto prvky kombinovať s menej výraznými vecami. Najlepšie bude, ak sa vyhnete iným zvieracím vzorom, aby ste nevyzerali ako chodiaca zoologická záhrada.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amelia | RoseTintedPics (@rosetintedpics) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amelia | RoseTintedPics (@rosetintedpics) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bianca (@worryaboutitlater) on

Overaly

Ak sa vo vašom šatníku nenachádzajú žiadne overaly, potom je čas ich túto jar kúpiť. Trendy budú akékoľvek farby, ideálne sú však monochromatické z voľných materiálov. Tento kúsok je veľmi pohodlný a určite ním upútate pozornosť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Make me Stylish (@make_me_stylish) on

10
Komentovať