Ktoré plavky sa hodia vašej postave? 10 trikov, vďaka ktorým budete na pláži vždy vyzerať úžasne

Lucia Mužlová

Aj vy sa už pomaly ale isto chystáte do plaviek? Pre niektorých príprava začína hneď po zime, kedy začnú viac cvičiť, no niektoré dámy jednoducho kašlú na to, že majú pár kilo navyše a plavky si na seba sebavedomo oblečú. Ak ste cvičenie podcenili, máme pre vás super tipy, ako vyzerať v plavkách úžasne aj bez diéty a cvičenia.

Vyberte si správne plavky

Foto: pixabay

Pri výbere plaviek nikdy nezabudnite na to, čo si môžete dovoliť. Ak chcete kamuflovať väčšie bruško, zvoľte spodný diel do pása. Ak máte väčšie prsia, určite si nedávajte trojuholníkové plavky bez kostice.

Myslite na toto:

Vertikálne pruhy vás vizuálne predĺžia.

Vysoko strihané bikiny vám predĺžia nohy.

Plavky viazané okolo krku vám zúžia ramená.

Všetky vzory pridávajú objem.

Potlač a farba

Ak zvolíte správnu farbu, môže vám ubrať aj niekoľko centimetrov. Tmavé farby využite na miestach, ktoré chcete zamaskovať a naopak to, čo chcete vyzdvihnúť by malo byť svetlejšie. Tmavé pruhy po stranách celých plaviek napríklad pomáhajú opticky zúžiť pás. Tu však platí jedno pravidlo, ktoré platí aj pri oblečení. Vodorovné pruhy pridávajú objem, vertikálne ho oberajú.

Šatky

Šatka okolo pásu vám pomôže skryť všetky nedokonalosti. Toto však platí len vtedy, ak ju viete správne nosiť. Ak máte väčšie bruško a stehná, obmotajte si ju vyššie, niekde okolo pásu. Štíhlejšie ženy si môžu dovoliť uviazať ich okolo bokov. Pri šatke taktiež venujte pozornosť potlači. Ak máte pár kíl navyše, vyhnite sa výrazným vzorom.

Malé detaily

Foto: pixabay

Tie dokážu veľmi dobre odviesť pozornosť od partií, s ktorými nie ste príliš spokojná. Môže to byť napríklad svetlá plážová taška, náhrdelník, slnečné okuliare, náramky okolo ruky alebo nohy, prstienky na prstoch na nohách a podobne. Dajte si však pozor na to, aby ste to s doplnkami neprehnali. Ideálnou voľbou je napríklad široký klobúk, ktorý vás navyše ochráni aj pred slniečkom.

Tónovací krém

Ak aj vy máte pocit, že hneď na začiatku júna sú všetci okrem vás opálení, máme pre vás riešenie. Dnes už zakúpite mnoho samoopaľovacích sprejov alebo krémov, ktoré sa dajú pomerne ľahko aplikovať. Dodajú vám trošku hnedej farby, ktorá pomáha aj pri centimetroch navyše.

Postoj

Foto: pixabay

Ak máte väčšie bruško, dajte si pozor na to, ako ležíte. Pravý uhol nelichotí nikomu a taktiež to, ako stojíte robí veľa. Skúste si preložiť nohy, dať ruky v bok a vystrieť sa. Uvidíte, aký rozdiel to bude.

Čo jesť a čo nejesť?

Ak sa chcete na pláži cítiť dobre, nemali by ste predtým veľa jesť. Vyhnite sa potravinám ako napríklad strukoviny, klobásy, sýtené nápoje a rôzne miešané kokteily. Vyskúšajte si ovocné, doma vyrobené limonády, ktoré vás osviežia. Dokonca je dobre známe, že príliš studené nápoje vás počas leta neschladia. Ideálne sú nápoje izbovej teploty a napríklad aj čaje bez cukru. Dajte si nejaké ovocie alebo oriešky. Vodný melón je top voľba.

Uterák

Foto: pixabay

Možno budete prekvapené, no aj správny výber uteráku môže zavážiť. Ak chcete vyzerať opticky štíhlejšie, zvoľte veľký uterák.

Správna obuv

Plážová obuv vie tiež vytvoriť ilúziu. Ak chcete, aby vaše nohy vyzerali dlhšie a štíhlejšie, obujte si klinové sandále. Je lepšie vyhnúť sa sandálom s popruhmi, šnúrkami a inými ozdobami okolo členkov. Ploché sandálky zase vytvoria ilúziu menšej nohy a žabky vám ju naopak predĺžia.

Lichotivý uhol

Foto: pixabay

Dobre to poznáme už len s fotografií. Keď zvolíme lichotivý uhol, môžeme vyzerať o niečo štíhlejšie, dokonca krajšie. Preto by ste mali mať na pamäti, že bradu treba držať hore, nohy by ste nemali mať príliš naširoko rozkročené a ak budete vytvárať fotografie, zvoľte pokojne lichotivé filtre. Dokážu naozaj zázraky.

Plážová sezóna začína a my veríme, že vám tieto tipy pomôžu v tom, aby ste sa v plavkách cítili ešte lepšie. Nezabúdajte, že každá žena je nádherná a nie je žiadny dôvod, aby ste si plavky odriekali.

Pozri aj: 16 tipov, za ktoré budete ďakovať. Toto je najlepší pomocník na pokožku, vlasy, nechty, mihalnice aj obočie

Lucia M, brightside.me

2
Komentovať