Slová kaderníčky: Pred návštevou salónu sa pozrite na týchto 9 účesov, ktoré sú zastaralé a vôbec nie sú v móde

Banana

Aký účes zvoliť, aby ste boli trendy a atraktívna? Vyhnite sa zlému strihu a predídete sklamaniu. Vďaka nasledujúcim tipom nájdete určite inšpiráciu pre svoju novú vizáž. Či ste bruneta alebo blondína, máte dlhú hrivu alebo krátke vlasy, určite si prídete na svoje.

Na tieto účesy radšej rýchlo zabudnite. Ukážeme vám, ako to urobiť lepšie.

Preriedené vlasy s objemom navrchu


Už dlho je tento typ účesu dosť nešťastným riešením. Veľký objem vo vrchnej časti a postupne zostrihané vlasy smerom nadol už nie sú in. Navyše, v dolnej časti sú vlasy neprimerane riedke k vrchu a na ženskej tvári to iste nelichotí. Nevyzerá sexy a navyše opticky uberá na dĺžke i objeme v dolnej časti.


Lepšie urobíte, ak sa rozhodnete pre postupné zostrihanie len niektorých prameňov. Vôbec nemusí byť symetrické a presné. Strihané konce idú akoby dostratena namiesto ostrého strihu nožnicami, ako je to v prvom prípade. Vlasy vyzerajú sexy s nádychom nedbanlivosti, ktorá pridá na atraktivite. Takýto strih je vďačný, pretože vlasy stačí vysušiť a pretrepať. Vyzerajú hustejšie, dlhšie a zdravšie. Ideálne je aj jemné tónovanie a presvetlenie akoby od slnka.

Oholená strana hlavy


Pár rokov do zadu to bol skutočný boom. Mnoho žien si nechalo vyholiť jednu stranu hlavy, ktorú často navyše nafarbili. Ak máte širšiu bradu alebo výraznejšie črty, takýto strih vám ešte viac uškodí. Navyše si tento účes vyžaduje neustálu starostlivosť o krátku stranu, ktorú treba stále pristrihnúť. Ak sa následne rozhodnete, že si chcete opäť nechať narásť vlasy, odrastajúca strana vyzerá veľmi neatraktívne.


Ak chcete niečo odvážne, praktickejšie je vyholiť si trochu vlasov v zadnej spodne časti hlavy. Môžete ich kedykoľvek prekryť vlasmi a ak si ostrihanú časť budete chcieť nechať narásť, nebude vidno nevábne odrastanie. Pokojne si nechajte vyholiť línie alebo experimentujte s farbou. Pre ženy obľubujúce klasiku je tu stále krátky strih, kde môžete tiež vsadiť na intenzívnu farbu na vlasy.

Obrátený mullet


Mullet je účes, ktorý bol populárny najmä v 70-tych a 80-tych rokoch. Ide o štýl, kedy sú vlasy vpredu krátke a vzadu oveľa dlhšie. V tomto prípade ide o jeho obrátenú verziu, ktorá je už tiež pekne dlho mimo módu. Kratší zostrih vzadu, prípadne na strane a dlhá časť vpredu. Častá je i dlhšia ofina na bok, no tento štýl mnohým ženám vyslovene nepristane. Navyše je s týmto účesom ozaj veľa práce, je potrebné ho stále tupírovať, žehliť alebo lakovať a vyžaduje si aj dobrý typ vlasov jeho nositeľky.


Ak chcete isť na krátko, pokojne sa odhodlajte aj na úplne krátke vlasy, ktoré sú praktické a potešia najmä počas letných horúčav. Zvoľte akúkoľvek farbu, pretože onedlho môžete použiť zas inú. Trendy účes, ktorý vám nebude zaberať čas svojou „údržbou“.

