Aj obliekanie má svoje pravidlá! 14 pravidiel slušného obliekania, ktoré by mal poznať naozaj každý z nás, no len málokto sa nimi naozaj riadi

Monizz

Veľa ľudí sa riadi heslom „obliekam sa, ako sa mi páči“. Zachovať si svoju tvár a štýl je síce fajn, no nemali by sme pritom zabúdať ani na to, čo sa sluší a čo nie. A už vôbec zo seba vedome nerobiť kreatúry, z ktorých sa bude okolie smiať alebo nechápavo nad nimi krútiť hlavami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aj móda má svoje pravidlá etikety a neraz nie je jednoduché ich dodržať. Je však nutné povedať, že napriek tomu, že niečo „zakazujú alebo prikazujú“, stále sú tu na to, aby nám boli nápomocné a spravili z nás ľudí svojho štýlu ale zároveň aj vkusných. Týchto 14 pravidiel odievania by sme si mali preto všetci zapísať za uši.

14 módnych „must be“

Gombičky na pánskych sakách sa zapínajú vždy nasledovne: Stredný gombík je zapnutý vždy, horný gombík môže byť a nemusí byť zapnutý a spodný je vždy odopnutý. Zriedkakedy sa stane, že na saku sú len dva gombíky, vtedy platí, že zapnutý je len ten vrchný.

Na polokošeli alebo košeli si môžu ženy aj muži rozpnúť maximálne prvé dva vrchné gombíky, nikdy nie viac.

Ak máte sadu šperkov jedného druhu, nikdy si ich nezaveste naraz všetky – teda náušnice, náhrdelník, náramok aj prsteň. Vždy vynechajte buď náramok, alebo náhrdelník. Ostatné si môžete dať pokojne spolu.

Koniec viazanky by mal siahať len po opasok, prípadne veľmi mierne cezeň pretŕčať. Viazanka by nikdy nemala pretŕčať pod opasok ani nad neho.

https://www.instagram.com/p/BegkEyahUJJ/?tagged=necktie

Ak idete v košeli bez saka, viazanka nie je potrebná. Je priam žiadúce, aby ste si žiadnu viazanku nedávali, naopak, použite ležérnu rozhalenku.

Alebo mini alebo výstriht. Dámy, rozhodne by ste si nikdy nemali obliekať minisukňu alebo šaty nad kolená a kombinovať ich s hlbokým výstrihom. Povolený je buď hlbší dekolt, alebo kratšia sukňa. Spolu by nikdy nemali byť, inak môžete pôsobiť lacno a neelegantne.

Výstrih na dámskej blúzke by spravidla nemal byť hlbší ako 10cm od kľúčnej kosti. Platí to najmä pre pracovníčky sediace v kancelárii.

Zapravená košeľa vždy vyžaduje opasok alebo traky! Páni, ak ste použili košeľu k slušivým nohaviciam, potom nezabudnite, že ak ju budete mať vypravenú, bez opasku alebo trakov by ste sa nemali pohnúť z domu.

View this post on Instagram

#goingtohollywood #shootingday #moviestar #suit #businessman

A post shared by Shahin (@shahinhooshyarx) on

Džínsy s nízkym sedom, ľudovo nazývané aj bedrové, by vám nikdy nemali odhaľovať brucho ani kríže. Je to nevkusné a neženské. Ak máte kratší svetrík, vyplňte priestor medzi džínsami a zvrškom tielkom alebo tričkom. Nahá pokožka je u pravej dámy naozaj out.

Opasok by mal byť farebne skombinovaný s topánkami. Ak teda hnedé topánky, rozhodne aj hnedý opasok.

Na oblečení by ste si nikdy nemali zabudnúť štítok z obchodu. Je to veľké etické faux pas.

Nikdy nekombinujte vzory a farby. Ak ste si napríklad obliekli modrú košeľu s bielymi pásikmi potom je ideálne si k nej obliecť jednofarebnú sukňu. Ak ale chcete kvetovanú sukňu, rozhodne by nemala byť iných farieb, ako košeľa – v tomto prípade napríklad modrá s bielymi kvetmi.

Pánske ponožky by mali byť dostatočne dlhé, aby spod nohavíc pri sedení nevykúkala nahá koža.

Ak pracujete v kancelárii a je horúce leto pamätajte, že tričká na ramienka sú nevhodné. Najodhalenejším kúskom môže byť blúzka bez rukávov zapnutá až po krk.

Pozri aj: Zdravotné problémy ho vyradili z práce aj z bežného života. Takto vyzerá známy moderátor Boris Pršo dnes

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

Najnovšie články