Takmer na každej topánke sa v zadnej časti nachádza takáto slučka. Slúži na to, aby ste mohli…

Michaela

Napadlo vás sa niekedy zamyslieť nad zmyslom podivných slučiek, ktoré ste si určite našli na nejedných topánkach v zadných častiach? Tieto záhadné slučky majú dokonca nejeden zmysel. Možno to pre vás nebude nič nové, avšak my sme o niektorých ani len netušili. Ste zvedaví?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Jeden z dôvodov, prečo sa tieto slučky na topánkach, zväčša teniskách, nachádzajú, je ten, aby sme sa za ne mohli pohodlnejšie vyzúvať a nezašpiniť sa tak. Jednoducho ich uchopíte a vyzujete a nemusíte sa báť, že sa zablatíte.

pixabay.com

Niektorí ľudia využívajú pútka aj na prevlečenie šňúrky, vďaka čomu im takto tenisky im lepšie sedia na nohe. Toto by zrejme stálo za skúsenie. Ak napríklad počas turistiky zistíte, že vám topánky nesedia, môže vám to pomôcť udržať nohu na svojom mieste a predísť tak nie príjemným otlakom aspoň o čosi.

pixabay.com

Na topánkach, kde slučky nie sú, ale sú nahradené gumenými bez dierky, by ste asi pravý dôvod neuhádli. Ide však o jednoduchšie vyzúvanie topánok, pri ktorých si pomáhate práve druhou nohou.

V takej Amerike majú tieto slučky aj tak trochu bizarné využitie. Zvyknú sa používať na to, aby topánky ostali spolu pri praní a neodtratili sa jedna druhej. Nikto predsa nechce, aby si po praní našiel len jednu topánku. Avšak u nás také veľké práčky chvalabohu nemáme.

pixabay.com

Ďalšia z funkcií je takisto spojená s praním, respektíve so sušením. Aby topánky rýchlejšie uschli, prípadne aby sa počas sušenia nijak nezdeformovali, ich za tieto slučky môžete zavesiť.

Aj vás niekedy celkom dokážu prekvapiť nápady výrobcov obuvi alebo vlastne akýchkoľvek iných vecí s cieľom uľahčiť náš život?

Pozri aj: TEST: Zviera, ktoré uvidíte na obrázku ako prvé, vám prezradí, aká je vaša skutočná povaha

zdroj: babskeveci.sk (Michaela), ofigenno.com

Najnovšie články