Vrstvenie

Postupný zostrih krátkych vlasov a jednotlivé pramene vytočené smerom von? Toto tu už bolo mnoho rokov do zadu a ešte by ste to v minulosti rozhodne mali ponechať. Účes, ktorý si vyžaduje husté a pevné vlasy, pretože ženy s redšími jemnejšími vlasmi v ňom nevyzerajú dobre. Vlasy sú spadnuté a bez života. Navyše vám tento účes veľmi pridá na veku a nevyzerá veľmi žensky. Skôr pôsobí dojmom prilby alebo parochne.

Naopak, horúcim trendom posledných sezón je ešte stále krátky rovný zostrih. Vlasy môžete ponechať rovné alebo vytvoriť mäkké prirodzené vlny. Budete vyzerať sviežo, mladšie a atraktívne. Účes pristane ozaj každej dáme a každej farbe vlasov. Môžete ho oživiť štipčekom, vlasy zastrčiť za ucho alebo vrchnú časť dvihnúť do gumičky. Je veľmi praktický a dá sa pekne obmieňať.


Mdlá ofina


https://www.instagram.com/p/BmBQvb5AA3v/?tagged=blonde

Vyzerá to akosi nijako. Ani dlhá, ani krátka, mdlá ofina padajúca pozdĺž tváre. Nijako neoživí ani neskrášli, jednoducho je tu navyše. Ak sa rozhodnete pre ofinu, zvážte, či vám pristane šik krátka ofina alebo dlhší typ.


https://www.instagram.com/p/BjLNYmjho_a/?tagged=badhairstyle

Kontrastný melír


Tak toto určite nie. Svetlé pramene, ktoré žiaria pomedzi tmavšími vlasmi boli in za éry Britney Spears. Doba sa zmenila a móda nám priniesla oveľa ženskejší typ zosvetlenia vlasov. Mäkké presvetlené pramene a nižší kontrast sluší každej z nás oveľa viac. Nechá vyniknúť pekným črtám tváre a žena vyzerá mladšie. Rozhodne stojí za to skúsiť techniky ako balejáž alebo tlmené ombré.

View this post on Instagram

Got to paint some hair today💁🏼💇🏼💕

A post shared by Emma (@emma_nh) on


Krátky účes s dlhšou zadnou stranou

View this post on Instagram

MAJOR Carol Brady vibezzzzzzzzz by @messypothair 🌻🌻🌻

A post shared by The Parlour (@the_parlour_louisville) on


Krátke vlasy so zbytočným „chvostíkom“ vzadu sú rozhodne krokom vedľa. Namiesto toho, aby nechali vyniknúť kráse ženského krku ho zbytočne zakrývajú. Tento účes tiež bez starostlivosti vyzerá veľmi neforemne. Radšej zvoľte kratší strih bez zbytočných predĺžení zozadu.


Dvojfarebný kontrast


Pamätáte si ešte na trend tmavohnedých alebo čiernych vlasov s blond prameňmi? Rozhodne sa k nemu nevracajte. Oveľa elegantnejšie vyzerá hladký prechod medzi tmavou a svetlou blond farbou. Obľúbený je aj teplý ružovkastý blond alebo svetlé vlasy s nádychom do fialova, či broskyňovej farby.

View this post on Instagram

ASH BLONDE ….. hair by #keelanforeal #shampusalon

A post shared by Keelan (@keelanshaircouture) on


Dlhé vlasy zostrihané do „V“


Kedysi bol tento trend veľmi obľúbený. Ženy s dlhými vlasmi si ich nechávali zostrihať do tvaru písmena V. Akoby chceli nechať svoje vlasy aspoň z časti čo najdlhšie. Na takomto účese sa však rýchlo ukázali všetky nedokonalosti a rozštiepené končeky.

Najviac trendy sú vlasy s rovným strihom alebo ich môžete nechať zostrihať do oblúka, čo vyzerá mäkko, príjemne a prirodzene.

Pozri aj: Ako ženy v skutočnosti vnímajú svoje nahé telo? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať navždy jasno

 Jana, adme.ru

0
Komentovať