Nehanbite sa za svoje ženské krivky. Toto je 10 tipov, ktoré vám pomôžu zakryť väčšie bruško, no stále budete vyzerať perfektne

Lucia Mužlová

Mnohé ženy si pri obliekaní dávajú pozor najmä na vyčnievajúce bruško, ktoré sa snažia za každú cenu schovať. Tento komplex trápi ženy po celom svete už mnoho rokov a to najmä preto, že nám je stále ukazovaný akýsi príklad dokonalého ženského tela. Tiež si myslíte, že dokonalosť neexistuje? Ak však chcete schovať trochu väčšie bruško, tieto tipy musíte jednoznačne poznať.

Jednoduché línie


Jednoduchá textúra a jednoduché línie sú vašimi priateľmi. Aj keď čierna zoštíhľuje, nie je to dôvod na to, aby ste na ostaté farby úplne zabudli. Do šatníka zaraďte pastelové odtiene ako staroružová, pistáciová, krémová, smotanová a piesková. Zvláštnu pozornosť venujte predeleniu v oblasti bruška. V tomto prípade je jemné, nenápadné a naozaj funkčné.

Dajte si pozor na vertikálne pruhy

A post shared by Gabi (@gabifresh) on


Môžu vás rozširovať na miestach, kde to nie je želané. Dôležitá je šírka pruhov a taktiež ich frekvencia. Čím širšie pásy, tým väčší objem. Správna voľba farieb v tomto prípade taktiež zohráva svoju úlohu. Mimoriadne obľúbená je kombinácie bielo čiernej, prípadne modro bielej s červenými prvkami.

Zamerajte sa na inú časť tela

Staré známe pravidlo. Ak chcete odviezť pozornosť z bruška, zamerajte sa napríklad na nohy alebo oblasť dekoltu. Dnes je možností veľa. Pekné a zaujímavé, dokonca geometrické výstrihy sú správnou voľbou. Dajte si však pozor, aby ste nepôsobili príliš vulgárne. Pekné halenky, štýlové sukne, voľnejšie alebo naopak uplejšie nohavice. Môžete nosiť všetko.

Šaty tesne pod kolená alebo maxi šaty po členky

Pokiaľ sa vyberiete cestou letných šiat, dajte si pozor na strih a dĺžku. Pokojne choďte do lichotivých vzorov, vzdušných materiálov a ani kvety nie sú tabu. Väčšie bruško dokonale schovajú šaty lichobežníkového tvaru. Tento tvar vám zároveň otvára dvere k farbám. Čierna nie je jediná, ktorú môžete nosiť.

Dajte zelenú blúzkam

Jednoduché košele, či blúzky alebo halenky vám pomôžu vyzerať fantasticky aj v bežný pracovný deň. Obliekať si ich môžete aj do mesta na posedenie s priateľkami. Všestranný kúsok, ktorý by nemal chýbať v žiadnom šatníku. Skúste nabudúce siahnuť po efektívnych vzoroch, zaujímavých výstrihoch a napríklad po blúzkach, ktoré sa nejako zaujímavo viažu okolo pása. Zamaskujete bruško a budete sa cítiť krásne.

Uprednostňujte voľné topy, tričká aj tuniky

A post shared by Gabi (@gabifresh) on


Ak máte väčšie bruško, skúste siahnuť po voľnejších topoch. Najväčšou chybou ale je kupovať si topy o niekoľko čísel väčšie. Radšej hľadajte strih, ktorý vám bude sedieť. Ani voľnými džínsami v oblasti pásu to nezachránite. Jediné, čo dosiahnete je, že ešte viac zdôrazníte to, čo chcete schovať.

Tesné džínsy? Radšej nie

A post shared by Katya Zharkova (@katyazharkova) on

Ak si kúpite príliš priliehavé džínsy, je možné, že dôrazníte práve boky a bruško. Vašimi priateľmi sú čierne alebo tmavomodré nohavice z pevnejších materiálov. Nebojte sa ísť do biznis štýlu, ten urobí z každej ženy elegantnú dámu.

Na „bedráče“ zabudnite

Pri väčšom brušku najlepšie vyzerajú nohavice cigaretového strihu s vysokým pásom. Príliš široký opasok s veľkou prackou by však mohol túto parádu rýchlo pokaziť, takže sa mu radšej vyhnite. Nohavice môžete kombinovať s mikinami, sakami, tričkami, blúzkami, je to len na vás. Zvoľte radšej džínsy, ktoré sú jednoduché. Vyhnite sa kvietkom, flitrom a dieram.

Zamerajte sa aj na sukne


Pencil skrit, alebo teda užšie biznis sukne z hrubšej tkaniny sú pre vás to pravé. Vysoký pás prekryje bruško a efektný top k tomu je dokonalá kombinácia. Prúžky vás omladia a vyzerajú naozaj efektívne, dokonca vedia ubrať nejaké tie centimetre. Ostaňte v pestrej palete farieb a vzorov.

Svetre, predĺžené saká a kardigany sú vaši priatelia

A post shared by Gabi (@gabifresh) on

Univerzálny kúsok v šatníku, ktorý vie celkový outfit pekne doplniť. Svetre, saká a kardigany sa hodia do akéhokoľvek štýlu a ak zvolíte také, čo majú po stranách väčšie vrecká, schováte tak aj bruško a odpútate od neho pozornosť. Vytvoríte vertikálnu optickú ilúziu, ktorá vašu postavu predĺži.

Máte nejaké svoje tipy, ktoré na väčšie bruško používate vy? To, že nemáte postavu svojich snov neznamená, že sa nemôžete sama sebe páčiť. Stačí si občas dopriať v obchode jednu, dve veci, ktoré budú univerzálne a vyzdvihnú vašu postavu. Keď sa začnete mať rada sama aj so svojimi nedostatkami, začne vás mať radšej aj vaše okolie. Spokojnosť je takmer taká nákazlivá ako smiech.

Pozri aj: Ohromujúca úprimnosť matiek vás zaskočí. 15+ fotografií vám ukáže, ako v skutočnosti vyzerá telo po pôrode

Lucia M., adme.ru

Najnovšie články