„Milé dámy, toto nie,“ hovorí módny kritik. 8 vecí z jesenného a zimného šatníka, na ktoré by ste tento rok mali zabudnúť

Lucia Mužlová

Už ste stihli vymeniť letný šatník? S nástupom chladných dní postupne vymieňame tielka za tričká s dlhým rukávom a na rad prichádzajú aj čiapky, či kabáty alebo pončá. Nie je jednoduché sledovať všetky trendy a obliecť sa za každých okolností módne. Ak idete len od práce alebo poobede na pochôdzky po meste, nemusíte vyzerať ako hviezda z časopisu.

Ak však chcete vedieť, čo tento rok už nebude v móde, čítate správny článok. Módny stylista odporučí, aké zimné oblečenie nosiť a čo naopak radšej nechať v šatníku. Veď móda sa neustále opakuje a možno sa vám niektoré kúsky budú hodiť o rok.

Kožušinové vesty

Veľký trend minulého roku, kedy ste mnohé dámy mohli stretnúť oblečené práve v kožušinovej veste. Podľa nášho názoru sa nejedná o lichotivý kúsok, no to dámy neodradilo. Nájsť ste ich v obchodoch mohli v rôznych farbách, strihoch aj dĺžkach. Momentálne už vyšli z módy, takže ak nejakú vlastníte, radšej ju nechajte na vešiaku.

Klobúky

Nájsť tú správnu pokrývku hlavy je častokrát nočná mora. Čo sa klobúkov týka, sú ideálne ak idete do parku na prechádzku alebo si potrebujete len rýchlo zakryť hlavu. Momentálne sú v kurze barety, prípadne pletené čelenky, ktoré vyzerajú naozaj štýlovo a omladia vás o niekoľko rokov. Navyše, francúzsky štýl snáď nikdy nevyjde z módy.

Rifle zastrčené v čižmách

Svetlé rifle a tmavé čižmy, to je kombinácia ako z módneho hororového filmu. Stavte radšej na tón v tóne, prípadne k modrým džínsom kombinujte čižmi hnedej farby, ktoré vyzerajú oveľa lepšie. Ďalšou chybou je zastrkávanie džínsov do čižiem. Najlepšie bude, keď zvolíte jesenné členkové čižmy, ktoré môžete kombinovať nie len s nohavicami, ale aj so sukňou či šortkami.

Chlpaté topánky

Sú mäkké, pohodlné, no absolútne „out“! Takéto topánky ste mohli vidieť v obchodoch posledné sezóny. Čo sa funkcie týka, o tom žiadnych pochýb, no na nohe vyzerajú naozaj zle a to navyše v prípade, že má dáma vychodené päty. Nahradiť by ste ich mali síce menej pohodlnými, no zato oveľa štýlovejšími topánkami v štýle „boots“.

Krátke bundy

Momentálne móde vládnu práve dlhé kabáty alebo plášte. V obchodoch nájdete bohatú ponuku. Najväčšiu smolu ale majú príliš nízke ženy, ktorým takéto dĺžky ešte uberajú centimetre. Tak ako vo všetkom, aj v móde sú kúsky, ktoré nie sú univerzálne a teda sú určené len pre tú „šťastnú“ kategóriu žien. Keď ku dlhému kabátu zvolíte štýlové členkové farebné čižmičky, máte vyhraté.

Veľký šál

Veľký šál zahreje a v prípade potreby slúži aj ako ochrana pred dažďom alebo snehom, no momentálne aj tento trend pomaly ale isto odchádza. Trendy je rolák a šál z jemnejšej tkaniny

Tenké pančuchy

Momentálne módnemu svetu vládnu naopak viacdenové pančuchy, cez ktoré vám nebude pretŕčať pokožka. Zvoliť môžete farby od smaragdovozelenej až po horčicovú. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú. Čím štýlovejšie pančuchy, tým lepší výsledný look. Navyše, prospeje to aj vašemu zdraviu, kedy vám v zime nebudú mrznúť nohy.

Príliš tenké svetríky

Sveter, ktorý nemá tvar a je z veľmi tenkého materiálu pôsobí skôr ako handra. Takéto materiály sa veľmi rýchlo sperú a nevyzerajú lichotivo. Nebojte sa investovať peniaze do jednofarebného saka, ktorý splní ten istý účel, no vyšvihne vás o niekoľko levelov nahor.

Jeseň a zima naozaj nie sú obdobia, kedy by sme mali všetko maskovať a schovávať pod veľkou bundou. Toto obdobie je plné farieb a určite by sme sa nemali báť ísť do nových trendy kombinácií. Tu je niekoľko príkladov na ukážku. Aj takto môžete na jeseň vyzerať vy.

Pozri aj: Veľká Británia aj kráľovská rodina sa môžu opäť radovať. Meghan Markle a princ Harry čakajú prvé dieťa

Lucia M.

0
Komentovať