Ak nechcete vyzerať ako stará dievka, tieto druhy oblečenia nikdy nekombinujte! Ide o najväčšie módne prešľapy, ktoré sa u nás už žiaľ celkom udomácnili

Monizz

Naučte sa, ktorým kombináciám odevov by ste sa mali naozaj vyhnúť, a to aj napriek tomu, že sú u nás už celkom zaužívané. Nezapchávajte si uši a nezakrývajte si oči. Možno práve vám tento článok pomôže predísť niečomu nepríjemnému.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Žien, ktoré by boli schopné skombinovať aj neskombinovateľné, žiaľ nie je málo. Dnes máme vďaka módnym časopisom, modelkám poobliekaným na každom rohu, ale aj propagačným katalógom z obchodov presne nalinkovanú predstavu, čo s čím nosiť a čo je módne. Nie každý to však rešpektuje. Niekedy je to fajn, no niekedy je to aj celkom na škodu.

Dlhá sukňa, vysoké čižmy

Úzke sukne s dĺžkou pod kolená a vysoké čižmy. Aj keby ste boli štíhla ako palička, táto kombinácia z vás spraví mohutnú a masívnu ženu, absolútne zabije všetku ženskosť. Keď máte radi úzke elegantné sukne, skúste si k čižmám obliekať tie nad kolená. Kúsok nohy vám jednoducho musí byť vidieť.

pixabay.com

Kožená kráľovná

Kožené nohavice, kožené tričko, kožená bunda, kožené všetko. Nie! Jediná výnimka sa udeľuje v prípade, že ste motorkárka.

pixabay.com

Bunda a elegancia

Zapamätajte si, bunda je k športovým odevom. K elegantným nohaviciam alebo sukni sa bunda jednoducho neoblieka. Je to príšerné, nevkusné, neelegantné a neženské. Načo máme kabáty?

Športové nohavice a podpätky

Podobnou módnou katastrofou sú aj športové nohavice, väčšinou teplákového materiálu v kombinácii s ihličkami či inými vysokými podpätkami. Viete, športové sa od klasického preto odlišuje, lebo ide o odlišné štýly. A dve odlišné veci sa len ťažko dajú skombinovať tak, aby vyzerali pekne. Skúste ihličky nosiť k elegantným veciam a tepláky k teniskám.

pixabay.com

Skrátený top a legíny namiesto nohavíc

Legíny sú vynikajúcou možnosťou, ak máte dlhšie tričko, košeľu či iný ležérny kúsok. Krátke topy sú zasa určené v prvom rade pre mladšie ročníky, rozumej tínedžerky, no keď sa ich už rozhodnete obliecť, aspoň dbajte na to, aby ste si ich nedali k legínam, ale napríklad k džínsom.

wikimedia.org

Nadrozmerné veci

Nadrozmerné veci alebo oversize sú ešte stále veľmi in. Nič proti nim nemáme, ibaže nie je veľmi pekné, ak si dáte oversize nohavice a oversize vršok. Či už kombinujete oversize elegantné alebo oversize športové, dbajte na to, aby bol nadrozmerný kúsok len jeden jediný.

pixabay.com

Čiapka, šál a rukavice v jednej farbe

Zimná móda farbám akosi nepraje, alebo aspoň nie v bežne dostupných cenových kategóriách, preto sa akosi prirodzene uchyľujeme k oživovaniu zimných outfitov farebnými doplnkami. Najvďačnejšie na túto úlohu sadnú šály a čiapky, prípadne rukavice. Dbajte však na to, aby ste nemali čierny kabát a čiapku, šál aj rukavice v tej istej farbe. Nie, nie.

pixabay.com

Tričká nad pupok a bedrové džínsy

Aj keď bol tento „objav“ prinesený do našich končín ešte okolo roku 2000, pretrváva dodnes. Ak máte vypracované bruško a túžite ho ukázať svetu, zvoľte aspoň džínsy s vyšším pásom, vyzerá to elegantnejšie a vašu postavu to opticky predĺži.

twitter.com

Silonky do snehu

Aj keď idete na rodinnú oslavu, k zimným veciam sa dajú skutočne skombinovať aj nepriehľadné pančuchy. A vyzerá to oveľa krajšie ako keď si ku kabátu, v tom horšom prípade k bunde, oblečiete sukňu a letné silonky. Voľte silonky iných farieb, ideálne čierne, hnedé či grafitové.

pixabay.com

Silonky v sandálikoch

Topánky s otvorenou špičkou a sandáliky patria na bosú nohu. Pri topánkach s otvorenou špičkou sa dajú kúpiť silonky so špeciálnym spôsobom obúvania, no pri sandálikoch jednoducho iná možnosť neexistuje. Nech sa deje čokoľvek, silonky vytŕčajúce v otvorenej topánke patria medzi najväčšie faux pas.

Sloboda sebavyjadrenia platí aj v móde, o tom bez debaty. No trochu vkusu a inšpirácie nikdy nepadne zle, obzvlášť, ak móda nie je celkom vaša parketa.

Pozri aj: Otestujte svoju intuíciu! Pozrite sa pozorne na obrázok a odpovedzte na jednoduchú otázku: Ktorá žena je matkou dieťaťa?

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc